Jump to content
Dogomania

PINCZER ŚREDNI


JoannaP

Recommended Posts

JoannaP :) bardzo łądna stronka i te pinczery średniem mm.... :) słodziutkie bardzo podobaja mi się podpalana zwruciłam na nie uwage na wystawie sa poprostu słodziutki :) takie miniaturki dobermanków :lol: moje marzenie to doberman ale w tym domu to sie zapewne nie spełni ale pinczer średni podpalany??? hmm.. mojej mamie wpadł do gustu.. zaraz bede musiała tylko poczytac o ich charakterku :P

Link to comment
Share on other sites

Miło mi bardzo..... :lol:

Jest to rasa stróżująca o dość sporym instynkcie terytorialnym. W przeszłości pinczery byłu używane przy dozorowaniu transportów wozami, podobno mieszkały z końmi w stajniach, tępiły gryzonie. Jeżeli pies mieszka w mieście - ma mniej pokus, na wsi pogoni za zającem, będzie polował na myszy itd. Nie zawsze, bo nie wszystkim pozostał ten instynkt bardzo silny, ale należy się tego spodziewać. :wink: Bardzo szybko się uczą - i tych dobrych , i tych złych nawyków, ale też jeżeli wyczują czyjeś słabości - to doskonale umieją to wykorzystać, aby podnieść swoją hierarchię w stadzie. Pilnują swojego terenu, na obcym zachowują się obojętnie zarówno w stosunku do ludzi, jak i psów, lubią sobie pobiegać, mają dobra kondycję i nie stwierdzono u tej rasy jakichś przypadłości genetycznych - weterynarzy odwiedzają raczej tylko przy okazji szczepień.

Wiecej informacji: telefonicznie lub mailem :D

Mała podpowiedź:

sznaucer jest nazywany pinczerem szorstkowłosym..... :P

Link to comment
Share on other sites

he he :) lubi ruch .. to chyba lubiałby biegi za rowerkiem? hm.. pogonic by tu co miał ... zajączi i myszy sie znajdą :lol: chociaz mieszkam w bloku i kury gdzes tam dalej tez są :lol: hm... raj dla psiaka... kuirczem tylko szkoda że nie stac mnie na psa z rodowodem :( to sie nazywa pech..

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Witam

Chcę wam przedstawić mojego pinczera średniego- Tobika. Tobi jest w naszym domu od 6-ciu lat i jest najbardziej sympatycznym psem jakiego znam. Miał on podcinane uszy i ogonek (ech niestety :cry: ). I byłam na stronce. Wszystko się zgadza. Zwłaszcz to z gośćmi. Tobi bardzo nie lubi odwiedzin. I zazwyczaj biegnie do naszych dziadków albo biega po ogrodzie. Nienawidzi wody (choć toleruje ją pod postacią lodu lub śniegu :wink: ) Uwielbia za to długą bieganine po dworze. Najgorsze jest kiedy musimy go wykąpać. Stoi w wannie i za wszelką cene chce się wyrwać. A kiedy go puścimy zawsze w szaleńczzym pędzie przebiega przez kuchnię, wybiega na dwór (lepiej nie stać mu wtedy na drodze) i otrząsa się. Później jest przez 3 godziny obrażony. Nie lubi też jeździć do weterynarza. Na szczęście w samochodzie siedzi doś grzecznie tylez że się trzęsie. Trzeba go cały czas głaskać i uspokajać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Dostałam n/w meila - więc jeżeli tu zaglądają właściciele pinczerów, to warto poczytać. Sorry, że nie tłumaczony - ale ja rozumiem piąte przez dziesiąte i nie podejmuję się tłumaczenia.

Hello Joanna !

I hope you´re fine ?!?

I have a request...

In our Pinscher-Mailing-List in Germany we talk about a lot of different things about the German Pinscher. The last Time we talked about the Health of our Breed.

In this way I have a favour to ask of you. Are you or other Pinscher Owner or other Pinscher Breeder interested in a research-project about the German Pinscher. I ´ll send you enclosed a Script in english with more Infos about the research. Please send it to all your Pinscher-Friends and other Pinscher-Breeder in Poland or other Countrys. It is only a little Blood-Test....

A lot of Pinscher-Owner and Pinscher-Breeder in Germany supported this research...... Shila were tested too, but Angel is a little too young. The Dog must be over 12 Months for the Blood-Test. Thats all !!

Thanks and have a nice day

Christina

Dark Angels German Pinscher

For the attention of German Pinscher Owners

Dear Owners,

I am sure you are more than well aware that the German Pinscher is a most remarkable dog and differs significantly, both in appearance and temperament, from other breeds of dogs.

One might easily assume that blood values for all breeds of dogs would be relatively similar; this is the case for most breeds. However, there are well known & documented exceptions, namely the Greyhound whose normal / healthy values deviate, being elevated, as regards thyroid hormone values. This has also been noted in the German Pinscher, whose thyroid values are clearly higher than those of other dog breeds.

This natural elevated level of thyroid function in a German Pinscher, were a Vet not to be aware of this, could present two very serious situations during Diagnosis. Firstly, a happy & extremely healthy Pinscher could be diagnosed with hyperactivity & treated for this "condition", to the detriment of the dog. Secondly, and more seriously, an animal giving "normal/average" dog readings, could be left untreated; even though it were suffering from a thyroid sub-function.

There is obviously considerable data for the Greyhound, being a much more common & popular breed. However, due to the fact that the German Pinscher is a rare breed, the data, to date, has been extremely limited.

To enable a Uniform Research Programme to be undertaken, we would be extremely grateful if German Pinscher Owners could assist us with our Investigations. When their dogs are next undergoing regular inoculations/treatments @ the Vets, the following tests should be taken :-

Readings must only be taken from completely healthy dogs. Tests should be taken for the Thyroid hormones T4 & free T4.

If at all possible, these samples should be forwarded to the Alomed Laboratory ((www.alomed.de, D-78315 Radolfzell-Böhringen · Öschlestr. 77 · Tel. +49 (7732) 95270 · Fax 952727) . Alternatively, were this not feasible, results from any other reputable laboratory would also be most gratefully received. These results should be accompanied by the details of the Owner together with the name, age, sex and colour of the German Pinscher that had been examined.

Please note :- No data acquired in this manner shall be passed on to a third party.

[email protected]

Dr. Sven Reese

Institute of Animal Anatomy

Veterinaerstr. 13,

90539 Munich

Germany

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Odświeżam stary temat. Mam nadzieję, że ktoś to zauważy :razz:. Od kilku lat jestem fanką pinczerów średnich, ale chyba jeszcze kilka lat poczekam na swojego pinczera. Tymczasem czytam wszystko, co mogę znaleźć o tej rasie. Mimo to mam jeszcze kilka pytań.
Pinczery nie są przerasowione (chyba tak to się mówi :oops:) tak jak niektóre rasy, są sprawne i zdrowe. Czy to znaczy, że pinczerów nie dotyczą takie choroby genetyczne jak np. dysplazja?
W jakich psich sportach pinczery sprawdzają się najlepiej?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Przepraszam, rzeczywiście dawno tu nie zaglądałam, szkoda, że nie skorzystałaś ( a może skorzystałaś) z linku do forum pinczeromaniaków :)
Pinczery faktycznie uważane są za "zdrową" rasę, nie oznacza to jednak, że nigdy nie chorują. Tak, jak i innym psom mogą przytrafić się różne choroby, jednak nie jest zbyt częste.
Wzrost 45-50cm,
Waga - mniej więcej: 14-18 kg. Nie jest to ściśle określone, psy też są różnej konydycji, osobiście znam i 13 kg, i 20 kg. Najważniejsze są proporcje i ogólny wygląd psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziękuję za odpowiedź :). Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że pinczer może zachorować jak każdy inny pies, ale boję się chorób wrodzonych. Moja Luna ma problemy ze stawami. Jest po zerwaniu więzadła i nadwichnięciu stawu biodrowego, co bardzo ograniczyło jej sprawność. Po prostu boję się, żeby mój przyszły pies (którego pewnie kiedyś będę miała ;)) nie miał aż takich problemów ze zdrowiem.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam w domu suczke pinczera sredniego.Jest to pies mojego chlopaka ale mieszkalismy juz razem jak ja kupil.Jest to pies nie do zdarcia.Moze biegac godzinami,plywac za kaczkami w stawie przez 1,5h non stop.Ma silny instynkt lowiecki i przez to jest wiele problemow.Wystarczy ze zobaczy kota pod blokiem albo kaczke czy golebia i juz jej nie ma.Wtedy nie ma opcji zeby przybiegla jak sie ja wola.Na pewno nie jest to pies dla wszystkich.Jezeli ktos mieszka w bloku to trzeba zapewnic takiemu psu przynajmniej jeden dlugi godzinny spacer w wlasciwie wybieganie sie.Czasami moze byc z tym problem bo w parkach sa golebie czy kaczki a ona na pewno przyniesie ci ptaka w zebach.Z tym instynktem to wlasciwie chyba jedyna wada pinczera ktora powoduje ze nie jest to pies dla kazdego.Wlasciciel powinien byc osoba lubiaca ruch, i dlugie spacery.Tego psa trzeba spuszczac ,nie nadaje sie do prowadzanai na smyczy przed blokiem.Nie jest agresywna wobec innych psow,w ogole nie zwraca uwagi na nie na spacerze,woli sobie raczej cos upolowac.Strasznie przywiazuje sie do swojego wlasciciela.Poza tym jest lagodnym psem,nie napada na ludzi,dzieci czy inne psy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...