Jump to content
Dogomania

TRUDNY TEMAT pies strasznie utył-pomocy


darunia-puma

Recommended Posts

shilla została wzieta z ulicy w styczniu tego roku wyglądała po prostu strasznie żebra miała na wierzchu a teraz waży jakies 32kg i patrzac na to jak wygladała a teraz to jestem przerazona wiem ze wtedy byla wychudzona ale na dzien dzisiejszy jest po prostu gruba czy nie znasz jakiejs diety albo karmy suchej dla okrogłych psiakow musze cos z tym zrobic bo ona juz w tej chwili bardzo szybko sie meczy na spacerach prosze uwierz ze na prawde nie je duze i 3-4 razy dziennie biega bez smyczy po lesie i nic ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jezeli sie okaze, ze sunia jest zdrowa i tylko po prostu ma nadwage, to sa dwie dobre karmy Royala , "Obesity" i "Satiety Mangement" , do dostnia u weta . Do tego jest taki preparat Yarvitan albo Yervitan ( jakos tak , nie wiem czy pisownia dobra ), ktory ma wspomoc odchudznie u psow , kiedys sie zastanawialam czy nie zastosowc go u mojego psa. Trzymalam mojego psa na Satiety Management , ale pękłam :oops: .

Link to comment
Share on other sites

Na odchudzanie jesli okaże sie to być konieczne polecam diete weterynaryjna RC Obesity. Wyprobowana na własnym psie, efekt super.
Preparat Yarvitan odradzam zaś serdecznie /tez wyprobowaliśmy, pies po 3 dniach osowiały, apatyczny, non stop śpiący, apetyt zerowy/:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='kasiain']Na odchudzanie jesli okaże sie to być konieczne polecam diete weterynaryjna [COLOR=navy]RC Obesity[/COLOR]. Wyprobowana na własnym psie, efekt super. [/quote]
a moje suczysko na Obesity nic nie straciła na wadze :shake:, ale na [COLOR=navy]Hill's r/d[/COLOR] i owszem ładnie chudła! [URL="http://smiles.33b.ru/smile.52541.html"][IMG]http://s4.rimg.info/94d983eb65d60bd86cbe5cb198e880e5.gif[/IMG][/URL]
nie wiem od czego to zależy, wkońcu i jedna i druga karma - dla psów z nadwagą , ale u mojej Royal akurat nie sprawdził się :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pascal']Zrób badania krwi i sprawdź co jest z wątrobą i nerkami. Dobrze by było także sprawdzić w jakim stanie jest tarczyca - często zmiany właśnie w tarczycy powodują tycie od, że tak powiem niczego.[/quote] Hej jestem nowa wlasnie chcialam sie przedstawic wszystkim mam na imie ania i jestem posiadaczka sznaucera min. a co do problemu tez jestem za tym ze by zrobic badania ;).moja ciocia tez ma sznaucera min.tez ma prawie taki sam problem tylko kiedy kupila maksa byl juz po prostu za duzy jak na sznaucera teraz ma 1,5 roku i wazy 13 kg:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam,
jeśli Twój pies jest otyły, a nie chory (porozmawiaj z wetem) to możesz zacząć od Yarvitanu.
My mamy cocerkę, który w ciągu ostatnich lat "nabrała" sporo - doszła do 19 kg. Zaokrągliła się:-). Próbowaliśmy z karmami niskokalorycznymi, ale pies żebrał i ciągle siedział w kuchni ze wzrokiem w pustej misce - serce się kroiło :-(.
Wet powiedział, że jest taki specyfik i postanowiliśmy spróbować. To takie krople na karmę. Zaczęliśmy od 1/3 dawki, po 3 daniach 1/2 i po kolejnych 3 pełna dawka na jego wagę.
Podawanie to 3 tygodnie leku, dwa bez, trzy kolejne znowu lek.
Po pierwszych 3 tygodniach ważyła 17,5!!! a w biodrach schudła o 3 cm.
Była trochę markotna, ale bez senności czy otępienia. Spadł jej apetyt więc nie żebrała a nawet zostawało w misce :-)!!
Po leczeniu ważyła 15kg i teraz (miesiąc po) ma nadal 15,5. SUKCES!!!!
Je niskokaloryczną Royala i nie żebra o więcej, mniej się męczy i... łatwiej się jej podrapać po plecach ;)
Trzymam kciuki za Twoją psicę! oby zadziaiłało!!!
Gogi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiain']Na odchudzanie jesli okaże sie to być konieczne polecam diete weterynaryjna RC Obesity. Wyprobowana na własnym psie, efekt super.
Preparat Yarvitan odradzam zaś serdecznie /tez wyprobowaliśmy, pies po 3 dniach osowiały, apatyczny, non stop śpiący, apetyt zerowy/:roll:[/quote]
to masz szczenscie, u nas po 3 dniach podawania tej karmy - skonczylo sie na wizytach u weta! Zastrzykach - bylo okropnie! Pies mial straszne biegunki!

Link to comment
Share on other sites

To jest dla psów i ma to tylko wet. Kosztował około 120 pln na te dwa miesiące, więc nie jest źle, jeśli daje skutek. Jadła już wcześniej, karmy niskokaloryczne, ale z kiepskim rezultatem, pewnie dawaliśmy jej zbyt dużo. Pierwsze dni też nie były wesołe - pewnie to ma jakiś tam inny smak, więc "kręciła nosem" nad miską. Wet mówił, że może wymiotować, ale nic się nie stało. Nie było biegunek, a sierść... raczej teraz lepiej, ale czy to skutek leku, czy tego, że ona lepiej wygląda i sie czuje... nie wiem.
Z lekiem dostajesz od weta taką kartę leczenia i tam są miejsca na wpisanie wagi co tydzień, obwodu bioder, i daty wizyt u weta. Nasz wziął kasę tylko za pierwszą i lek :-)
Po dwóch tygodniach zaczęła zostawiać w misce żarcie... i wtedy wet powiedział nam, ile ma dostawać by starczyło jej kalorii - a żywi się tak jak psa po odchudzeniu! dla niej miało to być 16kg. Weszliśmy na RC "weight managment" i to dostawała do końca leczenia. Teraz (koszty) stosujemy tez inne nie tylko niskokaloryczne, ale wet napiasł nam ile kalorii ma pożerać, więc sprawdza się etykietę i... WAŻYMY to co je.
Jest trochę zachodu z rodzinnymi dokarmiaczami, ale wystarczy powiedzieć, że szkodzą suni i się odczepiają ;-)
Jedno mogę powiedzieć - nie ten pies!
Warto się pomęczyć i jej i nam lżej.
SUKCESÓW!!!
PS. najgorzej było z mamami - "bo ona tak smutno patrzy" więc powiedziałem im, żeby wzięły młotek i walnęły..
Podziałało, ale obrażone były jeszcze z miesiąc. ups... hahaha

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']to masz szczenscie, u nas po 3 dniach podawania tej karmy - skonczylo sie na wizytach u weta! Zastrzykach - bylo okropnie! Pies mial straszne biegunki![/QUOTE]
A zaczynaliście od całej dawki czy od 1/3 ciej? Wiesz, to jest pewnie tak jak u ludzi.. jednemu pomaga innemu nie. Nie było żadnych strasznych reakcji, choć wet mowił, że może wymiotować. trzymam kciuki by i waszemu psiakowi się udało schudnąć! (też miałem dość komentarzy na ulicy... wrrrrr)
powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']karme odchudzajaca wprowadzalam malymi porcjami - jak kazal wet, aslowo weta swiete! No ale skutek byl oplakany.[/QUOTE]

Czy na tej karmie taka reakcja często się zdarza?? Czy to może norma :diabloti:

W sumie jak go za przeproszeniem prze***ra to też schudnie :mad:

Co tam jest, że daje takie reakcje???

Link to comment
Share on other sites

nie wiem ale wydaje mi sie ze shilla nie chudnie nie wiem juz co robic wkleje ostatnie jej zdjecia i ocencie prosze sami czy jest z niej tłuścioch?bo ja juz dostaje obłędu na tym punkcie

[IMG]http://img225.imageshack.us/img225/8436/spa0940ux1.jpg[/IMG]

[IMG]http://img57.imageshack.us/img57/4795/spa1045ok6.jpg[/IMG]

[IMG]http://img225.imageshack.us/img225/8616/spa1093jk8.jpg[/IMG]
tutaj na tym zdjeciu to ta psiurka po prawej ta grubsza

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ggłupio się spytam, ale czy mierzycie psom karmę? tzn - czy podajecie zalecane ilości karmy? misio zaczął przybierać na wadze, boczki, brzuszek itp. sprawdziłam ile karmy powinien dostawać i okazało się że rodzeństwo (pies brata, nie mój) dawało mu 2 razy więcej :roll: ...

od czasu jak im na to zwróciłam uwagę waga misia się ustabilizowała, a nawet dostał ładne wcięcie.

a frodem nie mam tego problemu, bo on wogóle niejadek jest. na szczęście futro przykrywa mu boki, więc matka nie widzi zapadniętych boków, ale i tak głaszcząc go mówi że za mało go karmię :diabloti:. dobrze że go mokrego nie widziała :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...