Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
OlaAB

Wszystkie warszawskie psy do 2011 roku będą mieć wszczepione chipy!

Recommended Posts

za gazeta.pl
[URL]http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4429700.html[/URL]
[quote]
[B]Psi dowód pod skórą[/B]

[B]Dorota Łygaś[/B]

[B]2007-08-23, ostatnia aktualizacja 2007-08-23 21:12 [/B]

[URL="http://www.gazeta.pl/warszawa"][IMG]http://bi.gazeta.pl/im/3/4089/m4089863.gif[/IMG][/URL] [B]Wszystkie warszawskie psy do 2011 roku będą mieć wszczepione chipy! - postanowił ratusz. [/B]

W każdej dzielnicy za darmo wszczepiać mikrochipy będzie jedna lecznica weterynaryjna - urząd miasta ogłosił przetarg na świadczenie takich usług. W tej chwili w gabinetach taka usługa plus wydanie paszportu kosztuje około 130 zł.

Mikrochip to mały układ scalony umieszczony w laserowo zaklejonej kapsule wielkości ziarenka ryżu. Wszczepiony pod skórę spełnia rolę psiego dowodu osobistego. Dzięki niemu można szybko znaleźć właściciela zwierzęcia oraz ustalić, jakie pies przechodził choroby, kiedy i na co był szczepiony. To bardzo wygodne rozwiązanie ułatwiające na przykład identyfikację właściciela psa, który pogryzł człowieka. Gotowa jest już baza danych, do której wprowadzone będą informacje o psach.

Akcja z chipem rozpocznie się na przełomie września i października, a potrwa do 2011 roku. Do grudnia uda się oznakować około 830 psów w każdej dzielnicy. - Planujemy co roku chipować około 20 tysięcy psów - mówi Krystian Szczepański z Biura Ochrony Środowiska.

W Warszawie mieszka ok. 100 tys. psów.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna[/quote]

ciekawe co to za baza (czyżby powstało coś nowego?) no i jak zamierzają tego dokonać

W taki sam sposób jak wybudować stadion narodowy w Warszawie :D

Obiecanki, bo w zasadzie to że zachipujesz psa w wawie wcale nie gwarantuje ze np schronisko we Wrocławiu będzie mieć sprzęt aby go wykryć :cool1: (różne rodzaje chipów i czytników)

[SIZE=3][COLOR=#333333][FONT=Tahoma][B]Elektroniczne znakowanie psów[/B]

[/FONT][/COLOR][/SIZE]W Warszawie jest już możliwość elektronicznego chipowania psów. Dotyczy ona wszystkich czworonogów, których właściciele mieszkają w stolicy. Psy można znakować do 14 grudnia tego roku. Koszty znakowania psów ponosi w całości Urząd m. st. Warszawy. Akcja będzie kontynuowana w następnych latach.

Zabieg nie jest dla psa bardziej uciążliwy od rutynowej wizyty u weterynarza. Chip umieszczany jest w szyi lub między łopatkami.

Znakowanie pomoże w odnajdywaniu zagubionych pupili. Patrole Straży Miejskiej zostaną wyposażone w czytniki do chipów, które umożliwią identyfikację właściciela psa.

Posiadacze psów proszeni są o zgłaszanie do wybranych lecznic weterynaryjnych na terenie miasta (wykaz poniżej) z dowodem tożsamości oraz dokumentami potwierdzającymi prawa do zwierzęcia (metryka i rodowód, lub wypełniona aktualna książeczka szczepień).

[U]Wykaz lecznic wykonujących znakowanie psów:[/U]

• Białołęka ul. Ostródzka 55, tel. (022) 490 36 72
• Bemowo ul. Szwankowskiego 8, tel. (022) 665 11 66
• Bielany ul. Podleśna 57, tel. (022) 832 27 28
• Mokotów ul. Różana 71, tel. (022) 845 01 96
• Śródmieście ul. Smulikowskiego 7a/26, tel. (022) 826 31 99
• Ochota ul. Siemińskiego 21, tel. (022) 823 35 63
• Ursynów ul. Strzeleckiego 10e, tel. (022) 644 95 31
• Wawer ul. Potockich 111, tel. (022) 812 71 11
• Żoliborz ul. Schroegera 72a, tel. (022) 834 54 53

[URL]http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/index.php?dzial=aktualnosci&ak_id=13248&kat=3[/URL]

[quote name='nadzieja']mam pytanie jesli mieszkam pod Warszawa czy rowniez moge zachipowac moje psy? w ramach akcji[/quote]
..........
[quote name='Maupa4']Dotyczy ona wszystkich czworonogów, których właściciele mieszkają w stolicy.[/quote]

[quote name='Maupa4'][SIZE=3][COLOR=#333333][FONT=Tahoma][B]Elektroniczne znakowanie psów[/B]

[/FONT][/COLOR][/SIZE]W Warszawie jest już możliwość elektronicznego chipowania psów. Dotyczy ona wszystkich czworonogów, których właściciele mieszkają w stolicy. Psy można znakować do 14 grudnia tego roku. Koszty znakowania psów ponosi w całości Urząd m. st. Warszawy. Akcja będzie kontynuowana w następnych latach.

Zabieg nie jest dla psa bardziej uciążliwy od rutynowej wizyty u weterynarza. Chip umieszczany jest w szyi lub między łopatkami.

Znakowanie pomoże w odnajdywaniu zagubionych pupili. Patrole Straży Miejskiej zostaną wyposażone w czytniki do chipów, które umożliwią identyfikację właściciela psa.

Posiadacze psów proszeni są o zgłaszanie do wybranych lecznic weterynaryjnych na terenie miasta (wykaz poniżej) z dowodem tożsamości oraz dokumentami potwierdzającymi prawa do zwierzęcia (metryka i rodowód, lub wypełniona aktualna książeczka szczepień).

[U]Wykaz lecznic wykonujących znakowanie psów:[/U]

• Białołęka ul. Ostródzka 55, tel. (022) 490 36 72
• Bemowo ul. Szwankowskiego 8, tel. (022) 665 11 66
• Bielany ul. Podleśna 57, tel. (022) 832 27 28
• Mokotów ul. Różana 71, tel. (022) 845 01 96
• Śródmieście ul. Smulikowskiego 7a/26, tel. (022) 826 31 99
• Ochota ul. Siemińskiego 21, tel. (022) 823 35 63
• Ursynów ul. Strzeleckiego 10e, tel. (022) 644 95 31
• Wawer ul. Potockich 111, tel. (022) 812 71 11
• Żoliborz ul. Schroegera 72a, tel. (022) 834 54 53

[URL]http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/index.php?dzial=aktualnosci&ak_id=13248&kat=3[/URL][/QUOTE]
A jeśli meldunek mam w woj.mazowieckim ale mieszkam z psami Warszawie bo tu cały tydzień nie malże jestem w pracy to też mogę, czy wtedy wystarczy ,że oprócz wymaganych dokumentów będę mieć umowę o pracę i najem mieszkania????

[quote name='Mudik']A jeśli meldunek mam w woj.mazowieckim ale mieszkam z psami Warszawie bo tu cały tydzień nie malże jestem w pracy to też mogę, czy wtedy wystarczy ,że oprócz wymaganych dokumentów będę mieć umowę o pracę i najem mieszkania????[/quote]

zapytam sie jutro mojego weta (chipują u nas na Różanej) ... my się zgłosiliśmy

dzwoniłam dzisiaj na Schroegera i powiedziano mi że właściciel musi być zameldowany w Warszawie[interesował mnie konkretnie Izabelin, ale pani powiedziała że meldunek warszawski],ponadto w tej akurat klinice będą zapisy od przyszłego tygodnia,dla odmiany na Podleśnej zapisów nie ma i chipują od już

[quote name='Maupa4']zapytam sie jutro mojego weta (chipują u nas na Różanej) ... my się zgłosiliśmy[/quote]
Ok poczekam i dziękuję:loveu:
Czyli ak ktoś ze wsi to nie ma szans:angryy::angryy: kurde

[quote name='Mudik']Ok poczekam i dziękuję:loveu:
Czyli ak ktoś ze wsi to nie ma szans:angryy::angryy: kurde[/QUOTE]
teoretycznie zawsze sie chyba mozna podczepic pod kogos znajomego zameldowanego w WAW. No i po paru dniach zmienic w bazie nazwisko i adres wlasciciela -ale to czysto teoretyczne rozwazania o omijaniu bezsensownych barier :crazyeye:

[quote name='Mudik']Ok poczekam i dziękuję:loveu:
Czyli ak ktoś ze wsi to nie ma szans:angryy::angryy: kurde[/quote]

no niestety pies musi mieć "meldunek" warszawski ... :shake:

Mudik - ja mam "zamówione" 5 chipów a dzisiaj okazało sie że "musimy się poważnie zastanowić czy chipować Migotkę" (ona jest maluteńka i dodatkowo nie ma oczu i najprawdopodobniej w jej przypadku chipowanie to byłaby tzw "trauma" ale chip dla niej też będzie) więc ... pomyślimy ;)

meldunek warszawski to ... podstawa :evil_lol:
ja myślę że w tym papierze który wypełnia się w lecznicy (do każdego chipa oddzielnie) spokojnie można podać "adres korespondencyjny" :diabloti:

[quote name='Maupa4']meldunek warszawski to ... podstawa :evil_lol:
ja myślę że w tym papierze który wypełnia się w lecznicy (do każdego chipa oddzielnie) spokojnie można podać "adres korespondencyjny" :diabloti:[/quote]
czyli wychodzi na to,że
a) powinnam się zameldować w Warszawie(nie możliwe ze względów urzędowych dla mnie)
b)przepisać na kilka dni moje psy na kogoś zameldowanego w Wawie podać mój adres jako korespondencyjny i po zachipowaniu przepisać abarot psy na mnie.
WNIOSEK b) to dobry pomysł Ula co ty na to :cool3: ,żeby mieć przez jakiś czas 4 piesy:evil_lol:

[quote name='asher']A sprawdzają, czy jest zapłacony podatek? Ja zapłaciłam, ale kwity oczywiście mi wcięło :roll::evil_lol:[/quote]

kazali przyjść z: dowodem osobistym, książeczką "zdrowia" psa, pies musi mieć aktualną "wściekliznę" (ja np. mam jednego ze szczepieniem w "końcu listopada" i nie muszę zaszczepić wcześniej żeby "wścieklizna" była aktualna) ... no i oczywiście z psem ;)

Mały Morderca zaczipowany dzisiaj, właśnie pożera nagródkę za bycie dzielną. :diabloti: Poszłyśmy na Różaną, trafiłyśmy na państwa z gazety zrobili nam zdjęcia, bardzo się zdziwili że istnieją psie sporty:evil_lol:
Igła do czipowania robi wrażenie, ale suka nawet nie miaukneła, zniosła wszystko bardzo dzielnie:loveu:
Za tydzień mamy się zgłosić po jakieś papiery.
Kod czipa wklejony w książeczkę - suka ma własny kod kreskowy:evil_lol: