Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

nawroty drapania u sznaucera

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
13 odpowiedzi na ten temat

#1 Żancia

Żancia

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 21 październik 2007 - 22:52

Witam,
Od 2 lat, cyklicznie u Opala pojawiał się problem z drapaniem. Był to najczęściej okres wiosny i jesieni. Wtedy to właśnie mieliśmy największy problem ze swędzeniem. Oczywiście diagnoza była prosta - alergik.
Jednak od 2 miesięcy problem z drapaniem nie chce ustąpić. Z początku kąpaliśmy psa w mydle siarkowym + seria zastrzyków - pomogło, jednak po 2 tygodniach problem powrócił. Byłą kąpiel w szamponie alergicznym - niestety bez zmian. Potem zastrzyk przeciw świądowi - był sukces na okres 1,5 tygonia. Od wczoraj problem powrócił...
Nie wiem co jest jego przyczyną...
Proszę o pomoc
Żancia
Pozdrawiamy Żaneta i Opal :diabloti:

#2 madziakoch

madziakoch

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 październik 2007 - 09:17

Witam,
Od 2 lat, cyklicznie u Opala pojawiał się problem z drapaniem. Był to najczęściej okres wiosny i jesieni. Wtedy to właśnie mieliśmy największy problem ze swędzeniem. Oczywiście diagnoza była prosta - alergik.
Jednak od 2 miesięcy problem z drapaniem nie chce ustąpić. Z początku kąpaliśmy psa w mydle siarkowym + seria zastrzyków - pomogło, jednak po 2 tygodniach problem powrócił. Byłą kąpiel w szamponie alergicznym - niestety bez zmian. Potem zastrzyk przeciw świądowi - był sukces na okres 1,5 tygonia. Od wczoraj problem powrócił...
Nie wiem co jest jego przyczyną...
Proszę o pomoc
Żancia

mój pies też bardzo się drapie podaję mu tabletki witaminowe na sierść i skórę

#3 dorotak

dorotak

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1099 postów

Napisany 22 październik 2007 - 14:47

Hmmm, moja opowieść może nie będzie zbyt konstruktywna :cool3:, ale też o drapaniu u sznaucera ;)

Mój pies jakieś dwa lata temu strasznie zaczął się drapać po brodzie. To była tylko broda - nigdzie więcej się nie drapał. Dostawał takich napadów drapania, piszczał przy tym, ale nie przestawał. W efekcie zaczęły mu się robić strupy... Najpierw myślałam, że przejdzie, ale po paru tygodniach zaczęły się odwiedziny u wetów (bo w końcu ile się można drapać?). Różne maści, szampony - nic nie pomagało. W domu pozmieniałam wszystko - miski, jedzenie, płyn do prania psich rzeczy a nawet narzuty z mojego łóżka :evil_lol: Nic nie pomagało. Pomogło na chwilę po sterydzie - na jakiś tydzień. W końcu (a minęło już parę miesięcy) dałam sobie spokój z kolejnymi wizytami, preparatami itp. Po kolejnych kilku miesiącach... samo przeszło i już (tfu! tfu!) nie powróciło. Do tej pory nie wiem, skąd się to wzięło i dlaczego się skończyło. Ale żaden z wetów (a naprawdę wielu ich odwiedziłam), też nie wiedział... :niewiem:

#4 Żancia

Żancia

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 22 październik 2007 - 22:40

Dzisiaj wizyta u weterynarza skończyła się na:
- podawaniu 3 razy dziennie wapna i witaminy C
- kąpieli w Ameryllu (szamponie antyalergicznym)
- odstawieniu na miesiąc wszelkich dodatków do jedzenia, smakołyków i innych dupereli
- wyłączeniu wszelkich środków pielęgnacyjnych do mycia podłóg (jedynie ciepła woda i ściereczki z mikrofibry)
- podawaniu GAMMOLENU

Jakie będą skutki, sama nie wiem :roll:

#5 Martens

Martens

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 11321 postów

Napisany 23 październik 2007 - 11:21

A czym psiaka karmicie?

#6 Żancia

Żancia

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 23 październik 2007 - 21:50

Purina ProPlan Lamb & Rice

#7 Martens

Martens

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 11321 postów

Napisany 24 październik 2007 - 05:49

Jeśli to alergia pokarmowa, to może warto spróbować karmy typu salmon & potato? Pomaga niektórym alergikom, które drapią się też na karmach typu lamb & rice. Taką karmę ma Nutra Gold, i chyba również Acana.

#8 Żancia

Żancia

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 24 październik 2007 - 21:30

Podejrzewam, że w najbliższym czasie spróbujemy ACANY...
Weterynarz polecał jeszcze Eukanubę z mięsem suma...

P.S.Dlaczego w karmach jest łączenie z ziemniakami - ogólnie nie polecanymi dla psów ?

#9 Martens

Martens

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 11321 postów

Napisany 25 październik 2007 - 08:32

Szczerze mówiąc pojęcia nie mam, ale z tego co czytałam, ziemniaki można podawać psom - z tym że muszą być dobrze ugotowane i rozdrobnione, bo inaczej pies nie jest w stanie wykorzystać zawartych w nich składników.

#10 Justa

Justa

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 8687 postów

Napisany 29 październik 2007 - 13:01

Jeśli to alergia pokarmowa, to może warto spróbować karmy typu salmon & potato?

Jeżeli to alergia pokarmowa, to warto spróbować zrobić testey na alergenty pokarmowe !
Mam psa alergika i z doświadczenia wiem, że najgorsza rzeczą jaką można tu zrobić to eksperymentować. Zmieniając psu z alergią karmę trzeba to skonsultować z lekarzem weterynarii - najlepiej dermatologiem.
Oczywiście, zaczyna się od drapania, łupieżu, ale objawy mogą się nasilać - rozszerzyć o kłopoty z żołądkiem (potem pies jest juz tak wycieńczony, że wymiotuje nawet wodą :roll:).

Psa alergika naprawdę łatwo rozstroić, dlatego eksperymentowanie na własną rękę nie jest nejlepszym wyjściem.
GALINA
pokochaj sznaucera

SPRZEDAM obroże rogz M z odblaskową nitką (fiolet) !

#11 lutomskak

lutomskak

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 29 październik 2007 - 13:36

mam do czynienia na codzien z ogromna iloscia sznaucerow-ogromna wiekszosc z nich ma bardziej ,lub mniej zaawansowana alergie pokarmowa (objawy sa rozne-ale wiekszosci z nich towarzyszy swiad)

proponuje przestawic psa na ryz z dorszem lub barfa z wykorzystaniem miesa z kurczaka ,lub indyka-bez mies czerwonych ........
po miesiacu dodawac po jednym skladniku raz na dwa tygodnie

jesli nie pomoze-wizyta u weterynarza.........

#12 monita

monita

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5657 postów

Napisany 29 październik 2007 - 14:06

Zmiany karmy, skontaktuj z weterynarzem.

#13 Żancia

Żancia

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 29 październik 2007 - 21:58

Po tygodniowym leczeniu - wszystko wraca do normy :)
Opal nie drapie się już tak intensywnie, drapiąc go przy łopatkach występuje jedynie zwijanie się skóry (?) Przez kolejne 3 tygodnie zostajemy na wapnie i wit. C, do 3 miesięcy zarzywamy GAMMOLEN i rezygnujemy ze smakołyków.
Ale testy alergiczne napewno zrobimy ;)

Dzięki za pomoc

#14 monita

monita

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5657 postów

Napisany 30 październik 2007 - 10:47

Wszystko wraca do normy - dobra wiadomość :P