Jump to content
Dogomania

Pielegnacja PONa


nani ni

Recommended Posts

Zastanawiam sie, jak usztywnic ( przed wystawa ale i ogolnie) wlos PONa?

Mam problem, bo jednak wlos wykapanego PONa (uzywam Whitening Shampoo& odzywka Super Rich #1All Systems) jest bardziej miekki od wlosa wiekszosci niemieckich PONow, ktore nie sa NIGDY kapane ( i wlos czesto jest po prostu sztywny od brudu).Niemcy zwracaja wieksza uwage na sztywnosc wlosa, niz na jego dlugosc i jakosc. :-?

Do czesania uzywam olejku norkowego, ale wlasnie mnie oswiecono, ze zmiekcza siersc. :roll:

Nigdy nie wyjde z brudnym psem na ring, bo by mi bylo wstyd, wiec musze wymyslic alternatywe.

Moze zmienic szampon? Odstawic olejek? Kapac dlugo przed wystawa? ( kapie tydzien przed- dluzszy czas mija sie z celem, bo pies znowu jest brudny)

Macie jakies pomysly?

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzieki!!!

Ten dla westikow to All Systems czy jakis inny?

Probowalam tez takiego dla szorstkowlosych Bio Groom, ale tez zmiekczal. :-?

A co sadzisz o olejku norkowym? Niby M. Redlicki pisal, ze sie sprawdza.

Zebys ty widziala, jakie PONy byly w Berlinie- serce sie krajalo :-?

Link to comment
Share on other sites

proponuje rozdział o pielęgnacji PONa w książce Pana Redlickiego ominąć, jak sam pisał na wstępie nie ma już PONów i nie wystawia... a trochę kosmetyki i technika przez te 10-15 lat zmieniła się

co do psów ras szorstkowłosych to nie wiem czy all systemu czy ring5 czy innej firmy, co kto woli, do usztywnienia na wystawach można użyć pianki (,mniej skleja niż lakier) ale u Was podobno nie można używać kosmetyków, moze zel z all systemu ?

wiem jakie są PONy w Niemczech... i tez dla tego mało który Niemiec jeździ do Polski na wystawy...

Link to comment
Share on other sites

No niby nie wolno uzywac zadnych kosmetykow i nikt tego przy ringu nie robi, bo to mogloby prowadzic do dyskwalifikacji. Ale wystawcy z tymi naprawde dobrymi psami " robia" je po prostu krotko przed wystawa.

W Holandii za to psy czysciutkie, zadbane- milo popatrzec.

Ja w kazdym razie dalej bede kapac mojego psa! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Pianka! To jest myśl!

Nani ni - mam ten sam problem. To groomerstwo PONowe jest cholernie skomplikowane :/

Też wolę mieć psa czystego, ale jak czysty to miękki itd. W noc przed Katowicami zrobiłem tak, że czystą odżywką SuperRich usztywniałem włos, no i tym żelem All Systemu - Setting & Styling. Efekt jednakże był średniozadowalający. Zaczynam się zastanawiać, czy to kąpanie blisko wystawy ma głębszy sens - mało który PON jest ewidentnie świeżo wykąpany, a rezultat takich "wigilijnych" kąpieli jest taki że włos jest cholernie trudny do opanowania.

Link to comment
Share on other sites

Ten zel All Systemu tez mam- mysle, ze jest dobry, ale malo usztywnia wlos. Za to po uzyciu w ogole go nie widac na siersci. Bede dalej eksperymentowac :wink:

A czego uzywacie do czesania na mokro? Sama woda, mam wrazenie, nie wystarcza, ale jesli olejek norkowy zmiekcza wlos, to juz nie wiem, co wymyslic. Przydaloby sie cos tlustego.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Dzidtka, wyprobuje wszystko!

Na codzien moja suka ma sztywny, prosty wlos, tylko wlasnie po kapieli robi sie miekki. Cos wreszcie dopasuje, ma na razie 15 miesiecy i caly czas eksperymentuje.

Jednak dobra pielegnacja duzo zmienia- przez zla mozna PONa praktycznie pozbawic calego wlosa z lap i podwozia- efekt jest straszliwy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

No to podnoszę temat :-?
Nie chodzi mi bynajmniej o sztywność włosa, ale mój dylemat dotyczy pielęgnacji sierści. Mianowicie zamierzam (najlepiej jutro) kupić mojej suni nowe narzędia do czesania :) Wcześniej jednak chce się poradzić Was jako specjalistów, czy aby napewno tak powinny one wyglądać.

Jeśli chodzi o szczotkę to myślę o takiej:
[img]http://www.karusek.com.pl/img_prod/b/b_4106.jpg[/img]
Opis ze strony Karuska:
"Drewniana szczotka z długimi ( 3cm) miękkimi zębami do pielęgnacji długowłosych, wymagających psów takich jak Yorkshire terrier, Bobtail, Chart Afgański, Shih Tzu. Doskonała do codziennej pielęgnacji oraz do przygotowania do wystawy .
Długość szczotki 21cm, długość zębów 3cm"

Natomiast grzebień taki:
[img]http://www.karusek.com.pl/img_prod/b/b_3277.jpg[/img]
Długość zębów 32 mm.

Rozważałam jeszcze zakup grzebienia z obrotowymi zębami:
[img]http://www.karusek.com.pl/img_prod/b/b_3016.jpg[/img]
"Grzebień marki Bernina SoftTouch dla średnich i dużych psów z gęstym podszerstkiem np. owczarek niemiecki, husky, malamut, nowofundland, berneński pies pasterski. Obrotowe zęby pogrubione u nasady nie powodują wyrywania włosów i ułatwiają rozplątywanie kołtunów."

Jednak gdzieś wyczytałam, że może być on zbyt delikatny i lepiej korzystać z modelu z zębami stałymi.

Co o tym sądzicie???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamilapon']Pewnie, że najlepsza, ale cene też ma :/ absolutny top

ja mam podróbkę berniny z karuska i tez sobie chwalę ;)[/quote]

Mne chodzilo raczej o typ, a nie o firme! :D Absolutnie nie namawiam do wydawania paru stow na szczotke do wlosow! :wink:
Ja mam podrobke i oryginal- oryginal jest bardziej wytrzymaly, ale tez nie niezniszczalny, jak bywa reklamowany.

Link to comment
Share on other sites

Czy to jest ta podróbka ??
[img]http://www.karusek.com.pl/img_prod/b/b_2031.jpeg[/img]

Tej oryginalnej nie udało mi się odszukać :-?


Czyli co do grzebienia proponujecie taki z obrotowymi zębami. Jak to dobrze móc liczyć na czyjąś fachową poradę - dziękuję :calus:
Do tej pory kołtuny rozczesywałam tzw. filcakiem, ale zauważyłam, że niszczy sierść :(

Jeszcze jedno pytanko: czego używacie do czesania? Tzn. chodzi mi o specyfik ułatwiający rozczesywanie.

Link to comment
Share on other sites

Zamówiłam w Karusku szczotkę z Berniny - tą podróbke, szczotkę z długimi igłami bez kulek (pierwsze zdjęcie) i grzebień z obrotowym zębami także z firmy Bernina.
Teraz z niecierpliwością czekam na przesyłke :lol:
Czy ktoś się orientuje jak szybko realizowane są zamówienia w Karusku???

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

studiuje wszystkie watki , wiec nie miejcie mi za zle ze bede w dawno nie odwedzane watki zagldac i jak ta gapa pytac o podstawowe rzeczy.

takie jedno pytanie mi sie nasunelo: czy olejek norkowy nie przebrawia wam wlosa ?? olejek norkowy jest wlasne ztego znany ( m in u yorkow nie jest polecany)
(odpowiednikami sa inne olejki polecane wzamian)

mialam straszne problemy by wyszczotkowac bajke po kapieli bo skoltunila sie i fruwaly jej te wlosiska ale robie wiele bledow jeszcze .

Jaki szampon polecaci najbardziej ??

A do szczotkowanie moze jakis demelant ( z hery)?? ale on te zmiekcza wlos z ktorym tyle problemu :/

Link to comment
Share on other sites

Olejek norkowy przebarwia sierść i mozna stosowac tylko u PONów beżowych ew. brązowych, ale takich jest bardzo mało:roll:
Polecam szampony i odżywki Iv San Bernard szczególnie dobry jest do rozczesywania kołtunków KA 101 -odżywka, dobre sa też szmpony i odżywki 1All Systems;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

od ostatniego postu juz "trochę " mineło ;) przez te 3 lata cos sie zmieniło?
ktoś moze odkrył coś nowego? weszła na rynek jakaś nowa firma kosmetyków godnych polecenia? jakosc jakis innych sie pogorszyła?
ktoś może odnalazł cudowny sposób na sztywny włos łatwy do rozczesanie ?:D
niedługo odbiore mojego Ponika i chce sie dobrze przygotować :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...