Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
zdrojka

PIT 1 procent podatku na organizacje pożytku publicznego - aktualizacja 2009

Recommended Posts

[quote name='zdrojka']
.....
Tylko nie mogłam się pozbyć tła, nie umiem :oops:[/quote]

Jeśli masz system windows XP to poszukaj programu Microsoft Photo Editor. Jest to bardzo prosty edytor grafiki.
Gdy pozbędziesz się tła to plik: [B][I]Zapisz jako...[/I][/B] ale w formacie .[B]gif[/B] , nie .jpeg, bo wróci tło.

[URL="http://www.blp.org.pl"][IMG]http://www.blp.org.pl/inne/banerblp.gif[/IMG][/URL]

Guest Elżbieta481
Czy przy podawaniu OPP wystarczy rzeczywiście tylko nazwa czy lepiej podać adres?
Elżbieta

Jak odpisać 1% podatku na dobroczynność?

1. Wybrać organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku. Organizacje te znajdziemy na liście publikowanej przez Ministra Sprawiedliwości w Dzienniku Urzędowym. Lista ma zostać opublikowana do końca roku. Na liście znajdą się organizacje, które będą miały status organizacji pożytku publicznego na dzień 30 listopada roku podatkowego (czyli na 30 listopada 2007 roku) i które mają prawo otrzymywać 1% (tzn. nie prowadzą działalności gospodarczej polegającej na wytwarzaniu wyrobów przemysłu elektronicznego, paliwowego, tytoniowego, spirytusowego, winiarskiego, piwowarskiego, a także pozostałych wyrobów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,5%, oraz wyrobów z metali szlachetnych albo z udziałem tych metali, lub handlu tymi wyrobami). Do tej pory to podatnik miał obowiązek sprawdzić, czy organizacja, której chce przekazać 1% nie prowadzi takiej działalności. Teraz zrobi to za niego Minister Sprawiedliwości.

2. Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37 lub PIT-28). W zeznaniu podajemy nazwę organizacji oraz numer jej wpisu do [URL="http://www.przytulisko.glowno.pl/o-przytulisku.htm"]Krajowego Rejestru Sądowego[/URL]. Podatnik nie może podzielić swojego 1% między kilka organizacji.

Bank Spółdzielczy w Głownie
konto: 42 878700000000 1052 2000 0001
KRS: 0000014017.
(koniecznie z dopiskiem: "Dla Głowna")

Koło Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Głownie
ul. Sikorskiego bl. 14 m. 29,
95-015 Głowno[B].
przytulisko w głownie jest również fundacja opp

strona [url]www.przytulisko.glowno.pl[/url] słuchajcie mam fotki psow kotow z przutuliska w głownie czy jest ktos chetny kto pomoze w załozeniu watku o głownie moj mail [email][email protected][/email] gg 6574292
[/B]

W Śląskim: Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt "Cichy Kąt".

"Instrukcja" wygląda tak:

W rubryce, która nazywa się: "Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem"
wpisz:[B] CICHY KĄT[/B].

W rubryce, która nazywa się: "Nazwa OPP"
wpisz:[B] Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt - VIVA![/B]

W rubryce , która nazywa się: "Numer KRS"
wpisz: [B]0000135274[/B]

[quote name='AskazMajka']fundacje w obronie zwierzat Maja?? czy slychac zeby dzialali, czy warto im pieniadze dac?[/quote]
fundacja Maja ma swój wątek:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=62362&highlight=fundacja+maja[/URL]

[quote name='zdrojka']Elżbieta (waldi) pisała wcześniej, że to fundacja, która prowadziła któreś ze schronisk - mordowni... Więc usunęłam na jej prośbę...[/quote]
fundacja Maja nigdy nie prowadziła żadnej mordowni. nie wierzę, żeby Elżbieta tak powiedziała. zielonkowskie psiaki bardzo potrzebują pomocy, bo nie mają, jak inne fundacje, wielu wolontariuszy i dotacji. wszystkich zainteresowanych zapraszam do Zielonki, chętnie też podam wątki różnych psiaków i odpowiem na pytania

[quote name='AskazMajka']fundacje w obronie zwierzat Maja?? czy slychac zeby dzialali, czy warto im pieniadze dac?[/quote]

działa, działa, w cieniu, ale robi bardzo dużo. chętnie wrzucę jakieś informacje

[quote name='zdrojka']Elżbieta (waldi) pisała wcześniej, że to fundacja, która prowadziła któreś ze schronisk - mordowni... Więc usunęłam na jej prośbę...[/quote]
nie widziałem nigdzie takiego wpisu

Nie denerwuj się Elu, to po prostu zwykła pomyłka. Tak, jak wyżej pisałem nie wierzyłem, żebyś coś takiego wypowiedziała. Pomyłka tym bardziej krzywdząca i bolesne, że Ty bardzo Mai się przysłużyłaś - i tutaj i na forum bigielków. Na pewno nikt nie miał nic złego na myśli.

Myślę że Zdrojka powinna sprostować swoją wypowiedz bo jest krzywdząca zarówno dla Fundacji jak i dla osób które jej pomagają.

Elu nie opuszczaj nas - wiem że na dogo nie jest różowo ale tu przecież nie chodzi o nas tylko o psiaki które bardzo potrzebują naszej pomocy.