Jump to content
Dogomania

Kable


neferti666

Recommended Posts

Jak miałam królika na tymczasie, to kable chowałam za szafki, a tam gdzie się nie dało zakrywałam je specjalnie przyniesionymi ze sklepu i obciążonymi pudłami kartonowymi. Innym rozwiązaniem jest ograniczenie przestrzeni szczeniakowi, tak aby nie mógł dobrać się kabli, lub jeśli szczeniak jest naprawdę mały, to możnqa spróbować zamocować kable na ścianach wyżej, tak aby do nich nie sięgał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda:)']Można pokropić kable cytryną, psy jej nie znoszą:lol:[/quote]

Nie zawsze. Mój jak był mały to ją wylizywał:lol:

Są też dostępne takie ochraniacze - tuby do kabli. Bardzo fajna sprawa, nie dość, że bezpiecznie to jeszcze estetycznie.

Link to comment
Share on other sites

Jakiej rasy będzie szczenior? (to tylko tak z czystej ciekawości^^) I w ilu pokojach masz kable? Wiesz, bo jak już napisali, że może po prostu ograniczyć psiuchowi miejsce (znaczy, aby nie właził tam, gdzie są kable). Wydaje mi się, że pies może gryźć, jak będzie się nudził. Więc chyba najlepszym rozwiązaniem nakupować mu zabawek i nie pozwolić się nudzić.;) A tak na serio to mi się nie wydaje, że będzie gryzł kable, jak będzie miał dużo zabawek. No i ciebie^^ A jak spróbuje walnij go delikatnie po nosku powiedz 'fe' i daj mu do mordysi zabaweczkę.

A, i chodzi o kable ogólnie przez cały czas, czy jak siedzi sam w domu???

I jak szczeniak będzie to podrap go ode mnie po brzuchu^o^








:laola:musiałam to tu wsadzić. to jest takie słodkie... ^^

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Wydaje mi się, że pies może gryźć, jak będzie się nudził. Więc chyba najlepszym rozwiązaniem nakupować mu zabawek i nie pozwolić się nudzić.;) A tak na serio to mi się nie wydaje, że będzie gryzł kable, jak będzie miał dużo zabawek. No i ciebie^^[/QUOTE]

Szczerze wątpie, takie kable to najlepsza zabawka :diabloti:

[QUOTE]A jak spróbuje walnij go delikatnie po nosku powiedz 'fe' i daj mu do mordysi zabaweczkę.[/QUOTE]

:shake::shake::shake: Bez komentarza, bicie szczeniaka to napewno cudowny pomysł :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szafirek']delikatne puknięcie po nosku to nie jest bicie.. :oops: przynajmniej mi nie o to chodziło. kto by bił szczeniora? mój pies jak miał zabawki to nigdy go nie interesowały...[/QUOTE]

Nos psa jest baaaaaaardzo unerwiony i taki "pstryczek" jest dla niego bolesny.

Link to comment
Share on other sites

No, jeśli kabli jest baardzo dużo, to chyba musisz je przejrzeć i zracjonalizować sposób ich przeciągnięcia między urządzeniami, tak aby jednak dały się poprowadzić górą (nie przy podłodze). Szkoda psiaka, a i kabli szkoda ;)
Dodatkowym środkiem ostrożności jest wyjmowanie wtyczek z gniazd zasilania prądem przed pozostawieniem psa samego w domu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...