Jump to content
Dogomania

Glupoty z ksiazek o psach..


kasiah72

Recommended Posts

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Cekinka13*']Jak pamiętam takie tekst z pewnej ksiązki "Agresywne psy trzeba trzymać na łańcuchu":angryy::angryy::angryy: "jeżeli chcesz mieć psa ostrego, przywiąż go do czegoś i draznij kijem" :angryy::angryy::angryy:[/quote]
O boże :-o :angryy: To nieodpowiedzialnych ludzi powinno się wiązać na łańcuchu :evil_lol:

Głupoty można też znaleźć w psiej encyklopedii dziennika. Mam tylko pierwszy tom książki, jedno zdanie zacytowałam również na forum Dogo (poszukam tego wątku).
Tu są za to cytaty z tomu 8 - Szkolenie:
[URL]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=106017&page=34[/URL]

EDIT: Znalazłam :D

Cytat, tom nr 1 (strona 14, "Gdzie można kupić psa?"):
"Potencjalne źródła to: hodowcy, sąsiedzi, sklepy ze zwierzętami i ogłoszenia. Najzdrowsze psy pochodzą od sąsiada, hodowców-amatorów, z przypadku lub z Internetu."

Link to comment
Share on other sites

:crazyeye:no niech teraz to kupi ktos nie majacy pojecia o psach,hodowli badaniach.Przeczyta takie cos i kupi psa z pseudo bo stwierdzi ze skoro jest tani a pan sprzedajacy mily to pies zdrowy i wogole brak slow:angryy::mad: sie wkurzylam:angryy:
No to do jasnej.... jak mamy walczyc z pseudo jak takie dzienniki czy inne gazety wydrukuja takie bzdety:mad:

Link to comment
Share on other sites

Książka dziennikowska skąpo prezentuje psią sytuację w polskich realiach. W Anglii gdzie mieszka pan Bruce Fogle, nie ma takiego zjawiska jak w Polsce. A nawet jeśli jest, to rozwinięte w nieznacznym stopniu.. Popatrz co się dzieje w naszych schroniskach. Po prostu tragedie! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie za post pod postem.

Niedawno kupiłam książkę [I]Rottweiler[/I] z serii [I]Pies na medal[/I]. Książeczka zawiera więcej informacji "ogólnych" o wszystkich psach, a o Rottach niewiele :lol:

Cytat nr 1:
[quote]Rottweiler został stworzony jako pies pracujący - obrońca stad i stróż - i z tego względu musi odznaczać się pewną dozą agresji. Rottweiler, któremu jakakolwiek agresja jest całkowicie obca, nie jest typowym przedstawicielem swojej rasy.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rottie']
Cytat, tom nr 1 (strona 14, "Gdzie można kupić psa?"):
"Potencjalne źródła to: hodowcy, sąsiedzi, sklepy ze zwierzętami i ogłoszenia. Najzdrowsze psy pochodzą od sąsiada, hodowców-amatorów, z przypadku lub z Internetu."[/QUOTE]

[B]O BOŻE...[/B] Teraz już się cieszę, że u mnie nikt tego nie chce kupować, ani sama nie wyrzuciałam na to pieniędzy...

Link to comment
Share on other sites

ja może nie o książkach ale o np.plakatach z rasami psów w lecznicach weterynaryjnych.
oglądam je z nudów-
zdjecie doga niemieckiego i podpis
-waga psa do 50 kg:crazyeye:
mój ma niecałe 1.5 i waży około 80kg,pozostałe 2 dogi tez dużo powyzej 50kg(nawet suka)
wniosek z tego ze powinnam odchudzic go o jakieś 25kg:diabloti::diabloti:
inne rasy tez były sporo przekłamane.
niech to przeczyta ktoś nie mający pojęcia???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ASICA']ja może nie o książkach ale o np.plakatach z rasami psów w lecznicach weterynaryjnych.
oglądam je z nudów-
zdjecie doga niemieckiego i podpis
-[B]waga psa do 50 kg[/B]:crazyeye:
mój ma niecałe 1.5 i waży około 80kg,pozostałe 2 dogi tez dużo powyzej 50kg(nawet suka)
wniosek z tego ze powinnam odchudzic go o jakieś 25kg:diabloti::diabloti:
inne rasy tez były sporo przekłamane.
niech to przeczyta ktoś nie mający pojęcia???[/quote]

też na to zwróciłam uwagę w lecznicy :)

... i się uśmiałam, bo mój jest "eleganckim typem sportowym" i waży 69 kg.

Chyba nie będę go odchudzać :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Rottie']Jest na rynku książka "Jack & Parson Russell Terrier" autorstwa Christiny Pettersall, wyd. Rea, str. 156 (z tego roku) oraz "Jack Russell Terrier" autor: Drothea Penizek, wyd. RM, str.120 (również z tego roku).[/quote]
muszę kupić :razz:
pierwsza strasznie droga, druga osiągalna:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rottie']Cenowo wcale nie jest tak źle ;) Przyzwyczaiłam się już do "uroków" cen literatury w Polsce.. :roll: :lol:[/quote]
do cen za odrobinę kultury w Polsce... :roll: bo przecież zarówno oryginalnie płyty, filmy jak i książki są straszliwie drogie:roll: ale robimy OT:razz:

Link to comment
Share on other sites

Nooo... może nie do końca na temat, ale niech tam. Przeglądam w antykwariacie książki i znajduję "Psy, rasy i wychowanie" (20 zł ;)).
Pomijam, że jest tam m.in. "akito ino", ale pod małym opisem saarloosa znajduje się informacja, że w RFN próbowano krzyżować [U]wilka z pudlem[/U] :crazyeye:
I niby co z tego miało wyjść?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']ja znalazlam w szafie ksiazke "okiem psa" johna fishera i mam zamiar przczytac :) [B]moze[/B] znajde jakas glupote :roll: ;)[/quote]
Nie "może", tylko z pewnością. Wszędzie będzie pisało tylko "dominacja", "dominacja", "dominacja"... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...