Jump to content
Dogomania

Co chcielibyście zobaczyć na dogomanii?


Admin

Czego brak na dogomanii?  

370 members have voted

  1. 1. Czego brak na dogomanii?

    • ogłoszenia hodowli i miotów
      126
    • baza psich imion
      38
    • baza bezdomnych psów
      182
    • więcej artykułów
      17
    • katalog stron www
      28


Recommended Posts

[quote name='Szamanka'][COLOR=DarkGreen][B]Dogomania to nie bazar.:cool1:
Jestem przeciwna wszelkim ogłoszeniom.
Jest linkownia, gdzie są linki do stron hodowli, a tam ogłoszenia.
To w zupełności wystarczy.:cool1:[/B][/COLOR][/quote]


Ja też jestem przeciw ogłoszeniom hodowli. Kto będzie sprawdzał czy nie są to pseudohodowle? Chcecie pomagać im w sprzedaży? Mało wam na dogo suczek w tragicznym stanie wykorzystywanych tylko do rozrodu?
A i w rodowodowych hodowlach często są tragiczne warunki. Jak ktoś chce kupić psa z rodowodem to bez problemu znajdzie hodowlę. Może skupmy się na walce z pseudohodowcami i bezdomnością.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Szamanka'][COLOR=DarkGreen][B]Dogomania to nie bazar.:cool1:
Jestem przeciwna wszelkim ogłoszeniom.
Jest linkownia, gdzie są linki do stron hodowli, a tam ogłoszenia.
To w zupełności wystarczy.:cool1:[/B][/COLOR][/quote]

[quote name='Evra']Ja też jestem przeciw ogłoszeniom hodowli. Kto będzie sprawdzał czy nie są to pseudohodowle? Chcecie pomagać im w sprzedaży? Mało wam na dogo suczek w tragicznym stanie wykorzystywanych tylko do rozrodu?
A i w rodowodowych hodowlach często są tragiczne warunki. Jak ktoś chce kupić psa z rodowodem to bez problemu znajdzie hodowlę. Może skupmy się na walce z pseudohodowcami i bezdomnością.[/quote]
POPIERAM
Dogomania,to nie portal ogłoszeniowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evra']Ja też jestem przeciw ogłoszeniom hodowli. Kto będzie sprawdzał czy nie są to pseudohodowle? Chcecie pomagać im w sprzedaży? Mało wam na dogo suczek w tragicznym stanie wykorzystywanych tylko do rozrodu?
A i w rodowodowych hodowlach często są tragiczne warunki. Jak ktoś chce kupić psa z rodowodem to bez problemu znajdzie hodowlę. [B]Może skupmy się na walce z pseudohodowcami i bezdomnością.[/B][/quote]
dokładnie.... :razz: [B]jest tyle nieszczęśliwych psów do adopcji, które spędzają całe życie w schroniskach ponieważ ludzie ich nie chcą bo wolą te z hodowli...[/B] :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Ale z drugiej strony to dobrze, że chcą kupować psy rodowodowe! Trzeba promować nie tylko psy schroniskowe, ale i te z dobrych hodowli. Chociaż zgadzam sie, że nikt nie będzie sprawdzał czy hodowla faktycznie nie jest pseudohodowlą... :/

A ja jak prosiłam o telefon w sprawie reklamy tak się go nie doczekałam :/ Ponawiam apel - Dogomanio - zacznij ulepszać to, co jest!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aarionne']Ale z drugiej strony to dobrze, że chcą kupować psy rodowodowe! [/quote]
Bardzo dobrze.Tyle,ze hodowle psów rasowych,obronią się bez dogomanii ;).
Renomowane hodowle mają zamówienia na szczeniorki już przed kryciem,a te nowe czy słabsze,mogą umieszczać ogłoszenia na innych portalach ogłoszeniowych,których w necie nie brakuje.Wg mnie to zły pomysł.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Ale z drugiej strony to dobrze, że chcą kupować psy rodowodowe[/quote][quote name='misiaczek']Bardzo dobrze.[/quote]
Czy naprawde uważacie że dobre jest to że ludzie odtrącają psy schroniskowe tylko dlatego że one nie mają rodowodów, i kupują psy z hodowli???
Schroniska są przepełnione, psy spędzają tam całe życie w nieodpowiednich warunkach, niekochane... I to jest dobrze?!? ''bo rasowe lepsze...''
Szkoda że jest tak mało ludzi którzy przygarniają psy a tak dużo którzy kupują psy z hodowli
:shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baffi2']Czy naprawde uważacie że dobre jest to że ludzie odtrącają psy schroniskowe tylko dlatego że one nie mają rodowodów, i kupują psy z hodowli???
Schroniska są przepełnione, psy spędzają tam całe życie w nieodpowiednich warunkach, niekochane... I to jest dobrze?!? ''bo rasowe lepsze...''
Szkoda że jest tak mało ludzi którzy przygarniają psy a tak dużo którzy kupują psy z hodowli
:shake::shake::shake:[/quote]

Baffi o czym Ty w ogóle piszesz. Przeczytaj post [B]misiaczka.[/B]

Ja raczej wątpiłabym w to że ludzie tak kupują psy z hodowli...chyba, że z pseudo.

Link to comment
Share on other sites

baffi2...chyba źle nas zrozumiałaś.Są ludzie,którzy mają określone preferencje co do psa.Do jego wyglądu,wielkości,charakteru.I chyba lepiej,żeby wybrali psa rasowego niż z pseudo hodowli.Bo właśnie pseudo hodowle przyczyniają się do tego,że tyle jest psów w schroniskach.Psy rasowe są,były i będą,nie zależnie czy tego chcesz czy nie.I ja nie czuję sie gorsza,dlatego,że mam 2 rasowe a nie ze schroniska.Co nie wyklucza ewentualnej pomocy psom schroniskowym.

Po za tym,czy Ty uważasz,że gwarancją wzięcia psa ze schroniska,będzie zakaz sprzedaży psów rasowych???

Link to comment
Share on other sites

Chyba też mnie źle zrozumiałaś.
Ale nie jestem pewna co do tego że lepiej wziąć rasowego niż z pseudohodowli... Czasem specjalnie wykupuje się takiego psa aby mu pomóc.
[QUOTE] Po za tym,czy Ty uważasz,że gwarancją wzięcia psa ze schroniska,będzie zakaz sprzedaży psów rasowych???[/QUOTE]
Nie, nie uważam tak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baffi2']Chyba też mnie źle zrozumiałaś.
Ale nie jestem pewna co do tego że lepiej wziąć rasowego niż z pseudohodowli... Czasem specjalnie wykupuje się takiego psa aby mu pomóc.
[/quote]
[I][B]i tu jest ogromny błąd :shake: kupując psa z pseudohodowli napędzasz cały ten mechanizm :shake: "właściciel" widząc,że szczeniaki ida jak ciepłe bułki w sklepie kryje sukę nawet 2 razy do roku żeby tylko zarobić na biednych szczeniakach :shake:

oczywiście jestem za tym żeby wykupywać od pseudohodowców np biedne suki,które już nie mają siły aby rodzić...ale nie szczeniaki...jak interes nie będzie im sie kręcił to go zwyczajnie zamkną![/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote]Czy naprawde uważacie że dobre jest to że ludzie odtrącają psy schroniskowe tylko dlatego że one nie mają rodowodów, i kupują psy z hodowli???[/quote]Ale co ja mam zrobić, jeżeli chce mieć psa danej rasy, jeździć z nim na wystawy, a w przyszłości założyć hodowlę? Niestety pies ze schroniska, nie jest w stanie podołać tym oczekiwaniom... :roll: Nie popadajmy w paranoję...

Poza tym niektórzy ludzie po prostu nie chcą brać psa ze schroniska, bo boją się, że nie podołają wychowaniu takiego zwierzaka po przejściach i wtedy wybierają renomowaną hodowlę. Nie widzę w tym nic złego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']
Poza tym niektórzy ludzie po prostu nie chcą brać psa ze schroniska, bo boją się, że nie podołają wychowaniu takiego zwierzaka po przejściach i wtedy wybierają renomowaną hodowlę. Nie widzę w tym nic złego.[/quote]
[I][B]bo w tym nie ma nic złego :) dobrze napisałaś :p[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Ja uważam, że jednak nie ma nic złego w ogloszeniach hodowli o miotach szczeniąt. Wrecz przeciwnie - ALE jeden warunek - tylko Rodowodowe!.[/quote]

[quote name='Shanna'][CENTER][COLOR=Plum]Według mnie najbardziej by była przydatna [COLOR=DarkOrchid][B]Baza bezdomnych psów[/B][/COLOR], potem hmmm... [COLOR=DarkOrchid][B]ogłoszenia o miotach i hodowlach[/B][/COLOR], ale tylko rodowodowych!
[/COLOR][/CENTER]
[/quote]


Tak, tylko kto będzie sprawdzał czy hodowla jest zarejestrowana w ZK, czy psy mają dobre warunki, czy nie są trzymane w ciasnych klatkach i kojcach, czy suki nie są kryte po kilka razy w roku dając dodatkowe mioty "nierodowodowe"? Są hodowle i "hodowle", niektóre rodowodowe trzymają psiaki w lisich klatkach za stodołą...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evra']Tak, tylko kto będzie sprawdzał czy hodowla jest zarejestrowana w ZK, czy psy mają dobre warunki, czy nie są trzymane w ciasnych klatkach i kojcach, czy suki nie są kryte po kilka razy w roku dając dodatkowe mioty "nierodowodowe"? Są hodowle i "hodowle", niektóre rodowodowe trzymają psiaki w lisich klatkach za stodołą...[/quote]
[I][B]mogą to być też mioty dogomaniaków...przecież są na forum ludzie którzy mają własne hodowle...im chyba ufamy co ?[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Zagłosowałam na bazę bezdomnych psów, bo nie ma w necie czegoś takiego na dużą skalę, a dogomania ma w tym temacie duże moce przerobowe i jestem pewna, że to się przyjmie. Biorąc pod uwagę słabe nerwy osób zaangażowanych w adopcje fajnie gdyby nie było możliwości tam komentowania :roll:

Natomiast bazy hodowli jakoś nie widzę. Ma być bezpłatna? Zrobi się allegratka bis... no chyba, że płatna czyli reklama zwykła
[quote]mają psiaki z tej hodowli mogły oddać głos na hodowlę, skomentować, czy warto zaufać temu hodowcy itp.[/quote] Tego na dogo nigdy nie można było robić i mam nadzieję, że tak pozostanie.
Na niektórych forach można rozmawiać o hodowlach i z jeden strony są bezpodstawne albo wyolbrzymione oskarżenia, szczególnie pod adresem nieobecnych:shake:

a z drugiej ktoś pisze peany na temat jakiejś hodowli, a Ci co mają inne zdanie siedzą cicho, żeby nie zaogniać + jeszcze tzw "zła wola"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...