Jump to content
Dogomania

Przydomki hodowlane - problem przyszłych hodowców bez weny...


Ewelina & Hera

Recommended Posts

[quote name='paulaprzygoda']witajcie! a czy macie jakieś pomysły dla hodowli bernardynów? sama nie wiem jakiej nazwy szukam, więc rzucajcie pomysłami.... szukam czegoś po polsku, ciepłego ale nie głupkowatego. mam mnóstwo pomysłów anglojęzycznych, ale mąż się nie chce zgodzić :( POMÓŻCIE!![/QUOTE]

Chwal się skąd jesteś i jakie masz benki :) Ja mega bernardynolubna więc strasznie jestem ciekawa co kombinujesz :). Pomyślę nad propozycjami :)

Link to comment
Share on other sites

Okolice Bydgoszczy :lol: Na razie mam jedną suczkę, jesteśmy w trakcie formalności związanymi z uprawnieniami a trochę tego jest - nie wiem czy się wyrobię do wiosny 2014, bo na ten termin planuję jakieś "nowości" w mojej przyszłej "hodowli" :lol:
A oto moja dziewczynka:
[IMG]http://img853.imageshack.us/img853/6935/68sk.jpg[/IMG]

co do nazw, mam wymyślone tylko dwie, które naprawdę by mi pasowały - boję się wrzucać pozostałą trójkę na szybko, bo czasem jedną z nich by mi wybrali i wtedy co :shake:

Jeśli ktoś szuka fajnych nazw, to wrzucam te, które u nas w wyniku przesiewu odpadły, ale są wolne w fci i zkwp:
- JASNY GWINT!
-JEDYNY TAKI
-I NIC WIĘCEJ
-I BASTA (TE 4 POZYCJE BYŁY NA FORUM WCZEŚNIEJ)
-Z NARNII
-BERNARDINIO
-SPIRIT OF THE MOUNTAIN
-MOUNTAIN'S BRAVE
-OF SWISS MOUNTAINS
-ALPINE'S SPIRIT
-ALPINE'S SAINTS
-MOUNTAIN'S SAINTS
-SWISS SAINTS

Boli mnie już głowa od tego.... szukam fajnej Polskiej nazwy (mąż nie chce anglojęzycznej), która nie definiuje rasy, nie głupkowatej, ale mile się kojarzącej. Mam dwóch faworytów, ale nie zdradzę się z zamiarami (jak wyślę wniosek, to napiszę jakie propozycje podałam). Proszę, poóżcie, jakiś czas temu wątek tętnił życiem, więc mam nadzieję że znowu się ruszy :lol:

Link to comment
Share on other sites

Yuki, na takie końskie łby są tylko takie "łańcuchy" :lol:
Kika9004 - ja w krótkowłosych zakochana po uszy jestem, więc marzy mi się cała gromadka :)
Koszmaria - nazwy super, szkoda że już wysłałam wniosek, bo "na rozgrzanie" jest cudnym przydomkiem!!! We wniosku wpisałam 2 pierwsze nazwy, które by mi przypasowały a pozostałą trójkę "skopiowałam" więc mam nadzieję, że się uda - jak nie to będę miała kłopoty! W FCI i ZKWP nie ma takiej nazwy jaką ja chcę mieć, więc myślę, że będzie ok.
Przed nami jeszcze badania na dysplazję (mam nadzieję, że wyjdą ok, nic nie wskazuje, żeby miało być inaczej) i co gorsza testy psychiki, które są organizowane w moim zkwp raz w roku!!!! Więc pewnie na początku 2014r. będę jechać 200 km tylko na testy :shake:

Link to comment
Share on other sites

Czas się zarejestrować :)
Na razie weimy, ale nie jest powiedziane, że tylko.
Na 99% psy myśliwskie.
Może ktoś pomoże, chciałabym aby nazwa była elegancka, może związana z pasją łowiecką.
Preferuję nazwy obcobrzmiące, ale nie wykluczam nazwy w języku ojczystym ;)
Niestety ja nie tryskam pomysłowością w tej kwestii, a może ktoś miałby chęć i chwilkę czasu by mi pomóc :)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

no to sie trzeba troche naczekac. ja tez czekalam i czekalam az sie pojawi na stronie fci, a potem jeszcze trzeba czekac az dojdzie zatwierdzenie do zkwp. pamietam, ze jak zobaczylam moj przydomek na stronie fci to potem kilka razy dzwonilam do zwiazku czy juz jest...i nie bylo i nie bylo. az przestalam dzwonic:) i kartke z zatwierdzeniem przydomka, ktore nastapilo w grudniu 2011, odebralam jesienia 2013 roku:))))

ale ja nie bylam "przyszlym hodowca bez weny" i zglosilam tylo jedna propozycje i dygalam, ze ktos mi zajmie!!!:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']Wielkie dzięki :)
ale chyba nie do końca w moim stylu

ostatnio wpadło mi do głowy Silver Field, ale zajęte :<
ale może Fields of Silver, lubię tę piosenkę.
Kurcze, a może Field's Shadow, ale nie wiem czy ma to sens .[/QUOTE]

może hunting shadows ? w sensie polujące cienie(mój angielski jest straszny...)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']no to sie trzeba troche naczekac. ja tez czekalam i czekalam az sie pojawi na stronie fci, a potem jeszcze trzeba czekac az dojdzie zatwierdzenie do zkwp. pamietam, ze jak zobaczylam moj przydomek na stronie fci to potem kilka razy dzwonilam do zwiazku czy juz jest...i nie bylo i nie bylo. az przestalam dzwonic:) i kartke z zatwierdzeniem przydomka, ktore nastapilo w grudniu 2011, odebralam jesienia 2013 roku:))))

ale ja nie bylam "przyszlym hodowca bez weny" i zglosilam tylo jedna propozycje i dygalam, ze ktos mi zajmie!!!:)[/QUOTE]

ale ja nie mogę tak długo czekać, bo najprawdopodobniej wiosną moja panna "zachce" i będę jechała do kawalera!! mam nadzieję że nasz zwązek jednak się spręży, bo jak nie to.... :angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

[quote name='colirya']Po tym, jak ostatnio ktoś "ukradł" ;) mój wymarzony przydomek uznałam, że należałoby w końcu zarejestrować sobie przydomek, choć do hodowli jeszcze daleko. Rasa: na pewno boksery, ale wolałabym, żeby nazwa rasy się w przydomku nie pojawiała. Język: najchętniej polski lub angielski, ale niemiecki i łacina też przejdzie. Najbardziej podobają mi się przydomki w stylu "<imię> z.../od.../" i tak dalej, ale pod tym względem jestem nastawiona bardzo tolerancyjnie ;). Pomocy? Ładnie proszę :).[/QUOTE]

w avatarze jest głowa Twojej suni?śliczna,z jakiej hodowli ZK wychodzą psy bez tak okropnie wklęsłej mordki?

co do przydomków:
Tayras Proud,od szwabskich zbójów,kiedyś Niemiec

wyczerpała mi się kreatywność,może coś dopiszę;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='colirya']Po tym, jak ostatnio ktoś "ukradł" ;) mój wymarzony przydomek uznałam, że należałoby w końcu zarejestrować sobie przydomek, choć do hodowli jeszcze daleko. Rasa: na pewno boksery, ale wolałabym, żeby nazwa rasy się w przydomku nie pojawiała. Język: najchętniej polski lub angielski, ale niemiecki i łacina też przejdzie. Najbardziej podobają mi się przydomki w stylu "<imię> z.../od.../" i tak dalej, ale pod tym względem jestem nastawiona bardzo tolerancyjnie ;). Pomocy? Ładnie proszę :).[/QUOTE]
Boksie, kochane mordki! :loveu: Mi boksery kojarzą się przede wszystkim z anielskim charakterem, wiecznie uśmiechniętą mordą i litrami śliny. Może z nazwą pójść w tym kierunku?

Link to comment
Share on other sites

pustka -Kochani- help, mysle i pustka. Chodzi mi o nazwe hodowli schapendoes - rasa holenderska, wiec moze byc cos w niderlandzkim, cechy nazwy - kudlatowosc, kosmatosc, szalonosc, no takie cech jak ma rasa:) HELP! moze byc tez w ang. Co rawda mam kilka wlasnych pomyslow,ale ich...nie czuje...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='sota36']pustka -Kochani- help, mysle i pustka. Chodzi mi o nazwe hodowli schapendoes - rasa holenderska, wiec moze byc cos w niderlandzkim, cechy nazwy - kudlatowosc, kosmatosc, szalonosc, no takie cech jak ma rasa:) HELP! moze byc tez w ang. Co rawda mam kilka wlasnych pomyslow,ale ich...nie czuje...[/QUOTE]
[imię psa]Herbu Tulipan,[imię psa]z Tulipanowego łanu,A Może By Tak[imię psa]
z Wiatraka...skończyła mi się kreatywność.
Holandia słynie z wybornych serów,ale nie sądzę by ktokolwiek chciał mieć przydomek np.z serowej dziury:>

Link to comment
Share on other sites

Do miotu daleko, ale od dłuższego czasu myślę nad nazwą, żeby ją zająć, tworzyć powoli stronę i tak dalej, i tak dalej...
Prawdopodobnie będą to whippety. "Prawdopodobnie", bo nie wiem czy nie będzie np. dwóch ras, więc nie chcę czegoś, co mówi nam tylko o whippetach (np. podkreślające ich szybkość, naturę itd). Najlepsza byłaby jednoczłonowa nazwa, bo imiona będą dość długie.
Mam póki co tylko dwie propozycje, ale nie podobają mi się jakoś szczególnie... Dzięki za ewentualne propozycje, może uda mi się jakoś to wszystko złożyć w całość ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja właśnie (ponownie) zajrzałam na spis przydomków na oficjalnej stronie FCI i niestety, ale affix, który od miesięcy miałam w głowie zarezerwowany dla swojej przyszłej hodowli został zajęty! Umrę z rozpaczy! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...