Jump to content
Dogomania

Jak pomóc psom, które potrzebują miłości:(???


zuzka7

Recommended Posts

[quote name='monita']Hmmm - na podkoszulku możesz zrobić zwykłą naprasowankę, nawet ze zdjęcia :razz:[/quote]
Tak, ale to wymaga nie tylko czasu, ale i folii do tych naprasowanek (rozglądam się za taką już od jakiegoś czasu i nie mogę znaleźć...).

U nas w gimnazjum zbieraliśmy zawsze tylko akcesoria: karmę, miski, zabawki, koce itp, nie kasę. Tutaj w liceum zbieramy kasę i chyba coś marnie to idzie...
W tym roku byłam wielce nieświadoma, ale dotrę do organizatora (dyrekcja? nauczyciel? uczeń?) i w przyszłym roku trochę to ruszę, bo nie może być tak, że sama nie wiem, czy zbierzemy chociaż 10-20 złotych jak sama tyle nie wrzucę:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A czy wy pomogliście kiedyś takim psiakom?
Bo ja z chęcią bym pomogła tylko, najpierw musze dobrze poczytać co o tym piszecie:)
Musze znać wiele jeszcze innych sposobów...........
Ale za te wielgachne dzieki!!!!!!!!!
Gdzie są zaniedbane schroniska, to tam chce sie udać tam pomoc psiakom jest najbardziej potrzebna:|

PoZdRo!!!
zuzka7

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzka7']
Gdzie są zaniedbane schroniska, to tam chce sie udać tam pomoc psiakom jest najbardziej potrzebna

[/quote]
Wszystkie polskie schroniska potrzebują pomocy. Najprościej chyba pójść tam, gdzie najbliżej - bo wybrać wśród tych wszystkich bid się nie da.
Każde schronisko to od kilkudziesięciu do kilkuset zwierząt. Każde zwierzę to ogromna dawka bólu i cierpienia, smutny los, trudne życie i straszna historia. I każde z nich potrzebuje miłości i czułości, opieki, przyjaźni, dotyku człowieka, ciepłego słowa, Domu... Nie sposób wybrać. Nie sposób zdecydować.
O wszystkie należy walczyć, wszystkimi się opiekować. Przy wszystkich starać. Tylko niestety nie wszystkie da się uratować. Mimo najszczerszych chęci i ciężkiej pracy - wiele z nich nigdy nie dożywa szczęśliwych dni. Wiele zna tylko zło i okrucieństwo. Wiele z Dobra zostało nagle wrzucone w Zło. Żadnego z nich nie da się w 100% zrozumieć, w żadne tak naprawdę wczuć. A przecież wszystkie potrzebują pomocy - pomocy, której same sobie nie mogą udzielić i której są zmuszone oczekiwać od człowieka.
Zdarza się, że pomoc nigdy nie nadchodzi... albo nadchodzi zbyt późno.

A nie da się pomóc wszystkim naraz. I bardzo ciężko jest wybrać schronisko, w którym najbardziej potrzeba pomocy - wszystkie jej potrzebują. Jedne bardziej, inne mniej, bo już ją otrzymują (np. od wolontariuszy).

Idź tam, gdzie możesz, gdzie Cię przyjmą, gdzie chcesz. To chyba najlepsze rozwiązanie.


Ale sie rozpisałam... sama nie wiem po co. Chyba musiałam się nieco wyżalić...

Pozdrawiam,

Natalia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marcin dondelewski']u mnie w Lodzi pewien stolarz jak przeczytał w gazecie, że psy w schronisku nie mają gdzie mieszkać to wziął urlop i poszedł robić Za Darmo budy dla schroniska.

[B]Była także jedna para młoda ktora powiedziała swoim gościom, że nie chcą żadnych kwiatów na ślub a za to żeby przynieśli im po worku karmy dla psów.[/B]

Chyba po kościele pojechali tam i dali do schroniska klikanaście worków karmy dla psiaków na zimę :)[/quote]
czytalam o tym w necie czy w gazecie :roll: wedlug mnie super pomysl :cool3: i popieram bo po co im kolejny mikser czy tez posciel :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem tak. Na świecie jest bardzo dużo drani, ludzi co sprawiają zwierzętom ból i cierpienie. Ale dla równowagi jest wiele ludzi którzy pomagają i wkładają w to całe swoje serce. I oby tak dalej.
Swoją drogą, pomagając zwierzętom musimy uzbroić się w stalowe nerwy. Naprawdę, już się o tym wiele razy przekonałam bo ludzie potrafią wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszą osobę. A ja do spokojnych nie należę... ojj.. trzeba się gryźć w język

Link to comment
Share on other sites

Mozna pomóc:
przygarniając jakiegoś zwierzaka ze schroniska,zawożąc karmę,miski,koce do schroniska,ogłaszając psiaki schroniskowe np. na kokosy.pl na allegro
organizując zbiórkę pieniędzy,można wziąśc na określony czas psiaka do domu tymczasowego,zakładając bloga na którym będziesz ogłaszała psy które szukają domu,wlacając pieniądze na konto schroniska...

Link to comment
Share on other sites

Ludzie na ogół nie zawsze są skorzy do pomocy. A co gorsze nie zawsze nas rozumieją. Nas- mam na myśli ludzi poświęcających się dla zwierząt.
Ostatnio obleciałam pół miasta rozwieszając plakaty po klatkach o tym by nie wypowiadać kotom wojny. I co zastałam kilka dni później?
porozdzierane, zniszczone :( brak słów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzka7']Czy można
wziąść psa
ze schroniska
na weekend?


piszcie

pozdro zuzka7:loveu:[/quote]
Co to znaczy "na weekend"?
W piatek wieczorem zabierasz, a w poniedziałek rano odwozisz?
Nie podoba mi się ten pomysł:shake:
Jak taki pies by się czuł? Już wstapiłaby w niego nadzieja, że oto znalazł się ktoś, kto go stąd zabierze na zawsze i będzie kochany, a tu klops - dwa dni i wracamy do schronu...

Chcesz zabrać psa ze schronu?Albo adopcja, albo DT. No, chyba, że zabierasz na weekend, a w poniedziałek psiak jedzie do nowego domu - ale dla mnie to już kategoria "DT".;)

Pozdrawiam,

Natalia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...