Jump to content
Dogomania

Przydomki hodowlane - problem przyszłych hodowców bez weny...


Ewelina & Hera

Recommended Posts

[quote name='Skyy']Ja właśnie (ponownie) zajrzałam na spis przydomków na oficjalnej stronie FCI i niestety, ale affix, który od miesięcy miałam w głowie zarezerwowany dla swojej przyszłej hodowli został zajęty! Umrę z rozpaczy! :cry:[/QUOTE]
No to ja miałam to samo :shake:. Dlatego taka panika, żeby coś zarezerwować... Mam dwie propozycje, potrzebuje jeszcze jednej :mad:

Link to comment
Share on other sites

[B]Gezowa, [/B]to jest takie okrutne! Zwłaszcza, gdy sprawdzało się jakiś czas temu i przydomka w rejestrze (jeszcze) nie było!

Ja też mam dwa przydomki już "ułożone" dla siebie. Poprzekręcałam origynalny przydomek, który chciałam i tak powoli tworzą się nowe. Teraz nie będę czekać, tylko je po prostu zarejestruję od razu, nie mając jeszcze psa. Rejestracja i tak trwa kilka miesięcy, więc pod koniec roku wszystko już powinno być zorganizowane w czasie oczekiwania na pierwsze maleństwo hodowli!

Mam Cię na uwadze, odnośnie przydomków dla Ciebie. Lista się powoli tworzy. Może napisz, czego konkretniej szukasz. ;-)

Link to comment
Share on other sites

To ja mam dwa coś-znaczące, po angielsku, zlepek dwóch słów, ale szczerze mówiąc - najbardziej wolałabym coś "nic nie znaczącego", jakaś nazwa wymyślona, sklejka liter. Ogólnie przykładów mam około 10, ale są one zbyt długie dla mnie.
Preferowane nazwy na litery: E, S, R :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Dużo osób decyduje się na przydomki nic nie znaczące, z tak zwanej układanki liter. Osobiście sama takie nazwy preferuję. ;-)

Z głowy w przeciągu pięciu minut:

Serresater
Sorrensetter
Sonnenset
Standarset
Silivren


Razzamataz
Rastorass
Reliqum


Eqliagance
Elipsium

Zdradzę, że "S" to moja ulubiona, ukochana litera. Mój przydomek też będzie na tą właśnie literę. :loveu:

Edited by Skyy
dopisek
Link to comment
Share on other sites

A sprawdzacie sobie troszkę te nic nieznaczące zbitki liter na wszelki wielki wypadek? ;) Na zachodzie w ramach tzw. namingu jest sprawdzanie, czy wybrane na nazwę firmy/korporacji słowo nie znaczy w jakimś obcym języku czegoś obscenicznego.
Żeby nie zaliczyć takiego klimatu jak słynny niegdyś polski napój pod uroczą nazwą Dick black :)
Wiecie dlaczego mitsubishi pajero w Hiszpani nazywa się montero? Można sprawdzić w tłumaczu google :)

Link to comment
Share on other sites

To lookajcie też od czasu do czasu na łacinę, bo - głowy za to nie dam - ale reliqum to mi się kojarzy z jakąś formą gramatyczną od reliquiae (szczątki, relikwie) albo reliquum (reszta, zaległość, dług). Niby nic strasznego, no ale... ;) Chociaż z drugiej strony - niechby ci przyszli nabywcy traktowali te psy jak relikwie, znaczy - z najwyższą troską :)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria'][imię psa]Miniaturowy Srebrny Pies
[imię psa]Miniatura w Rozsrebrzeniu
[imię psa]Minisilv[/QUOTE]
pomysłu na przydomek nie mam, ale jeśli mogę doradzić to powinien być bardziej uniwersalny,bo jeśli po latach będzie w hodowli miot np.rudych molosów to potem taki przydomek np "Miniaturowy Srebrny Pies" dziwnie wygląda u szczeniąt

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...