Jump to content
Dogomania

grzebienie, szczotki dla maltańczyka


ferzan

Recommended Posts

Witam,

od dwóch dni jestem posiadaczek 10-cio tygodniowego maltańczyka, kupiłem wstępnie szczotkę do czesania ale wyglądem bardzo przypomina szczotkę drucianą (składa się z krótkich drutów dosyć ostrych) nie jestem pewien czy jest odpowiednia. Czy może ktoś polecić szczotkę grzebień sprawdzoną dla takich psów, czym czesać włosy na mordce szczeniaka ? jakiś mały grzebień? Jakie nożyczki do wycinania włosów?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
*Szczotka pin brush -Według mnie najważniejsza. Jeśli nie stać kogoś na kupienie wszystkiego co potrzebne, myślę, że powinna wystarczyć. 
*Grzebień metalowy z podwójnym rozstawem, cienkimi zębami lekko zwężanymi ku dołowi. O grzebieniach raczej nie napiszę zbyt wiele ponieważ, pomimo ,że mam kilka używam naprawdę rzadko ( dla mnie zdecydowanie wygodniejsze są szczotki) 
*Szczotka pudlówka (tylko do kołtunów!) Niby nie jest konieczna, ale jednak nie wyobrażam sobie czesania bez niej. 
 
Grzebień lub szczotkę najlepiej kupić raz, a dobrą. Kiedyś miałam naprawdę świetną (do kołtunów, była nawet tania chyba za 20 zł) niestety moja mama ją wyrzuciła, bo rączka się odłamała (mi to jednak nie przeszkadzało, nawet, było wygodniej) poszłam do zoologicznego kupiłam (najlepszą jaka była), raz, drugi, trzeci, czwarty, piąty ... w końcu się wkurzyłam i wydałam chyba 40 parę zł na nową dobrą szczotkę w innym sklepie (nie w moim mieście). Zamiast zrobić to od razu kupiłam mnóstwo kiepskich szczotek, które rozpadały się zanim skończyłam czesanie. Gdyby nie fakt, że po chwili się rozpadały to zupełnie zniszczyłyby włos. Wydałam więcej kasy na te dziadostwo niż na naprawdę dobrą szczotkę. Więc jeśli naprawdę chcesz zaoszczędzić kup raz, a dobrą.
 
Szczotek i grzebieni szukaj na groomershop, my mamy z tamą tąd Pinbrush z Andis
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...