Jump to content
Dogomania

Półdziki Koci klan potrzebuje pomocy


Moli@

Recommended Posts

1 minutę temu, buniaaga napisał:

Nie ma z kim poszaleć :(

No nie ma...ale nie wiem czy małej to na "zdrowie" nie wyjdzie. Strzałka była odważniejsza, silniejsza dominowała. Teraz nie ma z kim się bawić za kim schować...mama to mama ,) a tyle rzeczy ciekawych w koło ,) Maniek, raz pacnie łapą a za chwilę poliże...dwunożna istota napełni miseczki, przytuli potarmosi pobawi się...to biegnę szybko :D

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Moli@ napisał:

No nie ma...ale nie wiem czy małej to na "zdrowie" nie wyjdzie. Strzałka była odważniejsza, silniejsza dominowała. Teraz nie ma z kim się bawić za kim schować...mama to mama ,) a tyle rzeczy ciekawych w koło ,) Maniek, raz pacnie łapą a za chwilę poliże...dwunożna istota napełni miseczki, przytuli potarmosi pobawi się...to biegnę szybko :D

Może szybko ktoś i ją wypatrzy edytowałam ogłoszenie na olx

Link to comment
Share on other sites

Klatkę łapkę ustawiłam, jeżdżę sprawdzać czy coś się nie złapało...np lis

Ukryłam, osłoniłam żeby nie była widoczna z leśnej drogi. Droga przez las uczęszczana...wywózka drewna z wyrębów i sezon grzybowy już się zaczął (:

 

Z 50 metrów od głównej drogi Białystok - Bobrowniki

Pani która widziała kotka przynosiła mu jedzenie...pytanie kto jadł

100_9170.JPG

 

Prześwitują pręty klatki wśród paproci - wejście dla zwierzaka powinno być dobrze widoczne. Może zapach kiełbaski wędzonej, konserwy z rybą, z mięskiem skusi

100_9172.JPG

 

Z biegnącej obok leśnej drogi dla oka ludzkiego praktycznie niewidoczne

100_9174.JPG

 

Widok z samochodu na drogę / okolicę ustawienia klatki

100_9162.JPG

100_9157.JPG

 

Co za miłe spotkanie...zające żyją na czystych nieskażonych terenach :)...tak słyszałam ,)

100_9154.JPG

 

 

Link to comment
Share on other sites

Przy klatce łapce rośliny wydeptane, coś tam się kręciło na pewno coś większego niż kot

Do klatki złapał się ślimon ,)

Wyjęłam, ustawiłam ponownie. Zamaskowałam klatkę i wydeptaną roślinność żeby nie rzucało się w oczy z drogi.

100_9179.JPG

100_9180.JPG

100_9181.JPG

100_9182.JPG

Link to comment
Share on other sites

Był telefon zapytaniem o malutką koteczkę...czy można zobaczyć. Ja w połowie wsi - jechałam do Białego. Wróciłam po kicię ,)

Mama z córką (nastolatką) zachwycone... tata pomysł adopcji 2 kota przyjął bez entuzjazmu. Do adopcji nie doszło ale nie ma tego złego ,), przekonałam się że malutka świetnie sobie radzi w nowym otoczeniu, nie ucieka od ludzi. Widok kocicy ucieszył, nie bała się usiłowała podejść to dorosła kotka uciekała. Pod koniec wizyty zaczepiała malutką do zabawy.

W samochodzie - w kontenerku grzecznie leżała...4 godziny bez kuwety i czysto za to w domu od razu pobiegła do świątyni dumania

Nadal czekamy na odpowiedni dom.

 

100_9185.JPG

100_9187.JPG

100_9188.JPG

100_9189.JPG

100_9198.JPG

100_9199.JPG

Link to comment
Share on other sites

Nadciąga burza, niebo czarne słychać odgłosy wyładowań wiatr ucichł...cisza przed burzą (:

Silny wiatr, spadające konary mogą uszkodzić klatkę. Zabrałam

 

Klatka łapka zamknięta a w środku ślimony, nie ma sensu w tym miejscu ustawiać i czekać na kotka. Kotek, jak się okazało widziany był 6 czerwca (; a to nie wieś tu nie ma w najbliższej okolicy zabudowań to puszcza - gęsty stary las porośnięty trawami, krzewami...

W lesie było kiedyś stare, niezamieszkałe siedlisko - nie byłam - słyszałam,  może tam... trzeba odszukać

 

 

100_9204.JPG

100_9207.JPG

Link to comment
Share on other sites

Przeszła bokiem...u nas niewielki deszcz kilka razy huknęło ,)...nadal bardzo parno, niebo zamglone ale słonko świeci.

Znalazła dom w lesie...ktoś tam bywa - rekreacyjnie, może kotek tu mieszka...

 

Zdjęcia domu i leśnej drogi (biegnącej przy domu), którą wywożono drewno do miejsca składowania przy którym widziano kota - wstawi joi (nie umiem zmniejszyć.odchudzić ,)

 

 

Ta leśna droga prowadzi do naszej wsi :)

100_9215.JPG

 

 boisko we wsi ...gmina przekazała grunt, mieszkańcy we własnym zakresie zagospodarowali :)

 

100_9222.JPG

 

 

droga od domu w lesie do miejsca gdzie widziany był kot

100_9211 z(1).JPG

100_9212z (1).JPG

100_9209z.JPG

Link to comment
Share on other sites

Dziś klatki nie ustawiłam...ze względu na pogodę. Burza nas dopadła...wiatr połamał drzewa, piorun uderzył w starą dorodną lipę - niedaleko domu, Drzewo przepołowione, robi wrażenie jutro cyknę fotkę. Przez większą część dnia nie było energii, awarię usunięto około 21

Link to comment
Share on other sites

Mocno zaciskałyście :)...malutka już w swoim domku :)

Sympatyczna rodzina...młodzi ludzie z 5 letnią córeczką. Dziewczynka spokojna delikatna do kotka. Kocureczka będzie chyba Pani drugą "córeczką".

Za słodką malutką kicię dostałam dużą czekoladę :)

 

100_9235.JPG

100_9234.JPG

Link to comment
Share on other sites

Za cegiełki z bazarku dziś kupiłam  10 puszek - 19,90 zł

Bazarek rozliczony. Cegiełki zamienione na puszki - 40 szt.  Ślicznie dziękuję...koty będą w siódmym niebie :)

Kupiłam 5 puszek Puffi dla psów w promocji (kotom też dokładam do miseczki)

 

 

100_9238.JPG

100_9240.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...