Jump to content
Dogomania

Sędziowie


Asia_Focus

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='olaglowka']Dobra pytanie pielne chodzi o pania Aleksandre Świsulską?? Wie ktoś coś o tej pani??[/quote]

sedzia miedzynarodowy IX grupy , czyli ozdobek
teraz zrobila poszerzenie na II grupe
a co wystawiasz ?
na ozdobkach to ona sie moze zna , ale molosow nie czuje / sama sie do tego przyznala /.
zreszta widac to po jej sedziowaniu

Link to comment
Share on other sites

Ja wystawiam rottki , i niestety nie wiem na co ona w ozdobkach zwraca uwage .
Na ringu spotkalam sie z nia raz , ale to co oznajmila po skonczeniu sedziowania , po prostu zwalilo mnie z nog.
I stad wiem ze II grupy nie czuje , i nie wiadomo na co zwraca uwage , bo chyba sama za bardzo nie wie na co ma zwracac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tomex']ja też słyszałem podobne opinie (moim zdaniem bardzo krzywdzące) - jednak rzeczywistość pokazała co innego. Bardzo miła, kulturalna, starsza Pani !!![/QUOTE]
Ja też słyszałam , bardzo sie bałam kiedy miała nas oceniać, a okazała sie bardzo miła. Wprawdzie mieliśmy 2 miejsce, ale całkowicie sie zgadzam z jej oceną:p

Link to comment
Share on other sites

W ostatnim "Przyjacielu Psie"jest kolejna część "Przewodnika wystawcy".Ja bym ulotki z tym artykułem rozdawała wystawiającym przed wejściem na każda wystawę.
P.Redlicki pisze:Nierzdko żal patrzeć,kiedy bardzo dobry pies nie dostaje od swojego właściciela najmniejszej szansy,żeby pokazać swą urodę."

Ze mnie żaden zawodowiec,ale sędziów,to mi czasem żal....

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Witam wszystkich,
ja wystawiam Yorka i w Płocku będzie sędziować Pani Viva Maria Soleckyj Szpunar, czy ktoś może mi powiedzieć coś na temat tej Pani? na co zwraca uwagę itp...
Pozdrawiam,
Monika[/QUOTE]
moze popytaj tych ludzi co wystawiali w tym roku Yorki w Opolu i Rzeszowie bo tam ta Pani tez sedziowała...powodzonka na wystawie;)

Link to comment
Share on other sites

Mnie ta pani miala przyjemnosc sedziowac w Raciborzu z sealyham terrierka. Pisze bardo dluga ocene u mnie to juz karty oceny zaczynalo brakowac malo co i by sekretarz musial pisac z tylu :).W tedy dostalam BOBa Uwage zwraca hmm u mnie na ruch no i ogolnie wszystko :)ale jak w yorkach to nie wiem :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jo-jo']Słuchajcie powiedzcie mi kto to : KUCZYŃSKA- STANDEŁŁO DOROTA

Okazało się że nie Pan Szutkiewicz, a dana Pani nas sędziuje:angryy:[/quote]

Sędziowała nas niedawno i powiem szczerze że mam mieszane uczucia. Opis byle jaki. Sędziowanie opóźnione !!!
Sposób oceny był "po łebkach", zero ruchu - dosłownie pół okrążenia. Pani była bardziej zainteresowana dziećmi biegającymi po ringu niż oceną psów. No i ze względu na pogodę bardzo absorbowała ją czapka.
Nie sprawdzała jajek i ustawienie psa trwało kilka sekund. Niespecjalnie była zainteresowania sędziowaniem.
Więcej do tej pani nie pojadę...

Link to comment
Share on other sites

z tego co piszesz to nie wesoło :shake:
ja i tak jak karzą biegać jedno kółko to biegam dwa/trzy :evil_lol:

A z prezencją, to rozumiem że stało sią pare sekund a ona już była po opisie?

U nas jest taka sytuacja, stoimy z psem który ma ledwo minimum doga a mianowicie 80 cm, przyczym Jojek ma prawie 90.. Pies ma coś z łapami z przodu, głowe tak jakby dzieliło ją na pół, i ogólnie jest taki nijaki( ale żeby nie bylo ma fajneumaszczenie i nie złe kontowanie tylnych łapek...)...

Link to comment
Share on other sites

jo-jo, ja miałam wrażenie, że ta pani na siłę doszukuje się wad u psa. Nie chodziło jej o wypisanie zalet, ale upierdliwe wlasnie szukanie wad. Wmyśliła jakieś śródstopie i inne cyrki.
Tak, ustawienie psa kilka sek. i opis.
Aha... bardzo ważne - obsesją tej pani są ogony. Jeśli pies nie daj boze podniesie ogon, ma w opisie notkę że zbyt wysoko noszony ogon !!!

Życze wam powodzenia, niemniej jednak uprzedzam żeby nie było niespodzianek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Julka']
Aha... bardzo ważne - obsesją tej pani są ogony. Jeśli pies nie daj boze podniesie ogon, ma w opisie notkę że zbyt wysoko noszony ogon !!!
.[/quote]
Potwierdzam! Rodezjan kolegi dosal u niej taki opis, a ogon jego psa jest dobrze osadzony, tylko w ringu akurat zaszpanowal przed innymi samcami.
Mysle, ze najwieksza wage przywiazuje do efektu - stad bardzo krotkie, pobiezne sedziowanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Julka']jo-jo, ja miałam wrażenie, że ta pani na siłę doszukuje się wad u psa. Nie chodziło jej o wypisanie zalet, ale upierdliwe wlasnie szukanie wad. Wmyśliła jakieś śródstopie i inne cyrki.
Tak, ustawienie psa kilka sek. i opis.
Aha... bardzo ważne - obsesją tej pani są ogony. Jeśli pies nie daj boze podniesie ogon, ma w opisie notkę że zbyt wysoko noszony ogon !!!

Życze wam powodzenia, niemniej jednak uprzedzam żeby nie było niespodzianek.[/quote]

Nie Dziękuje za powodzeni :)

U nas nie podtrzymuje się ogonów i jedynie jest ważne żeby pies nie nosil ogona powyżej linii grzbietu A Jojek tego nigy nie robił :)

A tego jak rozmawiałam z Panią ze Związku to Pani Dorota jest podobno "Baaardzo" Sympatyczna i w 2 grupie to nie ma uprawnień jedynie do sędziowania Rottków i bokserów...

A czy ktoś jeszcze miał doświadczenie z tą Panią??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dinusia']Ja bede wystawiac cockera... zna ktos moze Anete Sobkowska-Dopierale? jaki typ preferuje?[/quote]
Podpisuje sie pod tym, tylko że w dziedzinie "ast'ów". Oraz prosze o typie psów u p.[B][SIZE=1][COLOR=#005633]Abrakimov Shamil (RUS)[/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...