Jump to content
Dogomania

Niezaprzęgowiec jako pies pociągowy


Wojtecki

Recommended Posts

Dzięki Natie! No, pies biegnie z 2 km, potem się trochę, jak zmęczy, to biegnie wolniej. Fajnie, że tak szybko odpowiedzilaś, dosłownie pisałam przed chwilą. no i w jakiej temperaturze peis ma trenowac. Chyba jakoś nie więcej jak 10-15 s, nie? najlepiej chyba rano, co? bo wieczorem to jest za gorąco

Link to comment
Share on other sites

No, ale tez biegł do Zakrza i z powrotem (ja wiem, z 4 km?) i cały czas ciągnął. myślę, że to zależy od podłoża. jak biegnie ulicą (oczywiście nie miastem, tylko tam, gdzie ejst zakazany ruch to tak wolniej. a jak polem to szybciej. i jeszcze jak zobaczył przepiórki to mi przedni hamulec nawalił.

Link to comment
Share on other sites

zalezy od dystansu, ale raczej piesek nie powinien biegac jak jest powyzej 15-17 stopni.. tzn. moze biegac, ale nie za dlugo. Najlepiej rano albo wieczorem, wtedy jest najchlodniej. Najgorzej w poludnie ;)

Tak poza tym to nie powinien bieg dlugo po asfalcie, bo zniszczy sobie stawy..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Mam pytanie: Mam psa(a w sumie suczke:p), jest to kundelek(mix onka, collie i dobermana), ma 2 lata. Waży 23-26kg w zależy od pory roku i apetytu, ok.55cm.w kłębie, długość od kłębu do nasady ogona-ok 62cm. Czy waszym zdaniem taka budowa ciała pozwala na bezpieczne trenowanie. Czytałam już, ze każdego psa można trenować, tylko ja nie chciałabym jej zrobić krzywdy.
Jestem bardzo zachwycona psami zaprzęgowymi, ale niestety nie mogę mieć już drugiego psa.
Jeśli mogłabym z nią trenować to co najlepiej?
Powiem jeszcze, że jest to bardzo aktywny pies. Bez problemu pobiegnie przy rowerze 25km.

Link to comment
Share on other sites

mysle ze przy odpowiedniej suplementacji stawow kazdy zdrowy dorosly pies moze sie bawic[nie mowie tu o tworzeniu zaprzegu, zawodach itp] w pociagowego, ciagnac np. rower czy sanki.. moja suka [bullterrierka] cwiczy uciagi [weight pulling - krotki dystans, duzy ciezar] ale jako trening kondycyjny czasami ma podpinany delikatny ciezar i idziemy w dluzsza trase, kiedy jest snieg to podpinam ja do sanek i jest fajna zabawa :cool1: przy rowerze ograniczamy sie do biegania obok [jestem przyzwyczajona do posiadania pełnego uzebienia:evil_lol:].. marzy mi sie zeby ja podpiac do sanek w parce z innym bullowatym, niestety w Łodzi znam tylko jedna suke trenujaca uciagi, ktora jest cieta na psy wiec nie wchodzi to w gre..

jesli traktowac to jak zabawe i sposob na zmeczenie psa to sadze ze z kazdym wiekszym psem mozna sprobowac..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...