Jump to content
Dogomania

Przydomki hodowlane - problem przyszłych hodowców bez weny...


Ewelina & Hera

Recommended Posts

[QUOTE] [INDENT] Wszystkie formalności co do przydomku załatwiłam, teraz czas na czekanie aż zarejestrują :smile: Dostałam info od ZK Białystok, że będzie to trwało ok.4 miesięcy
[/INDENT]

[/QUOTE]

Mnie w ZK Kraków też powiedzieli że będę czekać 4 miesiące,w tej chwili mija około 1,5 mc od złożenia wniosku :p

Link to comment
Share on other sites

Hm, mi się skojarzyło z łaciną (w sensie pochodzenie rottkow) - może coś w tym kierunku? :-)
Np - tak na szybko:
Arbiter elegantiarum (mistrz dobrego smaku)
Omnium consensu (jednomyślnie - ten przydomek dawałabym przed imieniem :-) )
E pluribus unum (jeden z wielu)
Semper fidelis (zawsze wierny)
Genius loci (duch - opiekun jakiegoś miejsca, najczęściej domu -> z mitologii rzymskiej)
More maiorum (zwyczajem przodków- albo mos maiore - zwyczaj przodków)
Ad fontes (do źródeł)
Aurea mediocritas (złoty środek)
Opus vitae (dzieło życia)Quinta essentia (dosłownie "piaty żywioł" - kwintesencja :-) )
Luce clarius (jaśniejszy niż światło)
De nomine..../De integro... (z imienia.../od początku... - to bym też przed imieniem dawała ;-) )
In flagranti (na gorącym uczynku)


Tylko od razu mówie - nie sprawdzałam, czy są dostępne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mańka_']

E pluribus unum (jeden z wielu)
Semper fidelis (zawsze wierny)
Genius loci (duch - opiekun jakiegoś miejsca, najczęściej domu -> z mitologii rzymskiej)
Opus vitae (dzieło życia)
In flagranti (na gorącym uczynku) [/QUOTE]

Też myślałam o łacinie. Te mi się podobają najbardziej. Tylko muszę sprawdzić czy są wolne. Ostatni pewnie nie ;-) Jako, że muszę mieć ich więcej, to teraz poproszę niemieckie - w końcu to niemiecka rasa. :-) Chciałam Schutzengel, ale zajęty :-(

Edited by tequilla26
dopisek
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja juz zlozylam moje propozycje, wiec teraz czekamy a zlozylam tak:
1 [B]Falcor[/B] (jednak sprubuje a moze sie uda i przejdzie)
2 [B]Falcor's Nook[/B] (pomysl [B]Kika9004[/B] ;) Dzieki)
3 [B]Finding Neverland[/B] (bezposredni tytul filmu ktory jest dla mnie wazny)
4 [B]Born in Neverland[/B] (pomysl od [B]mańka_[/B] ;) Dzieki wielkie )
5 [B]Mirus Hortus[/B] (a to mi sie spodobalo i na wszelki wypadek bo tego nie ma na pewno wiec takie kolo ratunkowe)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

podbijam wątek
Chciałabym założyć hodowlę, na początku na pewno to będzie boston terrier:) chociaż nie chciałabym żeby przydomek wiązał się bezpośrednio z nazwą tej rasy.
Myślałam o czymś z wrzosem (na tej ulicy mieszkam) ale w fci jest dużo zarejestrowanych podobnych nazw
Chciałabym coś w miarę krótkiego wpadającego w ucho
Dziękuje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pepek13'][COLOR=#000000]Chciałbym aby nazwa składała się z dwóch słów i była w języku innym niż Polski, myślałem nad kombinacją naszych imion czyli: Piotr, Lucky, Bojar, Nero, Haps, ale nie jest to konieczne :P Chce aby nazwa fajnie i dostojnie brzmiała.[/COLOR][/QUOTE]
Może coś z łaciny?
fortunae filius - dziecko szczęścia
luce clarius - jaśniejsze od światła
melle dulcior - słodszy niż miód
gutta fortunae - kropla szczęścia

albo walijski:
un cyfarwydd - mistrz
golau leaud - światło księżyca

bądź włoski:
con affetto - z uczuciem
con passione - z pasją

Z kombinacji - może Lucky BoHaNer albo Lubo Haro? Nie wiem w jakim stylu mają być...

[quote name='zannetta11']Myślałam o czymś z wrzosem (na tej ulicy mieszkam) ale w fci jest dużo zarejestrowanych podobnych nazw
Chciałabym coś w miarę krótkiego wpadającego w ucho[/QUOTE]
A może różnie przekształcany?
Wrzosowisko, z Wrzosowej, Wrzosianka...
Może dosłownie "wrzos", ale po łacinie: Calluna

Z krótkich:
quidam - ktoś
arian - odwaga/srebro
howinga - zatoka
moncao - pomyślny wiatr
bronte - grzmot
tynged - przeznaczenie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pepek13']Witam wszystkich bardzo Serdecznie! Bardzo proszę Państwa o pomoc w wymyśleniu przydomka, główkuje już kilka miesięcy i nic :( Będziemy hodować Labradory, ale docelowo również inne rasy. Chciałbym aby nazwa składała się z dwóch słów i była w języku innym niż Polski, myślałem nad kombinacją naszych imion czyli: Piotr, Lucky, Bojar, Nero, Haps, ale nie jest to konieczne :P Chce aby nazwa fajnie i dostojnie brzmiała. Bardzo proszę o pomoc!
Pozdrawiam[/QUOTE]

nie mam jakoś pomysłu ale może:
Peter's Lab Gang (lab od labradorów)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

[quote name='agnethka']skąd to zaczerpnięte?[/QUOTE]
Szczerze mówiąc, nie pamiętam... Wzięłam to ze starej kartki, gdzie miałam spisanie takie słowa i przypisy z jakiejś książki, ale teraz nawet nie mogę sprawdzić skąd to jest i podać czegoś konkretniejszego :shake:
Niemniej postanowiłam poszukać i zapytałam wujka Google - wyszło mi, że najprawdopodobniej zrobiłam w tym słowie literówkę i chodziło o "monçāo" - to po portugalsku monsun, pomyślny wiatr, okazja (wg Kopalińskiego [url]http://www.slownik-online.pl/kopalinski/3F70BDB27CB29D4DC12565DF002C337A.php[/url])

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...