Jump to content
Dogomania

Przydomki hodowlane - problem przyszłych hodowców bez weny...


Ewelina & Hera

Recommended Posts

Za jakiś (raczej długi) czas zakładam hodowlę i chcę zarejestrować w najbliższym czasie przydomek, ale jest problem...
Nie mogę go wymyślić...

Na dg jest chyba wiele ludzi z weną więc proszę ich o pomoc,temat przyda się też pewnie nie tylko mi ale też innym 'przyszłym hodowcą'.

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam to dokładnie przez ostatni tydzień, bo postanowiłam zarejestrować wreszcie przydomek. Chodziłam wymyślałam, biegłam do kompa żeby sprawdzić czy już taki jest na stronie FCI i :placz: albo był albo bardzo podobny. Z wielkim trudem wymyśliłam te 5 propozycji i od dziś dołączyłam do grona oczekujących na przydomek.

Ponieważ dopiero co to przeszłam to jeszcze jestem w transie to może coś wymyślę ale powiedz jakie masz preferencje
polski/angielski/jakiś inny język
krótki(jedno/dwuczłonowy)/długi
uniwersalny?pasujący do rasy(jakiej - do tego pieska z awatarka?)

Link to comment
Share on other sites

Byłam wczoraj z psami w lesie i takie mi wpadły do głowy ale nie sa sprawdzone

Rain forrest
Forrest of the wind
Way of Walhalla
Legend of Walhalla
Forrest of the thunder
Storm in my heart
Ride the lightning (znane nie :lol:)
Silent force
Celtic spirit
Spirit on the wind
Wild child
Shinning eyes
Second chance
Ivory tower
Fey i the light
Morning star
Riverdance
Second Nature
Kasmodiah
Kiss the future
Beyond in invisible

i polskie
Straceni w Karpatach (ulubiona płytka)
Duchy świetlistego lasu
W krwawym blasku księżyca (jak ktoś wilkołaki lubi)
Wilczy szaniec (pewno już jest ale co szkodzi sprawdzić)


część to tytuły piosenek

eee... może jeszcze coś wydumam

Link to comment
Share on other sites

Posłuchajcie rady starego (zapyziałego) kynologa:
Przydomek hodowlany musi być krótki - żeby się mieścił w formularzach. Nie może być zbyt skomplikowany - bo będą błędy w katalogach wystawowych, na metryczkach, w rodowodach.
Dobrze, żeby nie był ściśle związany z daną rasą - bo przecież możemy hodować parę ras lub zmienić hodowaną rasę (weźmy przydomek znakomitej hodowli p. Larskiej [B][I]Z Gangu Długich[/I][/B]: dla basseta i jamnika w sam raz - ale PONy? U nich wydłużony format to wada!

Link to comment
Share on other sites

ja złozyłam wniosek tydzien temu i w oddziale powiedziano mi to może potrfać nawet 4 miesiące. To strasznie długo czy tak długo też czekaliście, bo narzie moich nie ma na stronie ale za miesiąc dwa to mogą mi zając i zznowu bedę musiała wymyślać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Posłuchajcie rady starego (zapyziałego) kynologa:
Przydomek hodowlany musi być krótki - żeby się mieścił w formularzach. Nie może być zbyt skomplikowany - bo będą błędy w katalogach wystawowych, na metryczkach, w rodowodach.
Dobrze, żeby nie był ściśle związany z daną rasą - bo przecież możemy hodować parę ras lub zmienić hodowaną rasę (weźmy przydomek znakomitej hodowli p. Larskiej [B][I]Z Gangu Długich[/I][/B]: dla basseta i jamnika w sam raz - ale PONy? U nich wydłużony format to wada![/quote]
Ale włosy mają długie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja też teraz mam rejestrowac przydomek mam 2 propozycje i prosiłabym jeszce o kilka jak ktos z was ma wenę.Chodzi o to by pasowało do grzywaczy chińskich ale w przyszłości też do innych ras(bo kto wie co mi się w główce uroi) Wolałabym nazwę polska ale w innych językach też może być

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...