Jump to content
Dogomania

Mała Akitka


Eliza

Recommended Posts

ja też się piszę na tą bajkę i proszę o wieści jak i kiedy odebrać.

co do filmu na animal planet to kiepski głownie DJP pokazują, mi się nie podobał, jakiś przestarzały

akitka nie wystawowa to np moja ushinka czyli biała w łatki :)

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście zapisuj się w kolejkę do filmu! Koniecznie!

Nasza Akitka rośnie w oczach - ostatnio wydawała mi się nieco ciemniejsza w kolorze niż w chwili odbioru. Okazało się że to wynik zabaw z bullterrierką w piasku i na trawniku. Dzis jest czysciutka i wykąpana. Odrazu pojasniała :lol:

Jak postepy w socjalizacji? Dostają jeść po drugiej stronie kuchni ale dziś Akitka (Darma) zjadła swoją porcje i pobiegła wyjadać bullterrierce. I... nic. Mała odpędziła ją od miski! Mysle więc że skoro zabawy trwają na całego to będzie dobrze.

Odpowiadając na pytanie dotyczące hodowli to była raczej decyzja moich rodziców bo to mama wpadła za moimi plecami na pomysł dotyczący drugiego psa w domu. Jestem sobie na wystawie kociej w Warszawiez moim kotem a tu telefon - jakiego szczeniaczka wybrać bo właśnie są u hodowcy. Byłam w szoku! Po odbiór pojechalismy juz razem. Hodowla Porazynianka spod Opalenicy.

Jakie pieski mogą być tańsze ale z papierami? Myślę, że być może np. ta druga sunia która była do wyboru? Nasza ma typowo okrągłą głowe, skosne oczy i uszki osadzone nieco do przodu. Jest w kolorze złotym , ale jesnym. Druga sunia była ciemniejsza ale miała bardziej "owczarkowaty" pyszczek i takiez uszy. Może na wystawach być to gorzej postrzegane. Ale sama wiem po kotach jak niewiele mozna powiedziec na temat rokowań u tak małych piesków...

Róznica w cenie jednak jest niwielka więc nie wiem czy warto ryzykować i kupować psa bez papierów? Rodowodowego taniej oczywiście rozumiem.

Z naszej Darmusi mis jest słodki strasznie! No i to tempo wzrostu!!! Miesiąc i dogoni naszego bulka. A bulek cały poobszczypywany ząbkami

:roll:

Link to comment
Share on other sites

akita niewystawowa to taka która posiada tzw błędy dyskwalifikujące opisane we wzorcu rasy, czyli:

- nie stojące ucho

- długi włos (kosmaty)

- czarna maska

- kolorowe znaczenia na bieli (czyli Ushi Pauliny)

- zwisający ogon.

Przynajmniej tak jest według wzorca, który mam z 03.09.1999

Co do tego ostatniego.. Gdyby wszystkie akity były dyskwalifikowane za zwisający ogon to miałabym 2 razy mniejszą konkuręcję.

NA razie mała odpędza, a akita nic sobie z tego nie robi. Jak będzie starsza będzie chciała przejąć dominacje.

Co do Twojej suczki z tego co piszesz to główke ma bardzo dobrą. A co do koloru.. Lepiej są oceniane ciemniejsze akity - czerwone od tych złotych. Moja jak była mała to była bardzo jasna. I tak poszłyśmy na swoją pierwszą wystawe i w opisie napisała ze jest za mało wypigmentowana. U akit na poprawe pigmentu bierze się algi - niegdyś ich naturalne pożywienie. Mojej kolor poprawil się po tym znacznie. Aczkolwiek na tle niektórych akit nadal jest dosć jasna.

Link to comment
Share on other sites

U akit na poprawe pigmentu bierze się algi - niegdyś ich naturalne pożywienie.

Algi poprawiają pigmentację w kazdej rasie :wink: . Należy jednak uwazać przyu stosowaniu ich w rasach białych, bo mogą powodować delikatne przebarwienia, np.u Samoyedów CZASAMI przy podawaniu alg intensywnieją biszkoptowe przebarwienia.

Link to comment
Share on other sites

Ushi na codzień czyli jak jesteśmy w pracy przebywa z kaukaską Alfą, znają się od pierwszych dni w domu i świetnie bawią. było kilka spięć głównie o kości ale ogólnie jast ok, chociaż jak sąsiedzi patrza na ich zabawy to się zastanawiam kiedy doniosą do obrońców praw zwierząt, że my tu walki psów użądzamy hi hih hi

Link to comment
Share on other sites

Mieliśmy właśnie dylemat jaką sunie wybrać - ciemniejszą o gorszej budowie czy jaśniejszą o lepszej. Zdecydowalismy sie jednak na ta o prawidłowej budowie a nieco jasniejszym futerku. Jeśli nie bedziemy z nia jeździc na wystawy to klor nie ma znaczenia ( osobiscie podobają mi się jasne - najchętniej białe) a jak dojdzie do wystaw to wolę przegrać w kolorze niz za budowe niezgodna ze wzorcem.

Dziekli za rady dotyczące alg - zastosujemy sie koniecznie! To tak na przyszłość.

Dziś jedziemy do weterynarza na doszczepianie i badanie :)

Link to comment
Share on other sites

:) zawsze służe pomocą :)

oglądałam film, rzeczywiście mało intersujący z przestarzałymy informacjami o rasie (tzn jak był kręcony jeszcze nia było podziały - duży japoński - akita), po za tym większość pokazanych DJP było nieco przy tuszy.. tzn nie pokazali zadnego ładnego przedstawiciela. Wyolbrzymili nieco problemy zdrowotne - przynajmniej u akit japońskich te choroby nie są tak czeste jak mówiono.

Wiec czekam na wiadomości o bajeczce :)

Ach to chyba tyle

Serdecznie pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nie wiem na jakiej podstawie opinia, że skoro w hodowli to w kojcu. Moje akity są jak najbardziej w hodowli tyle, że domowej, więc mieszkają ze mną a nie w jakiś klatkach. I myślę, że zawsze lepiej spytać kogoś, kto akit ma więcej niż jedną, bo nawet w obrębie tej samej rasy, a często i miotu charaktery są różne a co za tym idzie metody wychowawcze trzeba dopasować do takiego indywidualisty jakim jest każdy akita.

Z akitowym pozdrowieniemi.

>Właśnie o ludzi z grupy zaakitowanych mi chodziło albo majacych jakaś >wiedzę na ten temat. Może ktoś ma Akitę w Poznaniu. Chodzi mi o rady >typu "akita w domu i ogrodzie" a nie w kojcu w hodowli. Nie będe >udziom z duzych hodowli głowy zawracać....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...