Jump to content
Dogomania

Raven & Lilo


Talagia

Recommended Posts

  • Replies 441
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='moth']Przygotowujecie się do prób polowych? :cool3:
Szkoda, że Was nie było w kwietniu w Krakowie. :shake:[/QUOTE]

Prób i FT :loveu: W Krakowie bylismy zgłoszeni ale z powodu kontuzji Lilianowej łapy musiałam wybić sobie z głowy te próby :shake:

Myśle, ze jeszcze sie załapiemy na te wakacyjne :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']o super, proby :) to czekamy na relacje.

co wlasciwie sie robi na takich probach?

a FT? co to za skrot?

chcialam jeszcze spytac- pisalas o nauce zmiany kierunku na gwizd- w jaki sposob odbywa sie taka nauka? zawsze mnie to ciekawilo a nie moglam tego jakos znalezc co i jak? :roll:[/QUOTE]


" Na próbach ocenia się głównie cechy wrodzone psa, a przede wszystkim: wiatr, wystawianie i skłonność do pracy w wodzie. Psy pracują pojedynczo w wylosowanej kolejności. Kolejność przeprowadzania poszczególnych konkurencji pozostawia się do uznania komisji sędziowskiej. Podczas okładania pola psy winny być prowadzone pod wiatr."

Jednym słowem teoretycznie sprawdzane sa umiejetnosci wrodzone psa, a w rzeczywistosci malo który psiak (nie bedacy w rekach mysliwego) zdaje próby ot tak "z ulicy" ;) Dlatego moj maly show, ktory na ptaszki to sie tylko patrzy i goni, musi byc przygotowywany do prób :) Tzn pracuje z myśliwym.

Zmiany na gwizd uczymy poprostu w polu, na poczatku z linka, jeden gwizdek->pies zwraca na mnie uwage-> ja zmieniam kierunek i po pewnym czasie juz załapuje, ze jeden gwizdek=pańcia idzie gdzieś indziej.
A jak 2 gwizdki to stoje w miejscu i czekam az pies przyjdzie, warowanie z długim gwizdkiem ćwiczymy jak odruch Pawlowa :D Pies musi miec doskonale wycwiczone warowanie na komende slowna. Jedna osoba wykonuje dlugi gwizd, a ja momentalnie podaje komende i smakołyk ;) Po dlugim treningu, odruch jest piękny ;) (widzialam niestety nie na swoich psach :D )
[quote name='betty_labrador']aa :) dzieki :) na czym one dokladnie polegaja?[/QUOTE]

A FT to juz konkurs, psy pracują w parach, robią ładne stójki, nie gonią zwierzyny i inne ciekawe rzeczy, o ktorych nie mam zielonego pojęcia :D

Link to comment
Share on other sites

aha to o to chdozi w zmianie keirunku :) dzieki bardzo :) a wlasnie warowania na dlugi gwizd zaczelam dzis- zmotywowalam sie w koncu :p ale ja to robie sama- Tosca umie warowac tez na gest wiec u mnie gest i dlugi gwizd ;) ciekawe co z tego wyjdzie :roll: ale chyba za szybko nie mozna przechodzic do rpacy na odleglosc prawda?;)

a te proby co opisalas ciekawe i fajne :)

Link to comment
Share on other sites

Próby są BARDZO fajne :) We Wrocławiu spędziliśmy kilka godzin w polu, psy sie wybiegały, wykąpały, na zakończenie organizatorzy zrobili wielkiego grilla, pelno kielbasek, karkówek i innych ciekawych rzeczy ;) Kazdy dostal pamiatki i swoje skórzane numerki, z jakim pies uczestniczył w próbach :)
Super spedzony czas! Na innych próbach podano pieczonego dzika :diabloti:

Za to jak bylam na próbach w Krakowie, wyjście w pole trwało 15 min, na cala rodzinke dostalam jeden talon, za który moglam odebrać jedną kiełbaske :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Oj właściwie teraz to cały czas poświęcam psiakom i jeżeli są jakieś nowości to na naszej stronce

[URL]http://www.ravlil.rox.pl/[/URL]

Tydzien temu zrobilismy sobie z psiakami wycieczke po Litwie ;)
Rewelacja :multi::multi:

[IMG]http://www.infocaster.info/andy/pieski/img/img_7982a.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Wycieczka na Litwe to bylo nasze ostatnie "niepowodzenie" w tym sezonie wystawowym :evil_lol: (tzn w Wilnie Lilian mial 2 miejsce, Raven tak samo - res CAC)

Pod koniec sierpnia Lucjusz zaliczył próby polowe na 3 stopień.
Na drugi dzień stanął taki potargany i wychudzony (z powodu cwiczen do prób ;) ) na ringu w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie odbywala sie klubowa wystawa wyżłów. Lilus mimo wszystko stanął na 1 lokacie i otrzymał tytuł młodzieżowego zwyciezcy klubu! :multi::multi: W porównaniu w suczka został Najlepszym Juniorem w Rasie !

Tydzień później wybralismy sie na kolejna zagraniczna wystawe, tym razem do Rumunii :evil_lol::evil_lol: Podróż trwała 16 godzin, ale bylo warto!
W Transylwanii temperatura siegala okolo 40 stopni, bylo niesamowicie duszno i slonecznie. Wystawa odbyla sie na dziedzincu zamku w Targu Mures i trwala 2 dni.
Pierwszego dnia Lilus został zw.młodziezy i otrzymał tytuł Best Junior in Breed, Ravenek otrzymał CAC, został najlepszym dorosłym psem, a wiec i CACIB!
W ostatecznym porównaniu zwyciezca calej rasy został LILIAN! :multi:
Oba psy w tym dniu otrzymaly swoje pierwsze nominacje na wystawe Crufts 2009 w Anglii.
Drugiego dnia Liluś ponownie został wybrany Najlepszym Juniorem w Rasie, zdobywajac CAJC został Młodziezowym Championem Rumunii i Mł. Zwyciezca Rumunii! Raven tym razem w mocniejszej stawce, znowu zostal wybrany najlepszym doroslym psem w rasie, otrzymal CACIB i w ostatecznym porównaniu to on zdobył zw rasy! Ravenek równiez otrzymal championat Rumunii i zw tego kraju :)

Tydzień po zmaganiach w upalnej Rumunii przyszedl czas na Chorzów, w którym pogoda nie dopisywala tak bardzo. I tym razem dobra passa moich psiaków trwała! Raven otrzymal CWC, NDPwR i podczas finałów stanął na III lokacie BIS oddziału Chorzów! Liluś kolejny raz doceniony przez sedzine został najlepszym juniorem w rasie, kolejny raz Zwyciezca calej rasy, a podczas finałów został wybrany najpiekniejszym juniorem CALEJ wystawy i stanął na BIS I JUNIORÓW!

3 pazdziernika wybralismy sie do Budapesztu na Europejska wystawe psów :)
Głównie, zeby poogladac, kupic nowy kennel i pozwiedzac troche stolice ;)
Seterów angielskich bylo zgloszonych okolo 60, sedziowanie trwalo kilka godzin :) Tym razem sukces jaki przerastał nasze najsmielsze oczekiwania!
Lilian mimo, ze nie był w najlepszej formie pokazał sie na ringu z najlepszej strony! W statyce troche marudzil i głównie mnie ślinił, ale jak zaczął sie ruszać to mnie sama zatkalo :diabloti: Sedziego jak widac równiez, poniewaz mimo podskakiwania, próby zjedzenia przez Lilianka ringówki i innych wybryków, mój Lusiek stanął na 1 lokacie i otrzymal tytuł MŁODZIEZOWEGO ZWYCIEZCY EUROPY! oraz kolejna nominacje na Crufts 2009!
Raven na wystawie klubowej w Budapeszcie, oceniany przez angielska sedzina stanal na 3 lokacie w stawce 10 naprawde przepieknych psów!

[URL="http://www.infocaster.info/andy/pieski/wystawygal/eurodogshow.jpg"]LUCUFER :) [/URL]

Kolejna wystawa z sukcesem (znowu Liliana!) to krajowa wystawa w Zabrzu, gdzie Luś 9 raz zostal najlepszym juniorem i otrzymal kolejne zw. rasy!

Tydzien pozniej Raven zawojował na czeskich ringach w Brnie, gdzie otrzymal CAC, NDPwR i tytuł Zwyciezcy Kraju!!!

Dodam jeszcze, ze moja radosc jest tym wieksza, ze Lucyfer został przeswietlony w kierunku dysplazji i oficjalnie jest od niej calkowicie wolny!
HD A/A i ED 0/0 !!! Od końca października Lucjusz stal sie oficjalnie reproduktorem :D

zapraszam na stronke, gdzie sa zdjecia z wszystkich wystaw :)
[url=http://ravandlil.rox.pl/]Oficjalna strona Lilian Marisett & Raven White Magenta[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...