Jump to content
Dogomania

W czym na wystawę?


Oluna

Recommended Posts

Zauważyłam, że Dogi wystawia się na łańcuszkach i stąd moje pytanie - czy to są zwykłe łańcuszki zaciskowe czy jakieś "specjalne"? A smycz...? Powinna mieć jakąś specjalną długość, grubość, czy wg uznania właściciela..?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

nie ma chyba ograniczeń czy zaleceń w tej sprawie.

Moim zdaniem świetne są łańcuszki "żmijki" (ciensze od zwykłych zacisków i płaskie), coś w stylu:

[IMG]http://img.bazarek.pl/8576/2330/42839/250_108486328642e8a9f014bf8.jpg[/IMG]

ale moj Potwór dostał taki dopiero w wieku 9 miesięcy, gdy wszedł do klasy młodzieży. Wcześniej wystawiany był na pospolitym zacisku - który się zmieniał wraz ze wzrostem dożka.

Co do smyczy - ja lubię skórzane, dość cienkie z dobrze wyprawionej skóry, długość - zdecydowanie krótsza niż te, które mamy na spacery (ze względu na wygodę wystawiania).

I jedno i drugie możesz zazwyczaj kupić na wystawie (na pewno na międzynarodówkach, jak jest z krajówkami - nie wiem, nie patrzyłam).

Możesz też wystawić dożka na ringówce (choć mało osób się na to decyduje).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']A ja tylko, powiem, widziałam na zdjęciach z wystaw, że dogi bardzo brzydko wyglądają wystawiane na kolczatce [przemilczę już to, że kolczatki stosuje się w innych dziedzinach życia z psem][/quote]

Wystawianie w kolczatce.......... :shake: zdaje się ,że jest zabronione, pomijając już, że świadczy to o braku kontroli nad psem przez handlera :crazyeye: ale jako żywo, nie zdażyło mi sie widzieć na ringu ostatnio, choć poza nim na wystawach to i owszem.To jednak wydaje mi sie jakoś tam uzasadnione, bo np. w kontekscie w innym miejscu prowadzonej dyskusji na temat wystawiania suk w czasie cieczki.......
Wyobrażcie sobie jak zareagują dorosłe samce (ok.80kg masy) stojące w kilku na ringu,kiedy poczują taki "zachęcający zapach".
Zaznaczam,że znany jest mi regulamin ZKwP, obowiązujący na wystawach.:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KORONA']A czy jakas dobra duszyczka jeżdząca na zagramaniczne wystawy mogłaby mi kupić żmijkę (80 cm) ?? Bo nigdzie nie mogę dostać :([/quote]

Witam, napisz na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] i pozdrów Panią Olę od Luizy ....:)))) właśnie sprowadza mi taką żmijkę nawet nie drogo:) Uwaga Bardzo miły kontakt:) i osoba godna zaufania:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KORONA']Dziewczynki, dziękuje Wam ogroooomnie !!!!

Jeśli Sylwii nie uda się kupić na Draculi (trzymam kciuki - nie za zmijkę, a za wystawę), to napiszę do pani Oli.

Buziaki dla Was !![/quote]

Nam "wcięło" w Krakowie plecaczek z całym wystawowym sprzetem łącznie ze żmijką i od tej pory nie udało sie jej kupić, choc byliśmy na kilku wystawach. Z tego co udało mi sie ustalić, poszukiwany artykuł powinien się pojawić na stoisku dytrybutora tych artykułów na Cacibie we Wrocławiu, tyle że o dł.75 cm, podobno dłuższe nie występują.
A za ile można u owej p.Oli zakupić żmijkę??

Link to comment
Share on other sites

P. Ola czuje się wywołana do tablicy ;) to ja założyłam temat chcąc dowiedzieć się czy dobrze radzę klientce :lol: Pozdrawiam Pani Luizo :) i dziękuję za miłe słowa :)

Żmijki (Karlie) już są w ofercie mojego sklepu - pierwszy link w podpisie :)
Najdłuższe dostępne mi żmijki mają 70 cm. 60tki i 70tki są srebrne, 40tki i 50tki są złote.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Oluna']P. Ola czuje się wywołana do tablicy ;) to ja założyłam temat chcąc dowiedzieć się czy dobrze radzę klientce :lol: Pozdrawiam Pani Luizo :) i dziękuję za miłe słowa :)

Żmijki (Karlie) już są w ofercie mojego sklepu - pierwszy link w podpisie :)
Najdłuższe dostępne mi żmijki mają 70 cm. 60tki i 70tki są srebrne, 40tki i 50tki są złote.[/quote]

i my pozdrawiamy :razz: obejrzałem ofertę i faktycznie jest zachęcająca, z tym że, w/g mnie dla dorosłego doga(psa) musi być żmijka o dł. 75cm ( ja wolę jak jest pewien "luz" - ale to pewnie rzecz gustu) i takowych nie udało mi się dopaść. :shake:
Gdyby jednak takie się miały w najbliższym czasie pojawić - prosze uprzejmie o info.;)
P.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Oluna']P. Ola czuje się wywołana do tablicy ;) to ja założyłam temat chcąc dowiedzieć się czy dobrze radzę klientce :lol: Pozdrawiam Pani Luizo :) i dziękuję za miłe słowa :)

Żmijki (Karlie) już są w ofercie mojego sklepu - pierwszy link w podpisie :)
Najdłuższe dostępne mi żmijki mają 70 cm. 60tki i 70tki są srebrne, 40tki i 50tki są złote.[/quote]

Ależ nie ma za co dziękować Pani Olu;))))) Ja do Pani zawsze jak w dym:)) odkąd moja Resselka (chihuahua) posiada od Pani ringówkę, którą Pani sama wybrała dla nas, to mamy już złoto i sterbro:))) i zawsze wszystkim będę Pania polecać;))))) Bo ja mogę o Pani tylko w samych superlatywach opowiadać....hahahahahaha
Jeszcze raz serdecznie za wszystko dziękuję:)
Luiza



i mam nadzieję,że dzięki żmijce i smyczy od Pani nasz Rodzynek (Safian) także będzie PIĘKNY;))))))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='ampak']i my pozdrawiamy :razz: obejrzałem ofertę i faktycznie jest zachęcająca, z tym że, w/g mnie dla dorosłego doga(psa) musi być żmijka o dł. 75cm ( ja wolę jak jest pewien "luz" - ale to pewnie rzecz gustu) i takowych nie udało mi się dopaść. :shake:
Gdyby jednak takie się miały w najbliższym czasie pojawić - prosze uprzejmie o info.;)
P.[/quote]

Pytałam o dłuższe, na razie takowych nie mają, ale jeśli coś się pojawi to będę wiedziała. Wkrótce mają być jakieś nowości f-my Karlie :)

A Safianowi raz jeszcze gratuluję, albo jego Pani raczej ;)

Link to comment
Share on other sites

poszukuje ringówki dla grzywacza ale ,nie wiem jak to nazwać , z takim jakby klipsem,może ktoś się orientuje gdzie można toto nabyć i w jakiej cenie?
ew ringówki z taka jakby podkładką, wiem że skraca szyję,ale moja cwaniara przekręca sobie wszystkie ringówki i jak biegniemy, wychodzi jej pod brodą , wygląda jakbym ja ciągneła

Link to comment
Share on other sites

o takiej ringówce z klipsem to ja marze dla swojej ... tylko takich dużych to już w ogóle nigdzie nie widziałam :shake:
A "żmijki" były dosyć tanie na Węgrzech (75cm - ok 70zł).. w sumie nie wiem czemu nie kupiłam :roll: może przez to, że były złotego koloru, a ja chciałam srebrne.. :cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='Moderna']Gdzie moge zakupic smycz do zmijki? Szukam czarnej, cienkiej, delikatnej :)

Edit. Wlasnie zauwazylam, ze to temat dogow ;) i raczej smycze wybieracie szersze, wytrzymale.. gdyby jedna ktos wiedzial, gdzie takie smycze mozna zakupic, prosze o namiary ;)[/quote]

Takie smycze kupujemy zawsze na wystawach.

Ciekawostka: zdecydowanie tańsze bywają za granicą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...