Jump to content
Dogomania

Czy psy mogą przewidziac własną smierc


Ka$ka9141868

Recommended Posts

[FONT=Arial Black][SIZE=5]Jak myślicie, czy psy mogą przewidziec własną smierc??[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Black][SIZE=5]Znam duzo przypadków-az mi sie niechce wymieniac ich wszystkich.Zazwyczai pies odchodzi w samotnosci i niechce zeby jego własciciel to widzial.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Black][SIZE=5]Wypowiedzcie sie na ten temat ;)[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Z własnego doświadczenia....Nie wiem czy mój pies przeczuwał,czy ja to tak odczytałam.Był chory,znikał w oczach,z godziny na godzinę był coraz słabszy.Coraz większy ból i strach widziałam w jego oczach.Robiliśmy co w naszej mocy żeby mu pomóc,ale to nic nie dawało.Umierał.Jeszcze tego samego wieczoru nabrał sił,łasił się do nas ,wdzięczył do towarzyszki suni,lizał i merdał ogonem.Rano znalazłam go konającego przy łóżku...Nie dało się już nawiązać żadnego kontaktu,odszedł tulony.Tylko tyle mogłam zrobić:(Wydaje mi się że wiedział o zbliżającej się śmierci...pożegnał się wieczorem!

Link to comment
Share on other sites

[quote][FONT=Arial Black][SIZE=5]Zazwyczai pies odchodzi w samotnosci i niechce zeby jego własciciel to widzial.[/SIZE][/FONT]
[/quote]
jak sie pies chory i zle sie czuje... a zazwyczaj tak jest przed smiercia to szuka spokojnego miejsca, w ktorym nikt mu nie bedzie przeszkadzal.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ja odebralem to tak, ze pies nie chce zeby jego wlasciciel go widzial w takim stanie i sie martwil :P ale takie dobre serce to tylko lessie ma :D
uwazam, ze pies moze sie po prostu zle czuc przed smiercia, cos go moze bolec itp. ale nie jest to na zasadzie przewidywania :)
a takie rozne historie tlumacze zbiegiem okolicznosci, lub po prostu zla interpretacja wlasciciela :P

Link to comment
Share on other sites

pewnie tak... w takich sytuacjach ludzie lubia dorabiac ideologie... pewnie robia to podswiadomie, aby ich pies odszedl jako "ten wyjatkowy".
ale kazdy moze miec inne zdanie... ja akurat nie wierze w roznego rodzaju bogow, duchy, ufo, cuda i psie zdolnosci rodem z filmow :)
moge sie mylic... ale takie jest moje zdanie, a dowodow na istnienie powyzszych rzeczy nie ma, wiec chyba nikt mnie nie przekona :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Rennatta

[quote name='BlackSheWolf']mojej mamy bokserka juz dwa dni przed potrafiła siedzieć i wyć... jakby wiedziała, że odejdzie... zebrała wszystkie swsoje zabawki w jedno miejsce i w nocy odeszła...[/quote]

:-( :-( :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaska9141868']Nie , nie dla słabo widzących ale tak fajnie jest :)
A jak pies czuje sie (pozornie)
dobrze i nadle zaczyna zbierac zabawki chowac sie po kątach a na drugi dzien znajdujecie go martwego?[/quote]
a moze to byla suczka z urojona a oprocz tego zdazyl sie zbieg okolicznosci i zdechla w tym czasie :eviltong: odpowiedzi moze byc wiele... ale napewno nie chciala zabrac tych zabawek do nieba:lol:

Link to comment
Share on other sites

gdyby potrafiły przewidzieć śmierć to np. byłoby tak: jutro nie wejdę na tę a tę ulicę, bo mnie przejedzie auto;)
a sam fakt przygotowywania się do odejścia w przypadku choroby/starości jest rzeczą naturalną, także u ludzi..

Link to comment
Share on other sites

Może to głupie, ale mi sie wydaje że moja poprzednia suczka Funia, wiedziała że umiera. Dlaczego tak myśle??
Funia całe życie ciężko chorowała, 2 tygodnie przed śmiercią opadła z sił. Nie chciała jeść, była smutna. Wiedzieliśmy że nowotwór powrócił. Leczenie nie pomagało. Przestała chodzić, wszedzie ją nosiłam. Czuwałam przy niej dzień i noc. W dniu jej śmierci leżała sobie w korytarzu, był upał , a tam akurat było przyjemniej. Chodziłam koło niej i poiłam strzykawką. Dostałam telefon, że musze coś pilnie odebrać w mieście. Powiedziałam mamie, żeby miała na nią oko.
Tak jak stałam, tak chciałam wyjść.
Nagle Funia podniosła się i momentalnie upadła - była w agoni (a sekundkę temu jeszcze u niej byłam i dałam pić). Zawinęłam ją w kocyk i zabrałam do weta. Umarła.

Ona wiedziała, że jak ja wyjdę to nikt jej nie pomoże. Wszyscy z rodziny bardzo ją kochali, ale nie byli wstanie działać jak ona umierała. Tylko ja w takich sytuacjach trzeźwo myślałam (podczas jej ataków padaczkowych itd) i zawsze ja ją "leczyłam". Jak cos sie działo, coś bolało, zbliżał sie atak biegła do mnie.

Wtedy wiedziała, że jak ja wyjdę, to zostanie sama.
Do weta pojechałam sama, rodzina była w takiej histerii że nic do nich nie docierało, zostałam z nią do końca. To był nasz naukochańszy pies.

I dlatego uważam ,że tak jak człowiek tak i pies wie, że już jest źle, że jest bez sił.

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś gdzieś przeczytałam ,że psy ktore są bardzo związane emocjonalnie ze swoim opiekunem nawet, jak są bardzo chore nie chcą umierać ,żeby opiekunowi nie robić przykrośći. Podobno wtedy trzeba powiedzieć takiemu psiakowi ,ze moze spokojne odejść do psiego nieba i że bardzo się go kocha...:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dani&Gini']Kiedyś gdzieś przeczytałam ,że psy ktore są bardzo związane emocjonalnie ze swoim opiekunem nawet, jak są bardzo chore nie chcą umierać ,żeby opiekunowi nie robić przykrośći. Podobno wtedy trzeba powiedzieć takiemu psiakowi ,ze moze spokojne odejść do psiego nieba i że bardzo się go kocha...:-([/quote]
.....................:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orzech'].....................:D[/quote]

I co się cieszysz.
Z Ludźmi też tak często jest że bardzo cierpią wiadomo jest że już ich koniec jest bliski że nic im już nie pomoże a oni jednak trzymają się życia kurczowo by nie zostawić swoich bliskich.
Wtedy się im mówi że mogą odejść tam gdzie nie ma bólu........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...