Jump to content
Dogomania

Jak Wam się podoba Bulldog Staroangielski ??


Guest Pesto

Recommended Posts

Staroangielski czyli amerykanski

Zaraz, zaraz, sugerujesz ze buldog staroangielski i amerykanski to jedna rasa? Zapewniam Cie, ze wcale tak nie jest, wiec zastanow sie zanim cos napiszesz, albo moze sprawdz w ksiazce jakiejs madrej, co?

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem Bulldog Amerykanski jest bezposrednim przodkiem Bulldoga staroangielskiego gdyz te wlasnie psy przybyly na kontynent z osadnikami, nawet ludzie odtwazajacy rase zaznaczaja ze do rekonstrukcji rasy nie uzywali bulldogow angielskich ,,nowego typu"

Link to comment
Share on other sites

,,W Anglii Bulldogi pierwotnie pracowały jako psy pasterskie. Pilnowały i zaganiały bydło, a także ochraniały dobytek swoich właścicieli. Ich siła, odwaga i zażyłość w pracy z żywym inwentarzem doprowadziła do ogromnej popularności tych zwierząt. Zaczęto wykorzystywać je do walk z bykami i niedźwiedziami. Kiedy sport ten stał się nielegalny Bulldogi zaczęły powoli znikać z terenów Wielkiej Brytanii zastępowane przez bardziej krótkie, krępe i mniej atletyczne psy znane dzisiaj jako Bulldogi Angielskie. Oryginalne Bulldogi powędrowały do USA wraz z brytyjskimi imigrantami. Doskonale się zaaklimatyzowały w nowym miejscu i zgodnie ze swoim przeznaczeniem wykorzystywane były do prac na farmach. Pod koniec II Wojny Światowej rasa ta niemal wygasła. Jej losem zainteresował się weteran wojenny Mr. John D. Johnson. W jego ślady poszli inni hodowcy pragnący utrzymać tą rasę m.in.: Alan Scott. Johnson uważnie hodował te psy, troskliwie się nimi opiekował i prowadził dokładne notatki by Bulldogi były zdrowe, silne i zdolne do pracy. Z powodu bardzo wielu zajęć dla tych psów powstało kilka ich typów, każdy z predyspozycjami do innej pracy. Najlepiej znane są Johnson Type i Scott Type. Psy z linii Johnson Type są bardziej masywne, silniejsze z obszerniejszą głową i krótszym pyskiem. Określa się je mianem "undershot". Psy z linii Scott Type są lżejsze, ich muskulatura jest bardziej wyrzeźbiona niż u Johnson Type i mają mniejszą głowę. Dzisiejsze Bulldogi Amerykańskie są zwykle krzyżówkami obu tych linii a także innych mniej popularnych typów. Nowoczesny Bulldog Amerykański jest uniwersalnym psem: pracującym i obronnym, mocnym i nieustraszonym, doskonałym, lojalnym towarzyszem i przyjacielem rodziny. American Bulldog jest psem zarejestrowanym w UKC (United Kennel Club) od 1 stycznia 1999r. Rasa ta nie jest narazie uznawana przez FCI"

Niepamietam gdzie ale gdzies tez czytalem o tym ze angoli ,,nowych" starano sie nie uzywac do odtworzenia tej rasy.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie to sa buldogi Amerykanskie typu Johnson moim zdaniem nie znam angielskiego, wiec poczytac nie moge :cry: taka moja ocena

Psy te sa z ameryki, zapewne sa potomkami bulli starongielskich ale jak je nazwac? Olde English Bulldogge czy Old Country Bulldog czy to nie to samo? co do typow tych psow to zgadzam sie typow jest sporo

Link to comment
Share on other sites

CENZURA

Ciekawa jestem dlaczego cenzura. Przeciez linki zostaly umieszczone w trakcie rozmowy...

Dla mnie to sa buldogi Amerykanskie typu Johnson

Z dlugimi ogonami?

Masz napisane przeciez wyraznie, Olde English Bulldog. Zreszta nie mam zamiaru dyskutowac. Rownie dobrze, moge powiedziec ze bearded collie i PON to praktycznie ta sama rasa. Po co, wiec zmiana nazwy, wrzucmy wszystko do jednego worka.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Z tego co wiem David Leavitt rozpocza odtworzenie rasy Olde English Bulldogge w 1970 roku. Jego plan byl skierowany na odtworzenie rasy tak jak byla w 1800 latach, bez zdrowotnych problemow. W obecnym czasie jest wiele hodowli ktora kieruje sie liniami Levitt, Oprucz tego Rasa Bulldoga steroangielskiego posiada obecnie linie Hermas i Renaissance, ktore biora udzial na wystawach. My obecnie posiadamy psa po liniach Levitt i suke po liniach Hermes i z tego co widze obydwa nasze OEB nie maja wygladu bulldoga amerykanskiego. Olde English Bulldog jest coraz bardziej popularny i w obecnym czasie wiele psow zostalo sprowadzonych z Belgi i Hollandi.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem David Leavitt rozpocza odtworzenie rasy Olde English Bulldogge w 1970 roku. Jego plan byl skierowany na odtworzenie rasy tak jak byla w 1800 latach, bez zdrowotnych problemow. W obecnym czasie jest wiele hodowli ktora kieruje sie liniami Levitt, Oprucz tego Rasa Bulldoga steroangielskiego posiada obecnie linie Hermas i Renaissance, ktore biora udzial na wystawach. My obecnie posiadamy psa po liniach Levitt i suke po liniach Hermes i z tego co widze obydwa nasze OEB nie maja wygladu bulldoga amerykanskiego. Olde English Bulldog jest coraz bardziej popularny i w obecnym czasie wiele psow zostalo sprowadzonych z Belgi i Hollandi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 years later...

[quote name='Mami']Ciekawa jestem dlaczego cenzura. Przeciez linki zostaly umieszczone w trakcie rozmowy...



Z dlugimi ogonami?

Masz napisane przeciez wyraznie, Olde English Bulldog. Zreszta nie mam zamiaru dyskutowac. Rownie dobrze, moge powiedziec ze bearded collie i PON to praktycznie ta sama rasa. Po co, wiec zmiana nazwy, wrzucmy wszystko do jednego worka.[/QUOTE]



amerykanskim buldogom typu Johnsons ogonow sie nie tnie.uszy tez pozostaja dlugie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...