Jump to content
Dogomania

Dziwna bulwa na uchu


homeopatia

Recommended Posts

Witam, posiadam 13 letniego pekińczyka. Ostatnio gdy go głaskałem wyczułem ja jego lewym uchu dość dużą bulwę. Nie wyczuwam, żadnego płynu w środku (jakby było puste) i pies nie odczuwa bulu w czasie dotyku.

 

Czy, ktoś spotkał się z takim czymś i co to może być?

Link to comment
Share on other sites

Moj 14-letni "motylek" ma dwa "cycki" na ciele, pierwszy pojawil sie na boczku dwa lata temu, drugi wlasnie na dniach na glowce. Bylam z tym u weta, poogladal, podotykal i powiedzial, ze jak bedzie rosnac, czy cos cieknac z "bulwy" wtedy nalezy ciac. Powiedzial, ze starsze psy tak maja, takie brodawki, ktore w gruncie rzeczy nie sa szkodliwe. A u starszych psow kazdy zabieg z narkoza to duze niebezpieczenstwo.

Poobserwuj jeszcze tydzien, jak nic nie powieksza sie i nie saczy, to poprostu zostaw. Taka uroda naszych staruszkow.

Link to comment
Share on other sites

"Bulwa" to nieco zbyt mało precyzyjne określenie. 

Jeśli wygląda jak poduszeczka i powstała w tej "wiotkiej" części ucha to może chodzi o krwiaka (bolesność mniejsza lub większa przy dotyku, zmiana jest miękka, ucho zazwyczaj rozgrzane). Lubią się pojawiać u starszych psów, które mają osłabione ścianki naczyń krwionośnych.

W przypadku krwiaka najskuteczniejsza jest niestety metoda operacyjna. Naprawdę rzadko zdarza się, aby zniknął wyłącznie w wyniku stosowania leków. Zabieg przeprowadza się z reguły kilka dni (do tygodnia) od pojawienia się zmiany - wtedy krwawienie wewnętrzne jest już zahamowane i ryzyko nawrotu po operacji znacząco spada. 

Tak czy owak - należy się udać do weta, aby obejrzał guza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...