Jump to content
Dogomania

Likwidacja przydomka hodowlanego w przypadku jeśłi w hodowli nie ma szczeniąt?


Toller

Recommended Posts

Dziś znajoma powiedziała mi, że jeśli przez 5 lat nie ma się pod zarejestrowanym przydomkiem szczeniąt, przydomek "przepada" i trzeba go ponownie rejestrować. Przejrzałam regulamin, i nie znalazłam tego punktu. Może mi ktoś pomóc, i powiedzieć jak jest naprawdę?

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że to nie jest prawdą...
Znam przypadki wśród ogarów gdzie przerwa między miotami była prawie 20- letnia i obydwa mioty wyszły z tym samym przydomkiem. Nie mam wprawdzie pewności, że w międzyczasie nie było miotów innych ras...
Na logikę wydaje mi się ,że nawet gdyby miał on przepadać to nie po okresie 5 lat.
Bo czy to oznaczałoby , że po pięciu latach może na siebie zarejestrować go ktoś inny? Czy pozostaje w stanie "nieczynnym"?
Myślę, że póki płaci się składki to ZK nie wnika czy szczeniaki są czy nie ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawana']Nie moze byc to prawda bo w reguleminie nic takiego nie pisze.
A tak na logike: Hodowle moze miec nawet osoba posiadająca psa/psy (nie suke/suki)
Pierwszy raz o czyms takim slysze...[/quote]
No też mi się tak wydaje, ale chciałam się dowiedzieć na 100 %. Może kiedyś taki zapis był??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...