Jump to content
Dogomania

Wystawy w Niemczech


Ania z Petitką

Recommended Posts

[quote name='Agnieszka K.']A nie powinnaś zacząć od klubu rasy?
W Niemczech to własnie kluby wydaja rodowody itp, a nie sam VDH ...[/QUOTE]
Dziekuje za odp.
Rodowod posiadam z Polski,dokladnie eksportowy.Czyli teoretycznie powinnam wyszukac na VDH najpierw klub mojej rasy i tam dzwonic?Pogmatwane to troche wszystko tym bardziej,ze nie prowadza odzialow tak jak w Polsce wiec wszelkie info albo tel,albo mail :-( No nic,moze odezwie sie jeszcze ktos,kto przechodzil podobna droge.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 331
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bo w Niemczech jest inna struktura organizacji.

VDH jest nadrzędne, rodowododami i wszelkimi sprawami dotyczącymi hodowli zajmują się kluby rasy (a nie tak jak u nas ZKwP)- i to one mają swoje odziały - jesli chodzi o sznaucery to tych odziałów jest baaaaaaaaaardzo dużo, dużo jest tez malutkich.

[URL]http://www.vdh.de/mitgliedsvereine.html?suche=Alaskan+Malamute&b=10&go=Go![/URL]

Edited by Agnieszka K.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Bo w Niemczech jest inna struktura organizacji.

VDH jest nadrzędne, rodowododami i wszelkimi sprawami dotyczącymi hodowli zajmują się kluby rasy (a nie tak jak u nas ZKwP)- i to one mają swoje odziały - jesli chodzi o sznaucery to tych odziałów jest baaaaaaaaaardzo dużo, dużo jest tez malutkich.

[URL]http://www.vdh.de/mitgliedsvereine.html?suche=Alaskan+Malamute&b=10&go=Go![/URL][/QUOTE]


Super!Dziekuje Ci bardzo :-)
A tak poza tematem (nie chce przesadzac i naduzywac pomocy),ale moze orientujesz sie czy pierwsza wystawa to obojetnie jaka na,ktorej wystawiane sa Alaskan Malamute.Nigdzie nie moge znalezc klas.Np. najblizsza w Ktorej moglibysmy wziasc udzial to CACIB.
Zachcialo mi sie wystaw,a nie mam zielonego pojecia od czego zaczac,jak sie zameldowac,co oznaczaja te wszystkie skroty :((((
Zaraz bede plakac z bezsilnosci :-(
Checi sa,a wiedzy zero :-))))

Link to comment
Share on other sites

Zacznij od kontaktu z klubem, to Ci wszystko wytłumaczą. Moze będzie wcześniej jakaś wystawa klubowa? A i ze zgłaszaniem psa może róznie byc, bo musisz najpierw nostryfikować rodowód - nie wiem, czy bedziesz mogła psa zgłosic w tym czasie, czy bedziesz musiała poczekać na nostryfikację - to zależy od przepisów w danym kraju.

[URL]http://www.vdh.de/internationale-ausstellungen.html[/URL] - przewiń sobie tez na krajowe - choc jest ich bardzo mało. Na każdą wystawe CACIB / CAC możesz zgłosic swojego psa. Tylko wystawy klubu sa dla danej rasy ;-), ale jest ich za to dużo więcej (a nie tak jak u nas 1 klubowa w roku).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Zacznij od kontaktu z klubem, to Ci wszystko wytłumaczą. Moze będzie wcześniej jakaś wystawa klubowa? A i ze zgłaszaniem psa może róznie byc, bo musisz najpierw nostryfikować rodowód - nie wiem, czy bedziesz mogła psa zgłosic w tym czasie, czy bedziesz musiała poczekać na nostryfikację - to zależy od przepisów w danym kraju.

[URL]http://www.vdh.de/internationale-ausstellungen.html[/URL] - przewiń sobie tez na krajowe - choc jest ich bardzo mało. Na każdą wystawe CACIB / CAC możesz zgłosic swojego psa. Tylko wystawy klubu sa dla danej rasy ;-), ale jest ich za to dużo więcej (a nie tak jak u nas 1 klubowa w roku).[/QUOTE]



Dziekuje Ci bardzo mocno!
Siedze od rana na internecie,ale dzieki Twoim podpowiedziom wiem juz mniej wiecej gdzie,co i jak :-)
Na poczatek jedziemy z mezem do klubu,aby osobiscie wszystkiego sie dowiedziec.
No i najwazniejsze dzieki Tobie wiem juz o co pytac.
Nostryfikacja rodowodu?To juz obojetne,niech trwa ile potrzeba,ale ciesze sie ogromnie,ze ruszylam w koncu z miejsca.
Oby wiecej takich pomocnych i cierpliwych forumowiczow :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...