Jump to content
Dogomania

Przydomki hodowlane - problem przyszłych hodowców bez weny...


Ewelina & Hera

Recommended Posts

Coś cicho tu ostatnio...;)
Może nieco rozruszam:

ad intende - z sercem, dosadnie (łac)
ad captandum - dla zdobycia poklasku (łac)
laetificat cor - rozwesela serce (łac) - czytamy: letifikat korrr... :D
de nomine - z nazwy, z imienia (łac)
modus in rebus - sposób na wszystko (łac)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldenka 02']Dziękuję za pochwały...
Revii, jak zwykle pięknie :)

A co powiecie na 'sie nazywam' np. Gracja się nazywam, John się nazywam :D[/quote]


Fajne jako imię rodowodowe, ale nazwa hodowli? "Się Nazywam FCI - hodowla psów rasowych" :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja również dziękuję za uznanie...

A dziś dam coś innego, bo nie łacinę: :D
zarkun - hiacynt, kamień szlachetny (arab)
ananke - to, co ma być; konieczność (gr)
bubliczek - obarzanek (ros) - bardziej na imię, ale brzmi super
mahat - wielki (sanskr)
dla wtajemniczonych (pl)
dla wybranych (pl) :D

Link to comment
Share on other sites

W Angli tradycyjnie przydomi czesto byly nazwy miejsca, ale z biegiem czasu dostac przydomek jusz nie wybrany bylo trudno.

Teraz najczesciej prydomek sie sklada z liter z nazwiska czy liter z imion dzieci itd.

Moj jest Barbelka (Barb od Barbary, i Elka imie mojej suki). Znana hodowla mojej rasy to Kestos, jest to z ich nazwiska Stokes. Najbardziej znana hodowla mojej rasy to z lat 50tych, i jest po miejscowosci Ravanstone.

W Angli przydomek moze byc tylko jedno slowo.

Zgadzam sie ze dobrze miec krotki i latwo wymowny przydomek, bez polskich liter.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwiaglo']Nasza hodowla ma nazwę "Z Mazowieckiego Lasu".:evillaug::evillaug: Nie nawiązuje do rasy, tylko do miejsca w którym mieszkamy. I mimo, że to Warszawa, do lasu mamy 200 metrów.:shiny:[/quote]

Czy z tak dlugim przydomkem niema problemow rejestrowania szczeniat? Chyba ze w Polsce dlugosc iminia psa nie jest ograniczona do ilisci cyfr?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwiaglo']Nasza hodowla ma nazwę "Z Mazowieckiego Lasu".:evillaug::evillaug: Nie nawiązuje do rasy, tylko do miejsca w którym mieszkamy. I mimo, że to Warszawa, do lasu mamy 200 metrów.:shiny:[/quote]
mam identyczną sytuację jeżeli chodzi o las ;)
Natomiast nazwy przydomku wogóle nie mają z nim nic wspólnego (w moim przypadku ;) )
nie mogę się juz doczekać, kiedy dostanę info, jaki przydomek zrejestrowali :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Barbelka']Czy z tak dlugim przydomkem niema problemow rejestrowania szczeniat? Chyba ze w Polsce dlugosc iminia psa nie jest ograniczona do ilisci cyfr?[/quote]


Szczerze mówiąc nie wiem. :oops: Sądze jednak, że gdyby były jakieś ograniczenia co do długości przydomka hodowlanego, to przy jego rejestracji hodowca byłby o tym informowany.:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']Mnie zastanawia kwestia dlaczego w sekretariacie mi powiedziano, ze mam wpisać tylko 5 propozycji, skoro miejsca jest chyba na 8 :)[/quote]
O ile wiem zawsze i wszędzie wolno jest wpisać tylko (aż) 5 propozycji. Dlaczego? Ano tak wymyślili w związku :D

A co do długości, to wydaje mi się, że ograniczenia mogą wynikać jedynie z długości linijki, w którą trzeba wpisać imię z przydomkiem (więc jeśli ma się drobne pismo, to można się rooozpisać).
O ile wiem ta kwestia nie jest ujęta w regulaminie, tylko że przydomek może być przed lub za imieniem pisanym drukowanymi literami :D
Trzeba brać tylko pod uwagę, że zbytnie dłużyzny mogą stać się w przyszłości kłopotliwe - ile błędów można zrobić, a i przyszłym właścicielom też nie będzie zbyt poręcznie.

Link to comment
Share on other sites

No cóż, to widocznie ich błąd, że na druczku mają za dużo miejsca :) w regulaminie tego nie ma, ale może ślepa jestem :) za to jest tam taki zapis

[QUOTE]Przydomek zgłasza się za pośrednictwem Zarządu
Oddziału na formularzu (wzór .....) w dwóch egzemplarzach, z których po zatwierdzeniu jeden otrzymuje
hodowca, drugi pozostaje w aktach Oddziału.[/QUOTE]

A mi dali tylko jeden papierek do wypełnienia..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Waxy']
Blask Chwały[/quote]
Fajne! Bardzo eleganckie!

[B]Revi[/B]([B]i[/B])sta -> hmm... coś dziwnie znajomo brzmi :evil_lol:

Dawno nic nie dawałam:
bona fide - w dobrej wierze (łac)
bene habet - ma się dobrze (łac)
ante omnia - przede wszystkim (łac)

Link to comment
Share on other sites

Mam kilka propozycji, może komuś się przydadzą:
~ Forever
~ Variete
~ Vice Versa
~ Comes
~ Super Star
~ Confetti
~ Eliksir
~ Gigantos
~ Gigantic
~ Grandezza
~ Groteska
~ Impresja
~ Contrast
~ Kotylion
~ Exclusive

To narazie tyle... Jak będę miała coś więcej, to napiszę...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...