Jump to content
Dogomania

myślistwo/ myśliwi złe czy dobre...


renia3399

Recommended Posts

A jak wygląda myślistwo w Hiszpanii? Przykład idzie z góry, że tak wspomnę króla Juana Carlosa, co u nas z Cimem na żubra polował, a gdzie indziej na słonie? ;) ;)
A tak serio, jak u nich wygląda to organizacyjnie? Czytałam gdzieś, że w Hiszpanii są prywatne tereny łowieckie - czy to znaczy, że również zwierzyna na nich jest prywatna? Czytałam też o polowaniach z orłami - prawda to?
No i tam jest chyba cała masa myśliwych. Ze wszystkich krajów europejskich więcej jest chyba tylko we Francji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Niech ten przypadek będzie przestrogą.
[B][SIZE=3]Pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata za zastrzelenie psa na polowaniu![/SIZE][/B]
W dn.[B] 15.11.2013 r. [/B]Sąd Okręgowy w Bydgoszczy podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego w Szubinie w sprawie Henryka P., myśliwego, który podczas polowania zastrzelił owczarka belgijskiego imieniem Mojra należącego do Pani Sylwii Kumilewskiej.
[URL]http://www.psy24.pl/5699-Pol-roku-wiezienia-w-zawieszeniu-na-dwa-lata-za-zastrzelenie-psa-na-polowaniu.html[/URL]

(Paskudne jest to, że personalia skazanego ukryto pod inicjałem, a nazwisko poszkodowanej zamieszcza się w pełnym brzmieniu!)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aliga']Ustrzelił niedźwiedzia. Spełnił marzenie..........Dziadkowi polskie lasy daja za malo adrenaliny
[URL]http://wadowice24.pl/na-luzie/styl-zycia/7050-ustrzeli-niedwiedzia-speni-marzenie[/URL][/QUOTE]
[COLOR=#000000][FONT=georgia]"pan Adam [...] obiecał swojemu wnukowi misia na 5 urodziny." - to tak serio, czy czarny humor redakcji? [/FONT][/COLOR]:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto']Niech ten przypadek będzie przestrogą.
[B][SIZE=3]Pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata za zastrzelenie psa na polowaniu![/SIZE][/B]
W dn.[B] 15.11.2013 r. [/B]Sąd Okręgowy w Bydgoszczy podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego w Szubinie w sprawie Henryka P., myśliwego, który podczas polowania zastrzelił owczarka belgijskiego imieniem Mojra należącego do Pani Sylwii Kumilewskiej.
[URL]http://www.psy24.pl/5699-Pol-roku-wiezienia-w-zawieszeniu-na-dwa-lata-za-zastrzelenie-psa-na-polowaniu.html[/URL]

(Paskudne jest to, że personalia skazanego ukryto pod inicjałem, a nazwisko poszkodowanej zamieszcza się w pełnym brzmieniu!)[/QUOTE]

ważny wyrok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']A jak wygląda myślistwo w Hiszpanii? Przykład idzie z góry, że tak wspomnę króla Juana Carlosa, co u nas z Cimem na żubra polował, a gdzie indziej na słonie? ;) ;)
A tak serio, jak u nich wygląda to organizacyjnie? Czytałam gdzieś, że w Hiszpanii są prywatne tereny łowieckie - czy to znaczy, że również zwierzyna na nich jest prywatna? Czytałam też o polowaniach z orłami - prawda to?
No i tam jest chyba cała masa myśliwych. Ze wszystkich krajów europejskich więcej jest chyba tylko we Francji.[/QUOTE]
dawno tu nie zaglądałam - tam jest ciut inaczej niż u nas, jak dokładnie to szczegółowo nie wiem. Wiem, ze mają duże prywatne obszary na których są polowania (jak z pozwoleniami nie mam pojęcia i z czym polują też). Mają też półdzikie fermy hodowlane jeleni czy świń które sa potem zabijane (podejrzewam, ze przemysłowo) a ich mięso ląduje w marketach. Zwierzaki te za zycia są karmione sposobem zblizonym do naturalnego i mają wolną przestrzeń ogrodzoną co prawda, ale mogą swobodnie biegać.
Hiszpanie (pewnie z pobudek łowieckich) zakupili w Pl nasze żubry i introdukowali je u siebie w okolicach Santander na północy. I są z tego mega dumni, nawet postawili w miasteczku podobnym do naszego Kazimierza nad Wisłą pomnik polskiego żubra.

Link to comment
Share on other sites

Nie tylko. Zobacz strone fundacji mondocane:
REWOLUCYJNA NOWELIZACJA USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄTJeszcze w tym roku!
[SIZE=1][COLOR=#000000][FONT=lucida sans unicode]Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt przygotowuje nową, rewolucyjną nowelizację Ustawy o ochronie zwierząt. Mamy zaszczyt być jej współautorem na każdym etapie jej powstawania.
Poniżej główne założenia noweli - jeśli uda sie jej wprowadzić, los zwierząt w Polsce poprawi się znacząco.[/FONT][/COLOR][/SIZE]
17. [FONT=lucida sans unicode]ZAKAZ UŻYWANIA INNYCH ZWIERZĄT DO TRESURY PSÓW MYŚLIWSKICH I ZAWODÓW Z UDZIAŁEM PSÓW MYŚLIWSKICH[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

:)
Poczytałem trochę o poprzednich zmianach w prawie i ich skutkach.
Dajmy na to miało nie być sprzedazy psów bez rodowodu. No i nie ma. Teraz można kupic psa za grubą kase z rodowodem z domowej drukarki. Jak tak dalej pójdzie prawo w Polsce będzie zależało od widzi mi się kilku osób.
Teraz jest ogólna moda na krytykę polowania, polowania z psami i samego szkolenia psów myśliwskich.
Znalazłem taką stronę: [url]https://www.facebook.com/pages/Zakaz-wykorzystywania-dzikich-zwierz%C4%85t-do-tresury-ps%C3%B3w-my%C5%9Bliwskich/243952892421198?fref=ts[/url]

Link to comment
Share on other sites

Nie przejdzie, ale pogdybać można, wtedy szkolenie odbywałoby się w ramach polowań, rzadko kiedy właściciel ma swoją zagrodę z dzikiem, o norę z lisem już łatwiej, ale też niewielu ją posiada, na konkursach z dzikiem czy lisem bada się głównie wrodzone cechy psa, wiadomo, że obycie ma tu duże znaczenie, ale nie ma to jak doświadczenie zdobyte na polowaniu.
Ale bez obycia konkursowego w kraju, pies nie ma szans za granicą, jeśli nie jest jednostką wybitną, a to zepchnie nasze krajowe hodowle psów użytkowych na drugi plan...
Takie moje zdanie.

-Nie nauczysz dzikarza pracy na atrapie
-Norowca nie nauczysz pracy w norze bez lisa


Najlepiej żeby wszystkie pieski leżały na wyszytych cekinami poduszkach i nie realizowały się kompletnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Artik']A jeśli przejdzie to jak powinny być szkolone psy mysliwskie?
Taki zakaz to byłby ewenement. Nasze psy nie miałyby szans z psami z innych krajów. O to chodzi?[/QUOTE]

[quote name='Kyu']Nie przejdzie, ale pogdybać można, wtedy szkolenie odbywałoby się w ramach polowań, rzadko kiedy właściciel ma swoją zagrodę z dzikiem, o norę z lisem już łatwiej, ale też niewielu ją posiada, na konkursach z dzikiem czy lisem bada się głównie wrodzone cechy psa, wiadomo, że obycie ma tu duże znaczenie, ale nie ma to jak doświadczenie zdobyte na polowaniu.
Ale bez obycia konkursowego w kraju, pies nie ma szans za granicą, jeśli nie jest jednostką wybitną, a to zepchnie nasze krajowe hodowle psów użytkowych na drugi plan...
Takie moje zdanie.

-Nie nauczysz dzikarza pracy na atrapie
-Norowca nie nauczysz pracy w norze bez lisa


Najlepiej żeby wszystkie pieski leżały na wyszytych cekinami poduszkach i nie realizowały się kompletnie.[/QUOTE]

pomiędzy szczuciem na dzika a leżeniem na cekinach jest jeszcze cała gama możliwości, ze tak odkryję przed wami tę skrywaną przez psiarzy tajemnicę ;-). ale nie powtarzajcie nikomu!

Link to comment
Share on other sites

Powinien być zakaz nie tylko szkoleń psów ras myśliwskich na żywych zwierzętach ale i zakaz polowań z norowcami
weźmy np. popularne polowanie na stogach na polu, rolnicy powinni nakopać w cztery litery takich myśliwych i pognać ich, gdzie pieprz rośnie, gdyż obecność lisa na polu jest idealną ochroną przed gryzoniami, czy myśliwi wyłapią te gryzonie własnymi rękoma? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lis']Powinien być zakaz nie tylko szkoleń psów ras myśliwskich na żywych zwierzętach ale i zakaz polowań z norowcami
weźmy np. popularne polowanie na stogach na polu, rolnicy powinni nakopać w cztery litery takich myśliwych i pognać ich, gdzie pieprz rośnie, gdyż obecność lisa na polu jest idealną ochroną przed gryzoniami, czy myśliwi wyłapią te gryzonie własnymi rękoma? ;)[/QUOTE]
a myszy zjadają insekty, jak nie będzie myszy to co, polowania na robale? ;)

Link to comment
Share on other sites

zależności w ekosystemach ledwo co zaczelismy rozumieć, a już się mądrzymy, że nasza mała ingerencyjka, na ten przykład nasz ulubiony "sport" - to przeciez nikomu szkody nie przyniesie, ba, pożyteczne może być, a myszy i robale - toż to śmieszne i gadka oszołomów. jeszcze od braku robaka świat przecież nie zginoł! nie zginie, puki my żyjemy, a juści.

:-)..

tak mi się przypomniało, bo wyczytałam ostatnio, że rozumienie procesów w przyrodzie i zależności w ekosystemach, czyli cała ta ekologia, jest aktualnie na takim poziomie, na jakim była chemia w XIX wieku. wystarczy skojarzyć, jaka jest róznica między chemią teraz, a wtedy i jednak włos się jeży, jak to eksperymentujemy jak pijane dziecko we mgle, niemal zupełnie bez rzetelnych podstaw, na zasadzie - jakoś to będzie.

liczymy na farta jako gatunek, że nie schrzanimy sprawy, a jeszcze kolonii pozaziemskich nie możemy budować, jakby co nie pykło. hehe. sapiens sapiens.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...