Jump to content
Dogomania

Pies nie chce wracać do domu.


Vikernes

Recommended Posts

Witam,

od niecałego tygodnia mam w domu 8 letnią suczkę przygarniętą ze schroniska.Mieszkam w bloku na pierwszym piętrze. Koda nie sprawia żadnych problemów poza tym, że często nie chce wchodzić po schodach, kiedy wracamy ze spaceru. W pierwszych dniach stała i zapierała się, a teraz mam wrażenie, że wyuczyła się po prostu, że gdy nie chce wchodzić, zwyczajnie kładzie się na ziemi i nie da jej się ruszyć..

Próbuję ją zachęcać w różny sposób, jednak nie reaguje. Jest to dość uciążliwe, za tydzień zaczyna się szkoła, więc nie wiem jak będą wyglądać nasze poranne powroty do domu.. 

Czasami wbiega bez problemu po schodach, a czasami zapiera się i muszę męczyć się z nią jakiś czas, żeby w końcu się udało.

Mam zamiar pójść do weterynarza dowiedzieć się czy nie są to problemy ze stawami.

Czy ktoś z was ma może taki problem i wie jak sobie z tym poradzić? Co mogę zrobić by nauczyć suczkę wchodzenia po schodach?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Może chodzi o to, że suczce jest po prostu mało spaceru? ;) dla niektórych psów 8 lat to wcale nie tak dużo. Jeśli jest w miare dobrej kondycji to ja bym wzięła ją na taki mega spacer, kilka godzin na zewnątrz i sama powinna ciągnąć do domu (przynajmniej u mnie tak było :D ) chyba że faktycznie strach przed schodami jest wyraźnie widoczny to ten sposób nie pomoże...

Link to comment
Share on other sites

Zbadaj psisko u weta wlasnie na stawy . Pewnie psiak po prostu schodow nie zna - moj tez nie znal ;) Ja swojego po prostu zostawialam tam gdzie sie polozyl i mialam go na dlugiej lince . Zachecalam zarciem a jak to nie pomagalo to udawalam ze sobie ide bez niego ;) Zawsze wchodzil ale fakt jak sie psisko wybiega to i chetniej bedzie do domu szlo .

Link to comment
Share on other sites

Guest TyŚka

Dla wielu psów klatka schodowa jest czymś straszna. Wtedy pracuje się nad tym, by pokazać że powroty nie są straszne. Zaopatrz się w coś smacznego, za czym Twoja sunia szaleje (np. serek, wątróbka) i w dużo cierpliwości. Podziel na kawałki, niech każdy kawałek będzie skarbem, który dostaje po przekroczeniu kolejnego schodka. Z czasem się z tym oswoi. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...