Jump to content
Dogomania

Estończycy potrafią


Shady

Recommended Posts

Eee? Chyba Estończycy przegięli w drugą stronę..

Poza tym co to mają być za chore podatki? Dlaczego podatek za duzego i małego psa sie rozni i co dziwniejsze - dlaczego za kundelka płaci się mniej!?
Nie rozumiem ich toku myślenia, zdaje się, niech mnie ktoś oświeci.

Chociaż sprzątanie akurat bardzo popieram.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Na przykład za rasowe zwierzę o wysokości ponad 45 cm będzie trzeba co roku płacić urzędowi miejskiemu 800 estońskich koron (ponad 50 euro), za mniejsze psy rasowe - 600 koron (ok. 38 euro), za mieszańca - 400 koron (ok. 25 euro). Nie podano, jakie stawki obowiązują obecnie.[/quote]

Co za dziwne pomysły!? O.O'' Co za różnica czy zwierzak jest rasowy czy nie? Nie podoba mi się ani ten, ani ten.. Po za mną, nikt z mojej rodziny nie wyprowadzi "poprawnie" mojego psa.

Link to comment
Share on other sites

Pomysł z podatkami jest śmieszny. W pewnym sensie propaguje rozmnażanie kundelków. :eviltong:

Co do wyprowadzania psów pomysł jest dobry, ale niedopracowany. Bo niedopuszczalne są sytuacje, że na oko 9-letnie dziecko bez opieki jest wleczone po osiedlu przez dorosłego boksera bez kagańca. Myślę, że przepis powinien dotyczyć tylko dużych psów, nad którymi dziecko w danym wieku nie jest w stanie zapanować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Myślę, że przepis powinien dotyczyć tylko dużych psów, nad którymi dziecko w danym wieku nie jest w stanie zapanować.[/quote]

A co z niedużymi psami, nad którymi dziecko w poczuciu bezkarności może nie chcieć zapanować?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']A co z niedużymi psami, nad którymi dziecko w poczuciu bezkarności może nie chcieć zapanować?[/QUOTE]

Myślę, że to już kwestia nie tyle przepisów, co wychowania dziecka. Bo o ile 7-8 latek nie powinien sam wyprowadzać żadnego psa, o tyle jakoś nie widzę problemu, żeby odpowiedzialna 13-latka wyprowadziła na smyczy małego pieska.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...