Jump to content
Dogomania

PIT 1 procent podatku na organizacje pożytku publicznego - aktualizacja 2009


zdrojka

Recommended Posts

  • Replies 202
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

o matko !! ale sie namieszalo-Maja Mordownią no to ktos nieźle narozrabiał. tez bym nieuwierzyła,że Waldi tak mogłaby napisać- przeciez jest jedna z osób najbardzej udzielajacą sie na wątku..i wspierajacą finansowa i duchowo Maję- to by była paranoja..

najwazniejsze ,że sie szybciutko wyjasniło.. tylko ,że fama juz pewnie poszła.. wystarczy ,że ktos teraz przeczyta tego posta a niedoczyta dalej i w głowie zostanie..echhh..trzeba uwazac zanim cos takiego sie chlapnie na publicznym forum.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli macie jakiś kontakt z Elą, przekażcie jej moje przeprosiny, wysłałam już PW, mam nadzieję, że odczyta.
Swój post usunęłam, jeśli możecie usuńcie również swoje, żeby śladu nie zostało po tej głupocie, którą udało mi się przez przypadek popełnić. Strasznie mi wstyd...

Elu, przecież wiesz, że to nie przeciwko Tobie...

Link to comment
Share on other sites

Poza tym "Maja" jest cały czas wpisana w woj. małopolskim, bo jest zarejestrowana w Krakowie, a fizycznie dziła pod Warszawą. Chyba ją przeniosę do mazowieckiego...

[FONT=Tahoma][B]Fundacja w Obronie Zwierząt "Maja"[/B][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=black]Zygmunta Wróblewskiego 5[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=black]31-148 Kraków[/COLOR][/FONT]
[COLOR=black][FONT=Tahoma]KRS 0000181120[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Tahoma]KONTA NA STRONIE BRAK[/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Tahoma]72 1500 1070 1210 7009 8978 0000 – znaleziony na stronie[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=black][FONT=Tahoma][URL="http://www.maja-zielonka.org/"][COLOR=black]http://www.maja-zielonka.org/[/COLOR][/URL][/FONT][/COLOR][/B]

[COLOR=black][FONT=Tahoma][FONT=Verdana]Kurcze, żebym sprawdziła, nie byłoby tego wszystkiego... Szczerze wszystkich przepraszam i obiecuję, że się to nie powtórzy.[/FONT][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Witam
ja się też wkurzyłam.A dlaczego?A dlatego,że fundacja może mieć pretensję do mnie jakby ktoś chciał wpłacić a przeczyta i zrezygnuje.Fundacja Maja jest mi wyjątkowo bliska.bo tak nazywała się psina,która już nie żyje.Przeprosiny dostałam i przyjęłam,ale fałdka w sercu pozostała.Pozdrawiam
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zdrojka']Poza tym "Maja" jest cały czas wpisana w woj. małopolskim, bo jest zarejestrowana w Krakowie, a fizycznie dziła pod Warszawą. Chyba ją przeniosę do mazowieckiego...

[FONT=Tahoma][B]Fundacja w Obronie Zwierząt "Maja"[/B][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=black]Zygmunta Wróblewskiego 5[/COLOR][/FONT]
[FONT=Tahoma][COLOR=black]31-148 Kraków[/COLOR][/FONT]
[COLOR=black][FONT=Tahoma]KRS 0000181120[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Tahoma]KONTA NA STRONIE BRAK[/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Tahoma]72 1500 1070 1210 7009 8978 0000 – znaleziony na stronie[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=black][FONT=Tahoma][URL="http://www.maja-zielonka.org/"][COLOR=black]http://www.maja-zielonka.org/[/COLOR][/URL][/FONT][/COLOR][/B]

[COLOR=black][FONT=Tahoma][FONT=Verdana]Kurcze, żebym sprawdziła, nie byłoby tego wszystkiego... Szczerze wszystkich przepraszam i obiecuję, że się to nie powtórzy.[/FONT][/FONT][/COLOR][/quote]


No już, nic się nie stało - pomyłka wyjaśniona i po problemie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Witam
ja się też wkurzyłam.A dlaczego?A dlatego,że fundacja może mieć pretensję do mnie jakby ktoś chciał wpłacić a przeczyta i zrezygnuje.Fundacja Maja jest mi wyjątkowo bliska.bo tak nazywała się psina,która już nie żyje.Przeprosiny dostałam i przyjęłam,ale fałdka w sercu pozostała.Pozdrawiam
Elżbieta[/quote]
Cieszę się Elu, że jesteś. I dziękuję za wklejenie "mojej" Lulki do podpisu:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się bardzo że wszyscy którym na sercu jest dobro zwierzą i chcą pomagać znowu są razem.
Zdrojka jesteś super - umiejętność przyznania się do błędu to trudna sztuka.
Waldi/Sandra zawsze wspaniale mieć takie serducha ze sobą .
No i oczywiście motorki napędowe Anouk i Zmysł, bez Was trudno wyobrazić sobie działanie fundacji .
Czyli super że znowu razem .:lol:
Pozdrawam wszystkich serdecznie okrzykiem biglusi : gonimy i wygrywamy :p

Link to comment
Share on other sites

W internecie m.in. jest taki program do obliczania PIT-ów.

[LIST=1]
[*]Licencja na używanie programu jest bezpłatna dla osób rozliczających własne zeznania lub dla osób bezinteresownie pomagających w rozliczeniach innym podatnikom.
[*]Osoby korzystające z bezpłatnej licencji zobowiązują się do wskazania w zeznaniu dowolnej Organizacji Pożytku Publicznego, której Urząd Skarbowy przekaże kwotę 1% podatku należnego. Wskazanie musi nastąpić tylko wtedy, gdy w zeznaniu zostanie obliczona w odpowiedniej wysokości kwota 1% podatku należnego. Osoby, o których mowa, zgadzają się także na to, aby program podpowiedział w zeznaniu nazwę i numer KRS promowanej przez Autora programu organizacji. .................... (w programie, jako domyślna ustawiona jest OPP -Dzieło Pomocy Ojca PIO) . Aby zmienić trzeba wpisać w odpowiednie rubryki nazwę innej organizacji i KRS.
[*] Dozwolone jest nieodpłatne kopiowanie wersji instalacyjnej programu i przekazywanie innym osobom.[/LIST]Link do programu, który trzeba pobrać ze strony i zainstalować w swoim komputerze:

[URL]http://pit.dobry.pl/index.php?plik=pliki[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę podawać nazwisk, ale jedną taką kochaną dogomaniaczkę :loveu: tu rozliczyłam, jak ktoś się nie boi, że wykorzystam jego dane i wysokość zarobków oraz odliczeń, to mogę rozliczyć na odległość :p
Ma ktoś ochotę? Zapraszam na bazarek:

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/179245-RozliczAE-PIT-za-darmo-tylko-wpA-aAE-coA-na-psiaki[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A czy ktoś mi może odpowiedzieć na pewnw pytanie?
Czy ten 1% dotyczy całości podatku jaki wynika z moich dochodów? I czy będzie on przekazany OPP bez względu na to, czy ja mam coś dopłacać czy też mam zwrot? Bo ktoś mi mówił, że to tylko dla tych, co muszą dopłacić do pobranych kwot podatku. A Ci co mają zwrot nie mogą z tego skorzystać. Więc jak to jest?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiuroszczura']Ja się z kolei martwię, żeby te złotówki nie trafiły do kabzy prezesów itp, a nie do potrzebujących piesków.... :roll:[/quote]

To już zależy od sumienia i od tego, co bardziej kochają: zwierzęta, czy pieniążki. Ale nie ma co generalizować. Nie wszyscy są chciwi na kasę kosztem psiaków.
A tych chciwych trzeba tępić!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Margo05']A czy ktoś mi może odpowiedzieć na pewnw pytanie?
Czy ten 1% dotyczy całości podatku jaki wynika z moich dochodów? I czy będzie on przekazany OPP bez względu na to, czy ja mam coś dopłacać czy też mam zwrot? Bo ktoś mi mówił, że to tylko dla tych, co muszą dopłacić do pobranych kwot podatku. A Ci co mają zwrot nie mogą z tego skorzystać. Więc jak to jest?[/quote]
1% odlicza się od podatku należnego (np w PIT-37 rubryka 112), bez względu na to, czy z rozliczenia wynika kwota do zapłaty czy nadpłata. Przekazanie 1% nie pomniejsza wysokości zwrotu podatku.

Spóźnialskich z rozliczeniem rocznym zapraszam na bazarek [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=105294[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Mnie sie w ciezkich bolach udalo( mam taka nadzieje) przekazac 1 % na schronisko Wrocławskie tez go nie znalazlam tutaj na spisie ale na ich stronce byly dane. Schronisko jest na ul Skarbowcow po tym sprawdzalam ze go tu nie ma. Bo nazwy stowarzyszen bywaja rozne i dziwne :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

chciałam o coś spytać w związku z 1% - może ktoś będzie potrafił mi pomóc :)

otóż nasza Fundacja Fioletowy Pies chce starać się o status organizacji pożytku publicznego, aby można było nam w przyszłym roku przekazać 1%. W związku z tym trzeba złożyć do KRSu formularz KRS-W-OPP, gdzie należy wpisać kody PKD. Ciężko z tych kodów wybrać takie, które by pasowały do działalnośći fundacji, która nie prowadzi działalności gospodarczej. Może jest tu ktoś z jakiejś fundacji, która już ma status OPP i wypełnianie tego formularza za sobą i jest w stanie mi podać konkretne kody, które były tam wpisane? Będę bardzo wdzięczna za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Zdrojeczko, prosiłam już kiedyś o wpisanie na listę opp, ale nie wpisałaś więc przypominam o nas ;)

[LEFT][B]Woj. świętokrzyskie: [/B]
[COLOR=Black]
[/COLOR] [/LEFT]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=Black]Stowarzyszenie Obrona Zwierząt[/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=Black]
[/COLOR][LEFT] [/LEFT]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=Black]ul. 11 Listopada 29
28-300 Jędrzejów[/COLOR][/SIZE][/FONT] [COLOR=Black]
[/COLOR][LEFT] [COLOR=Black]
[/COLOR] [/LEFT]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=Black]KRS 0000292939
REGON 260199276[/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=Black]
[/COLOR][LEFT] [/LEFT]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=Black]NIP 656-22-72-801[/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=Black]
[/COLOR][LEFT] [COLOR=Black]
[/COLOR] [/LEFT]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=Black]PKO BP S.A. 82 1020 2733 0000 2602 0037 2987[/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=Black]

[/COLOR][LEFT] [/LEFT]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=Black]tel. 0 607-171-458
[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=Black]e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...