Jump to content
Dogomania

Nasze wszystkie psie książki :)


Inkaa

Recommended Posts

Przeczytałam już kilka książek o psach. I muszę Wam polecić na pewno "Uratować Sprite'a" - Mark Levin oraz "Pies, który kochał zbyt mocno" - Nicholas Dodman.
Fajne książki dotyczące psychologii psa. :p
A! Zapomniałam dodać "Balsam dla duszy miłośnika psów"! :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia15']Przeczytałam już kilka książek o psach. I muszę Wam polecić na pewno "Uratować Sprite'a" - Mark Levin oraz "Pies, który kochał zbyt mocno" - Nicholas Dodman.
Fajne książki dotyczące psychologii psa. :p
A! Zapomniałam dodać "Balsam dla duszy miłośnika psów"! :lol:[/quote]
No właśnie. Te książki sa cool! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nie chce mi sie wypisywac tytulow wszystkich moich ksiazek o psach wiec wklejam link :evil_lol:
[URL="http://zwierzak-w-domu.info/index.php?option=com_content&task=view&id=84&Itemid=124"]Zwierzak w domu - Książki o psach[/URL]

do tego dochodzi jeszcze pare anglo- i włoskojęzycznych i kilka starych juz niewydawanych.

Link to comment
Share on other sites

Aktualizuję moją listę, bo doszło parę nowych tytułów :cool3:

- [B]"400 rad dla miłośników psów"[/B] - Manfred Koch-Kostersitz
- [B]"Choroby psów"[/B] - Rolf Spangenberg (z serii Nasi Ulubieńcy)
- [B]"Szczeniak przybywa do domu"[/B] - Brigitte Harries
- [B]"Przewodnik Pies - 10-tygodniowy kurs szkolenia"[/B] - Stella Smyth & Sally Bergh-Roose[SIZE=1]
[SIZE=2]- [B]"Gdy mój pies jest chory"[/B] - Bruce Fogle
- [B]"Wolny czas z psem"[/B] - Karin Wimmer-Kieckbusch
- [B]"Teriery"[/B] - Elżbieta Chwalibóg
- [B]"Po obu końcach smyczy"[/B] - Zofia Mrzewińska
- [B]"Poradnik opiekuna PIES" [/B]- Graham Meadows & Elsa Flint
- [B]"Psy"[/B] - Katharina Schlegl-Kofler & Monika Wegler
- [B]"Mój pies jest grzeczny"[/B] z serii Mojego Psa
- [B]"Mój pies jest piękny"[/B] z serii Mojego Psa
- [B]"Mój pies jest zdrowy"[/B] z serii Mojego Psa
- [B]"Psy rasowe" [/B]- Joan Palmer
- [B]"Pies - encyklopedia"[/B] - Pierre Rousselet-Blanc
- [B]"Rasy psów - kompendium" [/B]- Juliette Cunliffe, przełożył Mirosław Redlicki
- [B]"Psy"[/B] - Luděk J. Dobroruka
- [B]"Psy - minikompendium" [/B]- przełożyła Joanna Nenycz-Pazik, konsultacja kynologiczna Anna Redlicka
- [B]"Psy"[/B] - Yann Arthus-Bertrand
[/SIZE][/SIZE][SIZE=1][SIZE=2] - [B]"Przechytrzyć psa"[/B] - Terry Ryan, Kirsten Mortensen
- [B]"Przygotuj psa na wystawę - Jak nauczyć się patrzeć okiem sędziego na psy 100 najpopularniejszych ras" [/B]- Janice Gardner
- [B]"Kliker - skuteczne szkolenie psa"[/B] - Karen Pryor
- [B]"Dlaczego psy piją wodę z toalety?"[/B] - Marty Becker, Gina Spadafori
- [B]"Tajemnice psiego umysłu" [/B]- Stanley Coren
[/SIZE][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

A ja chciałabym polecić coś zupełnie innego. Książki które nie koniecznie są stricte o psach, ale autor ewidentnie upatrzył je sobie jako bohaterów, występują chyba we wszystkich jego książkach, szczególnie umiłował sobie bulteriery :)
Zawsze mają dusze, myślą i bardzo często są obdarzone magicznymi mocami.
Mówię tu o [B]Jonathanie Carrollu[/B] którego uwielbiam :)
Gorąco polecam takie pozycje jak: [I]Muzeum Psów[/I], [I]Kraina Chichów[/I], [I]Zakochany Duch[/I].

Link to comment
Share on other sites

Widziałam, że kilka osób ma tę książkę w swojej kynobibliotece :
[B][B][SIZE=2]G[/SIZE][SIZE=2]DY MÓJ PIES JEST CHORY - Bruce Fogle . [/SIZE][/B][/B]

Chciałabym zapytać o recenzję, czy warto ją kupić? czy informacje są ciekawe, przydatne? Bardzo proszę o odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

[B][I][FONT=Times New Roman][COLOR=navy]Ja od 4 lat zbieram ,,Mój pies" i ,,Przyjaciel pies" A z ksiażek posiadam:[/COLOR][/FONT][/I][/B]

[COLOR=navy][FONT=Times New Roman][I][B]- ,,Mój pies jest grzeczny"Dodatek Mój pies[/B]
[B]- ,,Mój pies jest piękny"Dodatek Mój pies[/B]
[B]- ,,Mój pies jest zdrowy"Dodatek Mój pies[/B][/I][/FONT][/COLOR]
[B][FONT=Times New Roman][COLOR=#000080][I]- Przedłuż życie swemu psu -Krzysztof Anusz[/I][/COLOR][/FONT][/B]
[B][COLOR=#000080][FONT=Times New Roman][I]- Pies w rodzinie - Johannes Werner[/I] [/FONT][/COLOR][/B]
[B][FONT=Times New Roman][COLOR=#000080]- [I]Psy - Leksykon przyrody - Ludek Dobroruka[/I] [/COLOR][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][COLOR=#000080][I]- Szcześliwy pies...porady lekarza weterynarii - Dorota Sumińska[/I] [/COLOR][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][COLOR=#000080]- Maltańczyk Bolończyk i ich kuzyni -[/COLOR][/FONT][/B]
[FONT=Times New Roman][COLOR=#000080][B][I]- Psy - Ewa Maria Kramer[/I][/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][COLOR=#000080][I][B]- Mój zdrowy pies - [COLOR=navy]Małgorzata Szmurło, Izabella Szmurło[/COLOR][/B][/I][/COLOR][/FONT]
[B][COLOR=#000080][FONT=Times New Roman][I]- [COLOR=navy]"Maltańczyk, bolończyk i ich kuzyni" - [/COLOR]
[COLOR=navy]Monika Dłuska, Elżbieta Widlicka-Sokołowska, Stanisław Kuchlewski[/COLOR][/I][/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#000080][FONT=Times New Roman][I]-[COLOR=navy]"Polski owczarek nizinny" - Mirosław Redlicki
- Encyklopedia psów [/COLOR][/I][/FONT][/COLOR][/B]
[B][I][FONT=Times New Roman][COLOR=#000080][/COLOR][/FONT][/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • 9 months later...

U mnie z książkami na razie licho, więcej mam na komputerze, ale papierowe mam: 

- Zofia Mrzewińska Psim Zdaniem

-Jan Borzymowski Rottweiler wydanie 1 

-Jan Borzymowski Rottweiler wydanie 2 

-Jan Borzymowski Rottweiler Skuteczny obrońca wydanie 3

-Antoni Brzezicha Mój pies amatorskie szkolenie wydanie broszurkowe

-Antoni Brzezicha Sami szkolimy nasze psy. Z specjalną dedykacją :) 

-Antoni Brzezicha Twój pies Podstawy wychowania i szkolenia

-Antoni Brzezicha Amatorskie szkolenie psów

-Antoni Brzezicha Mój pies i ja

-Adam Janowski Mój pies championem

-Joanna Zarzyńska FOKSTERIER SZORSTKOWŁOSY

-Magdalena Nowicka, Agnieszka Boczula PSY OBRONNE

-Z cyklu Pies na medal Rottweiler

-Z cyklu Pies na medal Owczarek niemiecki

-Manfred Koch-Kostersitz 400 rad dla miłośników psów.

 

Z papierowych to wszystko na kompie mam Corena, Fanel, Mrzewińską lecz niedługo planuję zakupić i tych autorów. 

Link to comment
Share on other sites

Polecam

 Ted Kerasote -  Życie z Merlem. Oprócz ciekawej fabuły, ogromnie wiele informacji o możliwościach psiego umysłu.

Peter Mayle - Psi żywot. To takie prawie Pół żartem, pół serio w wykonaniu psa. Wcale nie głupia, a bardzo pogodna lektura na jeden wieczór.

Gieorgij Władimow - Wierny Rusłan.  Najstraszliwsza moim zdaniem historia zniewolenia psów i ludzi - rosyjskie łagry widziane przez obozowego psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dorzucam z nowości -

A. Horowitz - "Nosem psa".  - więcej o możliwościach ludzkiego, nie psiego nosa, ale przynajmniej sporo o zapachach. Chociaż tak naprawdę o zapachach to my wiemy mniej niż ktoś pozbawiony wzroku o światłocieniach na obrazach impresjonistów.

Frans de Waal - "Bystre zwierzę. Czy jesteśmy dość madrzy, aby zrozumieć mądrość zwierząt" - koniecznie!!!! choć o psach akurat tu niewiele.

Ch. Jung, D. Portl "Człowiek i pies. O głaskaniu, stresie i oksytocynie" - absolutnie koniecznie. Dla wszystkich, a także, może przede wszystkim dla tych trenerów, którzy ciasteczkami czy klikaniem chcą sprowadzić psa do roli robota, zapominając o tym, że psy potrafią współdziałać i że są zorientowane na cel.

Na końcu ostatniego poradnika Mrzewińskiej "Zwykły niezwykły przyjaciel" -  lista książek, które warto poznać najpierw, przed fascynacją informacjami o neuronach lustrzanych, o teorii umysłu i świadomości trójstronnej,  czyli przed lekturą książek de Waala, Junga i Portl.

Szczególnie polecam:

Konrad Lorenz, I tak człowiek trafił na psa

Temple Grandin, Zwierzęta czynią nas ludźmi, Zrozumieć zwierzęta  

Vitus Droscher, Rodzinne gniazdo

Hugo i Jane van Lawick-Goodall, Zabójcy bez winy

Mark Rowlands, Filozof i wilk.     

Krystyna Chwedończuk - Pies czy wilk, Psy i psowate.

             Roger Fouts, Najbliżsi krewni.

Lech Wilczek, Opowieść o kruku. 

Stacey O’Brien, Sowa Wesley

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 22.09.2018 o 07:50, Sowa napisał:

Dorzucam z nowości -

 

czy warto przeczytać? 

Zaburzenia zachowania psów(Miękka)

dość droga https://ksiegarnia.pwn.pl/Zaburzenia-zachowania-psow,734189667,p.html?gclid=EAIaIQobChMI54jQ_uvs3QIVwdmyCh1hpASHEAQYASABEgJ8lfD_BwE

wiec pytam, zanim kupię

nazwisko pani Irackiej sugeruje, że warta przeczytania

Link to comment
Share on other sites

Zawsze warto. choćby dla porównania z własnym zdaniem i z własnymi doświadczeniami. Książka Dehasse  Agresja u psów, wydana przez Galaktykę, też była w części tłumaczona przez J. Iracką i z jej konsultacją merytoryczną.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...