Jump to content
Dogomania

DIY - czyli zrób to sam


aneheli

Recommended Posts

Witam
po przejrzeniu ofert różnych sklepów dochodzę do wniosku że zrobienie samemu sprzętu nie tylko będzie sporo tańsze ale i lepsze dla naszego pieska bo będzie miał szelki szyte na miarę.
Pojawiają się problemy przy linie z amortyzatorem.
W taśmę rurową wsadzam specjalną gumę tylko tutaj pytanie jakiej grubości powinna ona być.
Jeżeli ktoś ma ją pod ręką mógł by "wymacać" ew zmierzyć, podawajcie średnice gumy, i długość amortyzatora w miejscu marszczenia czyli bez karabinków itp.
jeżeli mógł by ktoś zmierzyć jeszcze i opisać szorki to był bym bardziej niż wdzięczny
Pozdrawiam

PS. sprzęt montuje dla Huska dorosłego imieniem Oskar ;)

Link to comment
Share on other sites

rozmiarowke szelek znajdziesz na stronie manmat.prv.pl -oraz dlugosci poszczegolnych czesci ciala psa które sie mierzy:cool3:
co do liny z amorem srednica gumy (mam z PP) to niecale 1 cm,moze 0,7-0,8cm a dlugosc tego amora to jakies 65cm z marszczeniami,nie umiem jej bez psa naciagnac;) ale spruboj wejsc na strone polarnych przyjaciol tam chyba taz jest napisane ile lina ma w naciagu a ile luzem,taka linka nie moze byc chyba krotsza niz 1,5 i dluzsza niz 2,5m (cala z marszczeniami)
pozdr
zycze milej zabawy:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

hm na manmat-cie nic takiego nie znalazłem za to na 3rd-pool są ładnie rozrysowane wymiary
[url]http://www.3rd-pole.com/files/catalog/images//3rd-pole/wymiarowanie_szelek.jpg[/url]
opis na ich stronie
zrobiłem prowizorkę z linki i pasowała jak ulał, psu też się podobała bo gryzł z uśmiechem jak mu ją zakładałem
na uprząż wystarczy wg moich obliczeń z zapasem 5m taśmy grubości 2,5-3cm
postanowiłem po konsultacjach z Dabsterem z tego forum zrobić szorki na styl manmata
[url]http://www.rowerland.pl/html/oferta/szorki.html[/url]
z łączonym pasem pod zaczynającym się pod mostkiem
nie wiem jaka powinna być długość ale myślę że ok 15 cm spokojnie starczy
nadal myślę nad wyłożeniem niektórych części miękkim materiałem
polar był by dobry ale czytałem że jak dostanie wody to zamarza co przy używaniu w zimę może zrobić psu krzywdę
jeżeli ma ktoś jakieś pomysły to proszę piszcie

lina z amortyzatorem to zwykła taśma rurowa używana do robienia pętli itp do wspinaczki
wystarczy 2,5 - 3cm grubości w środek wkładamy gumę (może być żeglarska lub inna dobra) grubości min 8mm (zależnie od jakości gumy)
marszczymy i tutaj też nie wiem jaki odcinek i zawiązujemy po 2 końcach na pęka co powinno nam pozostawić ok 70cm
do tego karabińczyk z 1 lub 2 stron najlepszy jaki się da, podobno w końskich sklepach można takie kupić i mamy line

zamówiłem już wszystko potrzebne do budowy sprzętu ok środy je dostane więc po testach opisze co i jak
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Kupiłam 2 metry liny rozciąganej w Castoramie, teraz szukam gdzie dostanę taśmę rurową i szlag przysłowiowy mnie trafia:cool3:

[B]aneheli[/B], wystarczy po pbu końcach smyczy zawiązać supły?Nie trzeba niczego szyć??

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak po 1 suple, co do taśmy rurowej to może być problem, próbowałem w pasmanteriach itp ale nigdzie nie zdobyłem, osobiści kupiłem na allegro, może popróbuj w sklepach sportowych, taśma jest nieodłącznym elementem wspinaczki więc może z jakąś firmą pracującą na wysokościach da sie dogadać
Muszę się pochwalić że sprzęt który zmontowałem sprawował się świetnie, pies aż chciał ciągnąć z tym że już nie biegamy bo ktoś go najprawdopodobniej ukradł :|
Ale nadal służę radą

Link to comment
Share on other sites

PSA czy sprzęt Ci ukradli?:cool3:;)

Kupiłam na allegro 3 m 30mm taśmy. Trochę za szeroka ale spieeeszszszyy mi się a węższej były resztki:) Zresztą za gruba taśma w niczym nie przeszkadza, w przeciwieństwie do zbyt cienkiej;)

Czekam aż przyjdzie taśma. Obejżałam sobie karabinki strażackie niklowane kupione w castoramie...Ich wytrzymałość została określona do 120kg:roll: Nie wiem czy wytrzyma ale zaryzykuję:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blow']Ich wytrzymałość została określona do 120kg:roll: Nie wiem czy wytrzyma ale zaryzykuję:diabloti:[/quote]

120 kg to bardzo mało. Zależy, czy to obciążenie statyczne, czy dynamiczne. A w BJ to raczej sporo dynamicznych....

zamocuj karabinek od strony roweru tak, aby jak pęknie, nie leciał w psa ze smyczą, tylko został przy rowerze. (pętla z linki na smyczy, mocowana do karabinka na ramie, albo po prostu tylko linką do ramy)

(zresztą takie są wymogi regulaminowe na zawodach - sam miałem z tym problem)

najprostszy patent, jaki mi polecili koledzy to: [URL]http://sleddogcentral.com/innovations/miller/toggles.htm[/URL]
bardziej skomplikowany i kosztowny to szekla zatrzaskowa:
[URL]http://www.skijornow.com/images/products/ronstanrf.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 11 months later...

Podnosze temat, bo zamierzam zrobic sobie sanki. Cos na wzor tych do sprintu, bo mam tylko 2 psiury. Czyzna ktos moze wymiary san? Oczywiscie nie bede w nich brala udzialu w zadnych zawodach, bardziej ma tobyc fun dla mnie i dzieci (no i dla psow ofkors), ale nie chcialabym zeby powstala jakas skucha, ze raczka za nisko, albo plozy za wasko.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...