Jump to content
Dogomania

Darmowe chipowanie??Gdzie


blaira

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

UWAGA - RUSZA CZIPOWANIE PSÓW:
23 maja, w sobotę o godz.: 10.00 rusza festyn na Łęgach Dębińskich. Na stanowiskach weterynarzy będzie można zaczipować psiaka. Na festynie będzie również stanowisko Biura Rejestracji Psów, a każda osoba uiszczająca roczną opłatę, bądź okazująca się dowodem uiszczonej wcześniej opłaty otrzyma mały "psi" upominek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baski_Kropka']U nas w Tychach, nic o chipowaniu za darmo nie słyszałam, za to chipowanie kosztuje 60 zł a wraz z wyrobieniem paszportu kosztuje 90 zł ;)[/quote]


Gdzie się mieści Twój wet [B]Baski_Kropka?[/B]
Mój sobie "zażyczył" za chip 61 zł,a za paszport dodatkowe 100 :shake:

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3]Uchwałą Rady miasta Bytomia do końca 2009 roku istnieje obowiązek zaczipowania wszystkich psów mieszkańców Bytomia. Chipowanie jest bezpłatne(do końca roku) i obowiązkowe. Akcję przeprowadzają niektóre lecznice na terenia miasta, schronisko dla bezdomnych zwierząt(przez cały rok), oraz punkt znakowania psów pod C.H. PLEJADA w dniach 22-23.05. 2009. Potrzebny jest pies, książeczka zdrowia, oraz dowód osobisty właściciela zameldowanego w Bytomiu. Dane właściciela umieszczone zostaną w bazie danych animal-safe.eu. O poprzedniej akcji "pod PLEJADĄ" wiedziało niewiele osób i frekwencja była nikła. Zapraszam! Więcej informacji o akcji "pod Plejadą pod nr 695 485 224 p.s. Bez oznakowania psów nie da się rozwiązać problemu bezdomności- pracując w schronisku jestem tego pewien w 100%. Pozdrawiam lek.wet. Wojciech Adamski (dla forumowiczów moonrider)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Ku ścisłości
safe-animal.eu

;)

czy ktoś z was orientuje się czy obowiązek znakowania psów wszedl tylko w tych miastach, gdzie jest pobierana opłata od posiadania psów? Pytam, bo jeśli miasto zniosło opłatę, to może uważać, ze nie ma środków finansowych na znakowanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

[COLOR=black][FONT=Verdana]Witam,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Chciałbym zaprosić do bezpłatnego czipowania psów. W naszym gabinecie na ul. Skolimowskiej 4 cały czas są jeszcze czipy. Zapraszamy mieszkańców Warszawy z psami, książeczką zdrowia i dowodem osobistym właściciela. Prosimy o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 022 8494744 w godzinach pracy gabinetu. Dodatkowo bezpłatnie wprowadzamy dane psów do ogólnopolskiej bazy danych identyfikacja.pl[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://www.hau-miau.pl/"]www.hau-miau.pl[/URL], [URL="http://www.identyfikacja.pl/"]www.identyfikacja.pl[/URL][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[B][FONT=Arial][SIZE=3][B]OSTATNIE 10 DNI BEZPŁATNEGO CZIPOWANIA W WARSZAWIE[/B][/SIZE][/FONT][/B].
[FONT=Arial][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Jest jeszcze możliwość bezpłatnego zaczipowania psów z bezpłatnym wpisem do ogólnopolskiej bazy [URL="http://www.identyfikacja.pl/"][COLOR=#0000ff]www.identyfikacja.pl[/COLOR][/URL] i europetnet. [/SIZE][/FONT]
[B][FONT=Arial][SIZE=3][B] [/B][/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Arial][SIZE=3][B]MOKOTÓW[/B][/SIZE][/FONT][/B] – [B][B]ul. Skolimowska 4[/B][/B] – gabinet weterynaryjny
[FONT=Arial][SIZE=3]Tylko na zapisy – tel. 22 849 47 44[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[B][FONT=Arial][SIZE=3][B]OCHOTA[/B][/SIZE][/FONT][/B] – [B][B]ul. Siemieńskiego 21[/B][/B] – przychodnia wet.
[FONT=Arial][SIZE=3]Wtorek 14.00 – 20.00 [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Środa 8.00 – 12.00[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Czwartek – 14.00 do ostatniego pacjenta[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Piątek 7.30 – 12.00[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Tel. 22/ 823- 35- 63[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]Prosimy o powiadomienie znajomych piesków które nie skorzystały jeszcze z okazji (niekoniecznie muszą być rasowe ) [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Byłam sceptycznie nastawiona do czipów do czasu aż znalazłam suczkę. Pojechałam z nią do weta , aby ją odrobaczyć , odpchlić i zaszczepić - zawsze tak postepuję gdy biorę znalezionego psa do domu i okazało się , że sunia ma czipa. Ustalenie właściciela trwało 1 dzień , ponieważ właścicielka zmieniła adres zamieszkania i nawet nazwisko ( wyszła za mąż ). Ustalono właścicielkę po numerze pesel , ustalono także jej adres zamieszkania. Kontaktowała się ze mną osoba z Gdańska. Naprawdę super to funkcjonuje.
Po tym zdarzeniu zaczipowałam także swojego psa .
Oczywiście adresówka nie zaszkodzi , ale może się zdarzyć , że pies ściągnie obrożę . Miałam kiedyś collie , one mają obfitą kryzę i podłużną głowę , trudno jest dopasować obrożę , żeby nie spadała , chyba , że zaciskową , ale ja nie uznaję takich. Obecnie mam pieska , który ma małą główkę i tłustą szyjkę , więc czasem jak mi się zaprze to wymyka się z obroży. Poza tym różnie bywa z adresówkami - trzeba zwrócić uwagę czy kółko , na którym wiszą jest mocne.
Podsumowując naprawdę warto czipować , zwiększa to szanse na odnalezienie psa.
W Grudziądzu czipowanie jest bezpłatne , przy szczepieniu na wściekliznę , za które trzeba zapłacić.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

W grudniu ruszyła akcja bezpłatnego ,elektronicznego znakowania psów,zwanego popularnie czipowaniem.
akcja dotyczy psa,który ma swojego właściciela z terenu Gliwic.
Warunkiem dokonania rejestracji psa jest okazanie:
-dokumentu tożsamości właściciela
-książeczki zdrowia psa

Czipowania można dokonać w dwóch gliwickich lecznicach:

-Gliwicka Klinika Weterynaryjna ul.Toszecka 19
tel.(32)270-55-65

-Gliwickie Weterynaryjne Centrum Leczenia Zwierząt ul.Pszczyńska 12
tel.(32)238-29-88

Zachęcamy do skorzystania.Dane psa i właściciela będą wprowadzone do Międzynarodowej Bazy Danych"Safe-Animal"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...