Jump to content
Dogomania

Czy psy mogą śnić?


Akadna

Recommended Posts

[COLOR=royalblue]Często widzimy, jak nasz pies galopuje, warczy i rusza łapami przez sen:lol:. Stąd moje pytanie;):[/COLOR]
[COLOR=royalblue]Czy psy mogą śnić, że np. walczą z innym psem? Czy są to tylko emocje które ujawniają się gdy pies spi?... [/COLOR]

[COLOR=royalblue]Podrawiam,[/COLOR]
[COLOR=royalblue]Werka&Boksilla:loveu:[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=royalblue]Dziękuję wszystkim za odpowiedzi;) Szczególnie Tobie- [B]Mada&Teodor[/B] :D Z zaciekawieniem przeczylałam artykuł i teraz już wszystko wiem:mdrmed:[/COLOR]

[COLOR=royalblue]Pozdrawiam,[/COLOR]
[COLOR=royalblue]Werka&Boksilla:loveu:[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Kurcze to bardzo ciekawe, ponieważ mój pies bardzo mocno przeżywa sny, czasem się zastanawiam się co może mu sie śnić.
Często piszczy, szczeka i wydaje się że jest smutny lub wesoły, bardzo ciekawe są zachowania psów pod czas snów, ponieważ zauważyłem ze psy często aktywnie przeżywają sny, człowiek śpi i rzadko pokazuje jakieś emocje, chyba że śni mu się jakiś koszmar...
Natomiast to psie śnienie jest niezwykle aktywne

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=royalblue][B]model11[/B]- ludzie też aktywnie przeżywają sny :p Np. ja potrafie lunatykować, gadać, mamrotać coś przez sen, wstać z łóżka, spać na siedząco, a nawet płakać przez sen!:D Dziwna jestem no nie?:mdrmed:[/COLOR]

[COLOR=royalblue]Vector najczęściej biegnie przez sen a ostatnio to miał okropne drawki.... Chciałam go pogłaskać, żeby się uspokoił a kiedy go dotknęłam, odruchowo się "zgiął". Pewnie śniło mu się , że się gryzie z jakimś psem. Nawet portafi mu się śnić, że "ekhm, ekmh" :lol:[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[I][B]parska? tyy koniaro:cool1:[/B][/I]

[B]moj kundel tez kiedys machal lapami przez sen, warczal, szczekal, piszczal:eviltong:. Teraz juz nie:) chyba nie miewa juz tak zwariowanych snow.[/B]
[B]pamietam jak kiedys postanowilam, ze bede spac z psem w jednym wyrku:cool3:. Zrezygnowalam jak o 2 w nocy zaczela mi nagle galopowac i przez nia spadlam z lozka i sie potluklam:shake::evil_lol:. Na dodatek nie dosc ze chciala cale lozko to jeszcze zabierala mi i kołdre i poduszke:eviltong:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mi.'][I][B]parska? tyy koniaro:cool1:[/B][/I]

[B]moj kundel tez kiedys machal lapami przez sen, warczal, szczekal, piszczal:eviltong:. Teraz juz nie:) chyba nie miewa juz tak zwariowanych snow.[/B]
[B]pamietam jak kiedys postanowilam, ze bede spac z psem w jednym wyrku:cool3:. Zrezygnowalam jak o 2 w nocy zaczela mi nagle galopowac i przez nia spadlam z lozka i sie potluklam:shake::evil_lol:. Na dodatek nie dosc ze chciala cale lozko to jeszcze zabierala mi i kołdre i poduszke:eviltong:[/B][/quote]
noo, parska;)

moja zazwyczaj tylko wybiera takie miejsce na łóżku, zebym ja się miała ciężko zmieścić :cool3:
ale z Ergą spać..nie, dziękuje:evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Irish w czasie snu czesto przebiera łapkami, czasam ma drgawki na całym ciele, popiskuje i szczeka, ale nie otwiera przy tym do końca pyszczka przez to wychodzi taki smutny dźwięk. Gdy była młodsza pojawiało się to częściej. Gdy ma silne dgrawki, delikatnie ją głaszczę i się uspokaja, albo trzymam jej łapke.

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=orange]Ja u mojego Feniksa jeszcze nie zaważyłam, żeby wył, biegał i ruszał łapkami. Chyba ma spokojniutkie sny. Najdziwniejsze co mu się ze snem zdaża, to to, że gdy ja np. idę spać. To jak on sobie śpi to potrafi przez sen, przysunąć się bliżej człowieka? Możliwe?[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Guest aneta_w

[COLOR=Green][B]No moje psiaki jak śpią to też biegną. Czasami jeszcze poszczekują sobie ^^
Saba bardzo fajnie chrapie :)
A Kropka... uwaga.. jje przez sen X) Mlaska i rusza pyszczem :)
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Moja poprzednia suka przez pół roku po wzięciu ze schroniska miała koszmarne sny - było wyraźnie widać, że sie kuli, popiskuje, jeży...po tym czasie zdarzało sie to znacznie rzadziej. Moim zdaniem to głos za tym, że pies śni-jego umysł przetwarza treści, które budzą emocje, a to więcej niż proste odreagowanie wydarzeń dnia.

Link to comment
Share on other sites

Moja Gagusia gdy śpi, to często merda ogonem:lol:, mlaska i robi dziwne miny:lol:. Czasami zdarza jej się, że podczas snu nagle psika i przewroca się na plecy. Kiedy miała jeszcze ok.6 miesięcy (wtedy ją dostałam) miała często straszne koszmara, aż jednego wieczoru nagle się zewała i popatrzyła na mnie ze zgrozą i strachem:crazyeye:, więc ją przytuliłam, żeby ją uspokoić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...