Jump to content
Dogomania

Pies i sylwek


Alusia

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U mnie golden potwornie boi się wystrzałów. Przyznaję ze gdy był mały faktycznie tuliłam i z doświadczenia juz teraz wiem ze rzeczywiście potęguje to strach u psa i efekt był taki ze z roku na rok było coraz gorzej.W ubiegłym roku pojawił sie drugi pies, mały na wystrzały wogole nie reaguje, ba w w ostatniego Sylwestra gdy staliśmy na balkonie i oglądaliśmy fajerwerki on po prostu zasnął :) Zauważyłam jednak ze teraz przy wystrzałach golden zawsze czeka na reakcje moją i własnie drugiego psa. Jak napisałam wcześniej boston wystarzały "olewa', ja nie reaguje na nie wcale i musze powiedzieć ze w tym roku widzę już znaczną poprawę. Bo o ile w ubiegłych latach nie było mowy zeby wieczorem wyjśc na spacer, tak teraz goldas wychodzi dobrowolnie (co dla mnie i tak już jest sukcesem) owszem idzie z lekko podkulonym ogonem i rozgląda się nerwowo, ale przynajmniej juz nie reaguje próbą zerwania sie ze smyczy na jakikolwiek odgłos petardy. Dlatego jeśli tylko możecie unikajcie nadmiernego tulenia i uspokajania psiaka podczas wystrzałów, bo o ile na chwile może i to pomoże tak na dłuższą metę, można sobie przez to wychować panikarza tak jak ja to niestety uczyniłam, a odkręcanie takiego zachowania wcale do łatwych nie należy.

Link to comment
Share on other sites

Moj pies aktualnie malo co slyszy,wiec wiekszych problemow nie bedzie...
Ale zawsze w sylwestra zamykalismy go w lazience i puszalismy na fula radio...Moze do brzmiec dziwnie,ale pies sie uspokaja,bo slyszy tylko muzyke,a my co jakis czas do niego zagladamy,zeby wieedzial,ze jestesmy w poblizu...:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mia_mia']znacie jakis delikatny lek uspokajajacy?[/QUOTE]
Ja miałam na poprzedniego sylwestra Hydroxyzinum i na tego też dam. To jest chyba homeopatyczne o ile się nie mylę. Może być jeszcze melisa w tabletkach (ja daję w herbatkę melisową ;)).
Ja jak zamykam suńkę w łazience to zapalam światło i wtedy włącza się wentylator, który świetnie zagłusza odgłosy z zewnątrz :razz:. Hexa zaczęła się sama pchać do łazienki dzięki temu, no ale ona kąpiele też lubi więc łazienka to fajne miejsce dla niej ;).

Link to comment
Share on other sites

Axa tragicznie :shake:

amitriptylinum + persen + sedalin i pies leżał prawie nieprzytomny, a i tak umierał ze strachu. Co gorsza skumulowane działanie tych wszystkich świństw jeszcze nie minęło i chodzi skołowana, zatacza się tyłem :shake:

Tanga koło północy na wszelki wypadek weszła pod kołdrę, a Gizmo chyba nawet nie zauważył, że coś dziwnego się dzieje za oknami, szczęśliwy głupek.
Psy na wsi zupełnie spokojnie, bo tam nikt nie strzelał.

Link to comment
Share on other sites

Mój jak co roku, oglądał w oknie wystrzały, pod sam koniec ok 1:30 wzięłam go i jakieś 10-15m od niego wulkanik odpaliłyśmy ;) Odszczekiwał, ogólnie mu się chyba podobało ;)

Ehh, współczuje Wam, poprzedni pies strasznie się bał sylwka, a obecny mój kot... szkoda gadać, znerwicowany jest nadal, mimo, że noc spędził w legowisku w miarę spokojnie - teraz to kłębek nerwów... Przejdzie mu za dzień-dwa, jak to było w zeszłym roku, ale co się stresu naje... :(

Link to comment
Share on other sites

A u nas w tym roku było strasznie. To drugi sylwester Foxiego, w tamtym roku był z nami na balkonie, patrzył i szczekał na petardy, ogółem jak na psa dobrze. A w tym roku siedział w domu, łaził niespokojny po wszystkich pomieszczeniach, jak my poszliśmy o północy na balkon to próbował nas zaciągnąć szczekaniem do domu, a jak ktoś przyszedł już to cieszył się jakbyśmy nie widzieli się 100lat... Wzięłam go na ręce i na balkon, ale zaraz zwiał do domu. Czy to może być spowodowane tym, że Foxi jest już starszy? Tzn. nie, że stary, tylko w tamtym roku był w wieku 12 miesięcy, a w tym już 2 lata to może zmądrzał i zobaczył, że ten huk jest straszny?
W sumie nie wariuje jak niektóre psy, ale stres jest.

Wczoraj jak ludzie stali i podpalali petardy to zobaczyłam, że obok nich stoi pies. Nie bał się i wogóle, ale ja jednak nie ryzykowałabym i nie wziełabym psa na podwórkko, szczególnie jak ktoś obok mnie podpalałby petardy.

Link to comment
Share on other sites

U mnie z sylwkiem i psami mega ok.
Labradorka w ogóle chyba nie zauważyła, że coś było "nie tak" ;) A ONek szczekał, ale to pozytywnie, bo w zeszłym roku byś ostro przestraszony.

Tylko właśnie, wkur%%%% mnie 2 pacjentów, którzy dzisiaj nam na spacerze rzucili perardy pod nogi :angryy:
Kurde, gdybym się nie bała co psy zrobią i miała troche więcej siły to bym im normalnie wykur%%%%
Sorka, ale sie stresuje :angryy:;)

Link to comment
Share on other sites

Tak wyglądał Gizmo w okolicach północy :evil_lol:
Przynajmniej nim jednym nie musiałam się ani martwić, ani zajmować.

[IMG]http://i211.photobucket.com/albums/bb186/szatangrafenwalder/DSC06748.jpg[/IMG]

Tanga trochę gorzej, tutaj schowana pod kołdrą, ale szczęśliwej miny nie ma...

[IMG]http://i211.photobucket.com/albums/bb186/szatangrafenwalder/DSC06778.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Mój powtór darł japę, się dziwie że sąsiedzi mnie nie spalili na stosie (może są wyrozumiali bo świadomi że ich pies wyje po 8h dziennie czasem dłuej czasem krócej) bo strzelali prawie do pierwszej i co huk to mój sucz z japą, pyskate bydle się zrobiło. Ale jak pańcia wzieła na rączki to zamilkła i patrzyła:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda:)']Drakkar przywitanie nowego roku i fajerwerki przespał:evil_lol: Nie chciało mu się doopska podnieśc i zobaczyć co się za oknem dzieje:diabloti:[/QUOTE]

Lilian to samo :mad::mad:

Raven za to nie był zachwycony, tylko raczej zniesmaczony czemu jeszcze o tej godzinie nie śpimy :evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Tak wyglądał Gizmo w okolicach północy :evil_lol:
Przynajmniej nim jednym nie musiałam się ani martwić, ani zajmować.

[url]http://i211.photobucket.com/albums/bb186/szatangrafenwalder/DSC06748.jpg[/url]

[/quote]

Zakochałam się w tej różowej mordzie :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...