Jump to content
Dogomania

Dobry pies


BlackSheWolf

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Książka o border collie
Autor Jon Katz
Tytuł Dobry Pies
Wydawnictwo Galaktyka

Dobry pies to poruszająca opowieść
o przyjaźni człowieka z psem. Historia psa, który uwielbiał swego pana, ale nie potrafił poskromić swoich niekontrolowanych zachowań, którym żadne szkolenia, leki, czy nawet praktyki szamańskie nie potrafią zaradzić. Piękny biało-czarny border collie, mający awersję do wszelkich rozkazów, nie poddający się szkoleniu czy tresurze, był przyczyną i źródłem wiecznych problemów, kłótni, awantur, konfrontacji, stresów, nieporozumień i wydatków. Orson nie odniósł sukcesu na pokazach tresury. Może dlatego, że prawdziwe powołanie odnalazł w opiece nad swym panem. To była jego praca – na cały etat, bez urlopów i przerw, za to z pełnym zaangażowaniem.
Kiedy Jon Katz zrozumiał, że Orson (pies pasterski) nie będzie mógł żyć szczęśliwie i w zgodzie z sobą w mieście takim jak New Jersey, kupił farmę i owce
i razem ze swoim psem zamieszkał w uroczym Bedlam Farm.
Dla jednego z nich okazało się to błogosławieństwem. Dla drugiego...


ktoś czytał? Ja dzisiaj zamawiam!!!



Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

a dzis dostalam emaila z Galaktyki:
[I]„Kiedy się ma do czynienia z psami i innymi zwierzętami,
warto pamiętać, jak mało o nich wiemy.
Z Orsonem działy się rzeczy, których nigdy nie rozumiałem”[/I]
[I][SIZE=3][FONT=Georgia] [I]„Ludzie, którzy kochają psy, często mówią o „psie swojego życia”. Wiele razy słyszałem to określenie, zanim zacząłem rozumieć jego rzeczywiste znaczenie. Pies mojego życia, to ten, którego kocham szczególnie mocno, czasami wręcz w sposób niewytłumaczalny.”[/I][/FONT][/SIZE]
[I][SIZE=4][COLOR=#cc0000][COLOR=#cc0000][FONT=Georgia][I]autor[/I][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/I]
[B][FONT=Georgia][SIZE=2][FONT=Georgia][/FONT][/SIZE][/FONT][/B]
[B][I][FONT=Georgia][SIZE=5][FONT=Georgia][B][I]Dobry pies[/I][/B][/FONT][/SIZE][/FONT][/I][/B] [FONT=Georgia][SIZE=2][FONT=Georgia]to poruszająca opowieść
o przyjaźni człowieka z psem. Historia psa, który uwielbiał swego pana, ale nie potrafił poskromić swoich niekontrolowanych zachowań, którym żadne szkolenia, leki, czy nawet praktyki szamańskie nie potrafią zaradzić. Piękny biało-czarny border collie, mający awersję do wszelkich rozkazów, nie poddający się szkoleniu czy tresurze, był przyczyną i źródłem wiecznych problemów, kłótni, awantur, konfrontacji, stresów, nieporozumień i wydatków. Orson nie odniósł sukcesu na pokazach tresury. Może dlatego, że prawdziwe powołanie odnalazł w opiece nad swym panem. To była jego praca – na cały etat, bez urlopów i przerw, za to z pełnym zaangażowaniem.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=2][FONT=Georgia]Kiedy Jon Katz zrozumiał, że Orson (pies pasterski) nie będzie mógł żyć szczęśliwie i w zgodzie z sobą w mieście takim jak New Jersey, kupił farmę i owce
i razem ze swoim psem zamieszkał w uroczym Bedlam Farm.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=2][FONT=Georgia]Dla jednego z nich okazało się to błogosławieństwem. Dla drugiego...[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=2][FONT=Georgia] [B][B]Jon Katz przekonuje, że czasem miłość do psa wymaga od człowieka trudnych decyzji. Trzeba umieć im sprostać, bo naprawdę dobry pan
to pan odpowiedzialny za ukochane zwierzę.[/B][/B][/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[I][FONT=Georgia][SIZE=2][FONT=Georgia][I] Jon Katz, jak mało kto, doskonale rozumie psy. Przenikliwie bada relacje między ludźmi, a ich ukochanymi zwierzętami, wraz z niewysłowionymi radościami
i rozdzierającymi smutkami, jakie się z nimi wiążą. O sekretach psiej duszy opowiada mądrze i pięknie, bez zbędnego sentymentalizmu, pozostawiając wiele do myślenia każdemu, kto kiedykolwiek zmagał się z uwielbianym, ale trudnym zwierzakiem.[/I][/FONT][/SIZE][/FONT][/I]
[B][I][FONT=Georgia][SIZE=2][COLOR=#cc0000][COLOR=#cc0000][FONT=Georgia][B][I]John Grogan[/I][/B][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/B][I][FONT=Georgia][SIZE=2][COLOR=#cc0000][COLOR=#cc0000][FONT=Georgia][I] autor książki [B][B]Marley i ja[/B][/B][/I][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Georgia][SIZE=2][FONT=Georgia][/FONT][/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Georgia][SIZE=2][FONT=Georgia][/FONT][/SIZE][/FONT][/I]
[FONT=Georgia][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[B][U][FONT=Georgia][SIZE=2][FONT=Georgia][B]Z recenzji czytelników[/B][/FONT][/SIZE][/FONT][/U][/B][I][U][FONT=Georgia][SIZE=2][FONT=Georgia][I]:[/I][/FONT][/SIZE][/FONT][/U][/I][I][FONT=Georgia][SIZE=2][FONT=Georgia][I]

„Można lubić i doceniać towarzystwo wielu zwierzęcych pupilów,
ale z żadnym nie poczujemy tej szczególnej jedności, co z psem”[/I][/FONT][/SIZE][/FONT][/I] [FONT=Georgia][SIZE=2][FONT=Georgia]– napisał Katz.
Właśnie o tym jest ta książka. O miłości do psa, o nieprawdopodobnie silnej więzi między psem i jego człowiekiem. (..) Ta książka dostarcza wszelkiego rodzaju odczuć. Napawa nadzieją, że na świecie są jeszcze osoby zdolne do bycia wspaniałymi przyjaciółmi psów. Uświadamia, że pies jest pełnoprawnym członkiem rodziny, którego na równi z innymi bierze się pod uwagę w podejmowaniu życiowych decyzji. Opowieść ta otwiera przed czytelnikiem barwny i żywy świat miłości ludzko-psiej, pokazuje, jak silną i piękną relację można stworzyć z psem, szczególnie z „psem życia”. Udowadnia, że zawsze jeszcze jest coś do zrobienia,
nawet jeśli pies jest ciężko doświadczony, a przypadek zdaje się beznadziejny
[B][B]Dagmara Gorczyńska[/B][/B][/FONT][/SIZE][/FONT]
[B][FONT=Georgia][SIZE=2][FONT=Georgia][/FONT][/SIZE][/FONT][/B]
[FONT=Georgia][SIZE=2][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=2][FONT=Georgia] To książka o miłości. Prawdziwej miłości między człowiekiem a psem. To historia opowiadana przez człowieka, który usilnie stara się zrozumieć psie emocje, psi sposób postrzegania świata.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=2][FONT=Georgia] To prawdziwa, szczera i wstrząsająca opowieść, w której autor - doświadczony opiekun wielu psów - zwierza się ze swoich przemyśleń i rozterek. To tak, jakbyśmy byli na jego farmie, w jego domu czy ogrodzie. Wraz z nim przeżywamy problemy jego „psa życia” – [/FONT][/SIZE][/FONT]
[/I]

Link to comment
Share on other sites

a ja chyba kupie te ksiazke w ciemno bo... jest o borderze :oops: zreszta kazda psia lektura nie jest zla :cool3:... [SIZE=1]( ufff dopiero koncze "balsam dla duszy milosnika psow", a kupilam sobie na targach "rozrod psow" , i "trudne tematy" suminskiej, a jeszcze nie przeczytalam "przechytrzyc psa" :diabloti: ....)

szczerze przyznam ze mam nadzieje upolowac ta ksiazce na jutrzejszej miedzynarodowce we wroclawiu :p
[SIZE=2]pozdrawiam[/SIZE]


[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shangri_la']a ja chyba kupie te ksiazke w ciemno bo... jest o borderze :oops: zreszta kazda psia lektura nie jest zla :cool3:... [SIZE=1]( ufff dopiero koncze "balsam dla duszy milosnika psow", a kupilam sobie na targach "rozrod psow" , i "trudne tematy" suminskiej, a jeszcze nie przeczytalam "przechytrzyc psa" :diabloti: ....)[/SIZE]

[SIZE=1]szczerze przyznam ze mam nadzieje upolowac ta ksiazce na jutrzejszej miedzynarodowce we wroclawiu :p[/SIZE]
[SIZE=1][SIZE=2]pozdrawiam[/SIZE]


[/SIZE][/quote]
no to poluj poluj na książkę i kupuj :D
a może jest jednak ktoś kto już ją przeczytał ?? :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='diabelkowa']i co nikt nie kupil w koncu tej ksiazki ? ja ja mam zamiar nabyc bo mam bony do empiku :)

EDIT: Kupilam zaczelam czytac jak na razie to swieetna ksiazka z ktorej sie duzo dowiedzialam o sobie m. in ze jestem za bardzo impulsywna :)[/quote]
No to super.

Ja zamierzam kupić w najbliższym czasie, zapoznałam się z kilkoma opiniami (wszystkie pozytywne :) ) i jak się uda, to może nawet w tym tygodniu kupię ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...