Jump to content
Dogomania

CZY ZAMIAST SZAMPONÓW - MOŻNA SZARE MYDŁO?


magda_f

Recommended Posts

Jesli chodzi Ci o zdrowa skore to zdecydowanie droga do niej nie wiedzie przez kapiel w szarym mydle, ktorego ani odczyn ani sklad nie jest zdrowy dla skory psa.

Najlepiej kapac psiaka w specjalnym szamponie, zawierajacym komponety nadajace sie zarowno do wieku jak i do rodzaju siersci.

Poradz sie hodowcy w czym najlepiej kapac psa i raczej nie polegaj na opinii sprzedacy ze sklepu zoologicznego - niestety na skorze psa przekonalam sie, ze nie wiedza co czynia "doradzajac" swoim klientom.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Chciałabymm umyc mojego Misia. Strasznie się drapie. :-? Sprawdzam po kolei co może byc powodem . Boje sie że może byc stan zapalny skóry- psiak choruje na nerki i może mocznik :-? ( tu zrobie badanie krwi w czwartek i będe wiedzieć)

Jednak jestem dobrej mysli i może coś innego.

Mieliśmy remont w domu-( po remoncie Misiu wygląda jak skaranie boskie) sierśc sztywna a skóra az czarna od kurzu. :oops: wiec może to

Drapie się szczególnie rano.(kilka dni)- zauważyłam ze ma az strupy. :roll:

Ma tak gęstą sierść, że na dobrą sprawe tego nie widać i trudno wyczuć.

( ale to są strupy) Więc najpierw mycie gdy poszłam do sklepiku dla zwierząt po jakiś dobry szampon( dla szorstkowłosych-z e skłonnościami

do uczuleń i podrażnień oraz stanów zapalnych,) sprzedawczyni doradziła mi( na dobra sprawe moja znajoma) że najlepiej umyć szarym mydłem i spłukać wodą z mała ilością octu. :o Ona sama to stosuje 10 lat na swoim

długowłosym owczarku niemieckim.Faktycznie psiak ma piękna śierść. :D

Nie wiem co o tym sądzic. :-? :roll:

Potem będzie preparat na pchełki.

Link to comment
Share on other sites

mi kiedys tez ludzie radzili szare mydlo i szczerze mowiac efekt byl kiepski moja Cortina ktora jest ONem tyle ze krotkowlosym miala straszny lupiez i beznadziejna siersc. Natomiast po szamponie bylo rewelacyjnie, ale moze to indywidualna sprawa

Pozdr

Monika z Cortina i Haga

Link to comment
Share on other sites

Ja tez jstem sceptyczna jesli chodzi o szare mydlo. Lepiej kupic odpowiedni do siersci psa szampon o wlasciwym Ph.

Szare mydlo to chyba jakas zaszlosc z zamierzchlych czasow, kiedy to nic innego nie bylo wiec uzywano go do wszystkiego: do mycia, mycia glowy, prania itp.

Link to comment
Share on other sites

Tak, tak ja- też tak mysle o szarym mydle nie mówiąc o occie.

Jednak tak mnie to męczy ( chce dobrze dla swojego chorego Misia) :roll:

Kobitka dobrze zna mojego Misia- zna problem- a też nie chce żle bo przecież sama na tym straci- ma sklepik z akcesoriami dla zwierząt i sama sobie odbiera chleb :wink: Mówi, że to jak najbardziej naturalne bez chemii- czyli dla Misia :niewiem:

No i ten jej piesio jest własnie znany z pięknej sierści( nawet jego duża fotka reklamuje sklep)

Własnie dlatego wstrzymałam sie z myciem Misia i tak myślę, myślę , myślę i zbieram rady. :hmmmm:

Misiu nie był jeszcze nigdy myty- będzie miał roczek( w kwietniu)( 4 kwietnia)

Link to comment
Share on other sites

: Mówi, że to jak najbardziej naturalne bez chemii-

Więc ta pani nie jest za dobrze poinformowana bo w szarym mydle

jest kupę chemikaliów międzyinnymi chlor. :-?

A szare mydło to stare i dzisiejsze ma ze soba malo wspólnego. :wink:

Najlepiej zrobisz jak pójdziesz do weta i jego się poradzisz.

Powodzenia. :D

Link to comment
Share on other sites

Byl kiedys taki szampon dla ludzi, nazywal sie Pre-Gaine, albo podobnie, kupowalo sie go w aptece za straszne pieniadze. Mial pH zdaje sie neutralne, lub zblizone i zamiast detergentow - korzen mydlnicy. Nie zebym polecala, bo nie wiem, ale moze warto weta zapytac?

Link to comment
Share on other sites

Kiedys , dawni=o, gdy szampony dla psów były abstarkcją to kąpałam Axla szarym mydłem. Lecz od czasu dosyć szerokiego asortymentu zoo wolę szampony, dobieram odpowiedni do jego sierści i wygląda pieknie.

Z sarym mydłem jest ten problem, że trzeba baaaardzo długo i dokładnie spłukiwać, ponieważ nawet niewielka ilość powoduje, że sierść jest matowa (kiedyś uzywałam do ostatniego płukania wody z niewielkim dodatkiem octu).

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

nie polecam szarego mydła. Ja podczas pierwszej kompieli mojego sznaucera posłuchalam osób od których kupiłam go i użyłam własnie sz. mydła. po 2 godzinach Reksio dostał strasznej wysypki, okropnie się przy tym drapał... Ale to podobno zależy od psa, niektórzy myją swoje psice mydłem przez całe zycie i jest ok.
Ale słyszyałam też ze po kapieli należy polać skórę psa łyzeczką octu zeby powrócić do prawidłowego pH

Link to comment
Share on other sites

jest mnóstwo specjalnych szamponów dla psów- zwłaszcza leczniczych -lekarz wet powinien sie doskonale w tym orientowac
ogólnie jśli pies ma problemy ze skóra na podłożu grzybicznym-łupiez itd polecam szmpon ludzki Nizoral bardzo dobrze się sprawdza np. na "strzyża" i wogóle poprawia stan skóry
skonsultuj z wetem jeszcze- moi znajomi tak wyleczyli swojego ON :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie prawda ze w szarym mydle nie ma chemi jest tam jej napchane. Szare mydlo przede wszystkim jest mocnym detergentem!!! (dlatego przed praniem powinno sie nim nacierac plamy by zeszly) i ma pH miedzy 10 a 11 wiec bardzo wysokie, moze wywolac silne podraznienie. Zawiera chyba duze stezenie salicylanu sodu wiecej niz plyn do naczyn!
Nadaje sie tylko i wylacznie do prania.
Co do octu preferuje ale w ilosci 50ml na wiadro 10l do splukania siersci, niweluje przykre zapachy siersci psiakow.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

[quote name='ASA']Nie prawda ze w szarym mydle nie ma chemi jest tam jej napchane. Szare mydlo przede wszystkim jest mocnym detergentem!!! (dlatego przed praniem powinno sie nim nacierac plamy by zeszly) i ma pH miedzy 10 a 11 wiec bardzo wysokie, moze wywolac silne podraznienie. Zawiera chyba duze stezenie salicylanu sodu wiecej niz plyn do naczyn!
Nadaje sie tylko i wylacznie do prania.
Co do octu preferuje ale w ilosci 50ml na wiadro 10l do splukania siersci, niweluje przykre zapachy siersci psiakow.
Pozdrawiam[/quote]

To prawda, zdecydowanie lepiej używac specjalnych szamponów dla psów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...