Jump to content
Dogomania

Narkoza wziewna?


Guest gildor

Recommended Posts

psa odbiera się kilka godzin po zabiegu,w pełni sił,starannie już obudzonego.
To przepraszam, źle Cię zrozumiałam. Ale to chyba dlatego, że podkreślałaś, że sunię odebrałaś "na łapach", i przypisywałaś to małej dawce leków. Więc ja zrozumiałam, że to było krótko po zabiegu... Ale jak to było kilka godzin po zabiegu, to niczego innego bym nie oczekiwała!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

w poniedzialek 14.06 Haga ma zabieg podciecia miesni w tylnych lapkach i tez sie strasznie boje narkozy chociaz ma 7,5 miesiaca. Jak moja Cortina byla sterylizowana to tez sie trzeslam i to nie samym zabiegiem a wlasnie narkozy sie balam. Boje sie jednej rzeczy zeby Haga nie miala nadwrazliwosci na nia. W tej klinice stosuja tez wziewna, ale Hadze ze wzgledu na wiek na pewno dadza iniekcyjna. Przed wczoraj Haga miala robione zdjecie rtg i dostala atropine pewnie z jakims glupim jasiem bo padla po 10 minutach ale tez szybko doszla do siebie. Moze mnie ktos pocieszy ze bedzie dobrze :roll:

Pozdr

Monika z Cortina i Haga

Link to comment
Share on other sites

Cortina, pewnie, ze bedzie dobrze :D . Sunia jest mloda i w pelni sil. Zobaczysz, ze obie bardzo szybko zapomnicie, ze cos takiego w ogole sie dzialo :D :D .

A nie mozesz sama wybrac sposbu narkozy? Moze to by Cie troszke uspokoilo.

Trzymamy mocno kciuki :P , podrap od nas Hage za uszkiem :D

Link to comment
Share on other sites

Przeczytalam odgrzany przez Cortine watek.

Co do narkozy wziewnej zgadza sie z Wami. Jest bez porownania bardziej bezpieczna. Trudno mi sie pogodzic ze zdaneim, ze w niektorych gabinetach odbiera sie zwierzaki po zabiegu, na chwiejnych lapach tylko dlatego, ze to sprawa kasy. :( Niezupelnie tak byc musi ! Wiele osob pragnie wziac swego pupila jaknajszybciej do domu. Czesto nie grozi nic juz zwierzeciu i mozna spokojnie go zabrac.

Poza tym, sa tez srodki neutralizujace narkoze w ogranizmie. Troche to kosztuje i stad napewno nie zawsze sie o tym mowi. W ogole... wydaje mi sie, ze kwestia wyboru narkozy, to czesto sprawa kasy. Dlatego czesc lekarzy nie funduje sobie takowego sprzetu (badz robi to, na szczescie z coraz mniejszym oporem), bo to wzieksza koszty zabiegow.

Niestety, moje psy dosc duzo mialy zabiegow i operacji - ot taki ich los. Na szczescie juz prawie od 10 lat nasz lekarz stosuje narkoze wziewna. Nie mam w zwiazku z tym bolesnych doswiadczen. Niestety...czasto (chyba za czesto) niektorzy lekarze stosujacy narkoze 'tradycyjna' podajac za duza dawke, tlumacza to nadwrazliwoscia zwierzecia na lek.

Cortina, uwierz, ze z Haga bedzie wsio OK ! Przeciez powtarzam Ci to codziennie :D Glowa do gory ! Ekipa nie tylko z Dogomanii bedzie trzymac kciuki i posylac dobre mysli na sale operacyjna :D

Pozdrawiam

Asia i moloski

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

[SIZE=4][COLOR=DarkRed]Witam!

Podaję adres lecznicy stosującej do operacji narkozę wziewną- Warszawa ul. Różana 71, ul. Podleśna 57, lecznica "ANIMA". Polecam, dobrzy lekarze-wykładowcy na weterynarii SGGW. Operowałam tam swoją sunię 12-letnią i wszystko w porządku. Polecam dr Ratajską.

Życzę wszystkiego najlepszego i pozdrawiam

Małgorzata[/COLOR][/SIZE]





[quote name='gildor']Witam!

Posiadam 14letnia suczke z chorymi nerkami i watrobą oraz nowotworem. Wyniki badan sa bardzo slabe(krew AP ponad 600). Konieczna jest operacja. Psu trzeba wyciac 3 sutki. Od kilku tygodni jezdze tylko od kliniki do kliniki i slucham roznych opinii lekarzy. Niedawno wyczytalem na stronie vetserwis o mozliwosci zastosowania narkozy wziewnej. Niestety klinika do ktorej zdecydowalem sie oddac psa nie posiada aparatury do podawania takiego rodzaju narkozy. Z tego co wyczytalem narkoza wziewna jest znacznie bezpieczniejsza.. ale nie wg. lekarza, ktory ma przeprowadzac operacje. Twierdzi on ze w przypadku takiej narkozy moze wystapic problem z drogami oddechowymi. Powiedzial tez, ze dla mojego psa bardziej polecana jest narkoza infuzyjna nie podajac przyczyn. Nie wiem co o tym wszyskim myslec... Czy ktos z forumowiczow ma podobne doswiadczenia? Moze ma pieska po operacji? Prosze o opinie na temat tych 2 rodzajow narkozy. Ktory lepiej zastosowac. Operacja ma byc w poniedzialek takze zalezy mi na czasie. Jezeli ktos zna jakies dobre kliniki w warszawie to prosze rowniez o adres.

Bylbym wdzieczny rowniez za adres lub telefon do kliniki vetserwis. Nie moge znalezc na ich stronie.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...