Jump to content
Dogomania

przekrwione oczy u szczeniaka


ferzan

Recommended Posts

Witam,

mój 12tygodniowy szczeniak rasy maltańczyk ma przekrwione oczy, weterynarz przepisał mu dicortineff - stosuje je już ponad tydzień. Generalnie jest poprawa jak sprawdzam pod dolnymi powiekami, natomiast przy jednym oku pod górną powieką ma przekrwione, wyraźnie zaznaczone 3 żyłki. Weterynasz powiedział, że jeśli przy stosowaniu 1,5 tyg dicortineff'u nie przejdzie mu będę musiał udać się z nim do okulisty. Co może być przyczyną takiej sytuacji? wysokie ciśnienie w oku? alergia? Jak przynosiłem go do domu to dosyć długo szedłem z nim niosąc go w pudełku - czy czynniki zewnętrzne mogły mieć na to wpływ? Początkowo oczy mu ropiały ale po antybiotyku zniknął ten problem. Teraz trochę rzadziej trze oczy łapkami. Macie jakieś podobne doświadczenia lub jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

jeśli to 2-3 maleńkie"żyłki"to nie sa to oczy przekrwione,a stosowanie dlugo dicortineffu moze doprowadzic do jaskry(mega bolesna).jeśli jest nadal ropny wypływ tzw "śpichy"z obu oczu to nalezy podejść do weta zeby zajrzał do trzeciej powieki od str wewn uprzednio znieczulajac oko kroplami(tzw.grudki na trzecej powiece drazniace oko)

Link to comment
Share on other sites

Przedziwne,nigdy czegos takiego nie widziałam...Wygląda na ciało obce (co jest raczej niemozliwe),na obróbkę "fotoszopem'",co tez jest niemozliwe...wyślij może tę fotkę do dr Garncarza z prosba o opinię,albo poszukaj w swojej okolicy weta specjalizującego się w okulistyce.

Jeszcze jedno - długotrwałe leczenie Dicortineff'em może spowodować zmiany grzybicze.

 

p.s - jakby to nie zabrzmiało...trochę jednak o chorobach wiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...