Jump to content
Dogomania

Karmy dla kundelków


Avaloth

Recommended Posts

Myślę, że wszyscy mają tu raczej na myśli sytuację, gdy ludzie karmią taką karmą, bo uważają że lepszej nie trzeba.
Ja nawet będąc bezrobotna, ledwo wiążąc koniec z końcem wolałabym wyskakiwać ze skóry żeby psu tanio ugotować w miarę dobre jedzenie czy poszukać tanich źródeł barfu, niż kupiłabym taką karmę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja karmię mojego psa chapi i jest zdrowy ma zdrową sierść. jest już w podeszłym wieku i nie uprawia sportów a mimo to od kiedy zaczeła dostawać chapi poprawiła się jej sierść i uważam że jest weselsz( wcześniej dostawała tylko domowe jedzenie) Uważam że te tańsze karmy serio nie są złe :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunshine']Ja karmię mojego psa chapi i jest zdrowy ma zdrową sierść. jest już w podeszłym wieku i nie uprawia sportów a mimo to od kiedy zaczeła dostawać chapi poprawiła się jej sierść i uważam że jest weselsz( wcześniej dostawała tylko domowe jedzenie) Uważam że te tańsze karmy serio nie są złe :)[/quote]

Tańsze nie zawsze oznacza gorsze, ale psie zapotrzebowanie na mięso wynosi znacznie więcej niż [B]4% PRODUKTÓW POCHODZENIA ZWIERZĘCEGO[/B], czyli Bóg wie co się tam znajduje i wyobraź sobie, że są karmy w cenie chappi (minimalnie droższe), a o wiele lepsze.
Chappi, Pedigree, Darling i inne badziewie to syf nie wart nawet złamanego grosza.
Skoro Twój pies jadł domowe jedzenie i miał po nim kiepską sierść, to znaczy, że ta dieta była źle zbilansowana i to nie wina jedzenia, tylko Twoja, bo to Ty jesteś odpowiedzialna za to ile czego pies dostanie. Z resztą z tego co wiem, gdy karmimy psa gotowanym, trzeba dodatkowo podawać witaminy.

Moja suka (kundel) teraz je Taste of the wild, ale z ciekawości kupiłam małą paczkę nowej Acany dla psów dorosłych małych ras i jak TOTW się skończy, będę wiedziała co i jak po nim wygląda, to dam małej Acany ;).

Link to comment
Share on other sites

Moja kundlica je Bento Kronen (linia Nutritional Balance) jagnięcina z ryżem dla ras małych i średnich, bo to bardzo wrażliwe stworzonko i karmy z kurczakiem jej nie służyły. Alergia u nas widocznie rodzinna.;) A i nie każda jagnięcina z ryżem poodchodzi bo np. Nutra nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jovana']Moja kundlica je Bento Kronen (linia Nutritional Balance) jagnięcina z ryżem dla ras małych i średnich, bo to bardzo wrażliwe stworzonko i karmy z kurczakiem jej nie służyły. Alergia u nas widocznie rodzinna.;) A i nie każda jagnięcina z ryżem poodchodzi bo np. Nutra nie.[/quote]
To witaj w klubie psich alergików. Moja ma alergie na wieprzowinke:lol: Na szczęście (uff) kurczaka toleruje. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='wertypolo']Czy możecie mi powiedzieć dlaczego psy nie mogą jeść resztek z obiadu? Staram się doszkolić i szukam wszelkich wiadomości na temat karmienia pieska.
Za odpowiedź z góry dziękuję[/quote]
Przez przyprawy dodawane do naszego jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A ja sie pochwalę, że Tinka je już od miesiąca Acane Adult Dog, sunia wygląda bardzo dobrze. Od jakiegoś czasu dosmaczamy jej a to olejem, a ostatnio puszkami Nutra platinum edition i wcina wszystko, nawet nie próbuje wybierać:multi: Mam nadzieje, że jej to nie przejdzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

[quote name='an1a']Pfff.. a mój kot jadł weterynaryjną karmę dla kastratów (problemy z nerkami) - 80 zł woreczek, a dożył 9 lat bo pokonał go rak ;)
To wszystko zależy od egzemplarza, ale działanie słabej karmy zauważyłam na swoim psie karmionym przez rodziców Puriną Dog Chow - ogólny smród ("taka jego uroda"), sierść jak szczecina i słaby wygląd. Pewnie ci którzy uważają że pies to pies i będzie psem śmierdział karmią właśnie takimi karmami :) Ja nie mam już z tym problemu.[/QUOTE]
Yyy..a propos "smrodu" i PDC..moja sunia je ja od ok tygodnia,poczytalam troche i pewnie jak sie skonczy to karme zmienie mimo ze poki co nie narzekam..ale do czego zmierzam.Czy pies nie ma prawa pachniec jakos tam?probuje znalezc definicje owego smrodu.Gaja nie pachnie lawenda,pachnie chyba normalnie,z odleglosci czuc ja tylko kiedy zmoknie,ale tak samo zalatuje po kapieli w szamponie..Z pyska tez JAKIS zapach chyba musi isc skoro psiak nie uzywa mietowej pasty..Wiec po czy jeszcze mozna poznac ze pies smierdzi o ile nie wali na kilometr?Pytam calkiem powaznie :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...