Jump to content
Dogomania

Rita- uwolniona z łańcucha. Wreszcie znalazła swój dom.


doris66

Recommended Posts

25 minut temu, kiyoshi napisał:

Doris nie wurzucaj go na pole blagam! Taki mlodziutki piesek DA RADE! Zaufa i znajdziemy mu najlepszy dom! Nie moge na fb pisac w pracy ale na pewno pomoge Ci finansowo w miare mozliwosci 

Ja też na fb bywam tylko po pracy, ostatnio późnym wieczorem. Musze maluchowi znaleźc jakiś dt lub hotel, który podejmie się pracy z nim i nad nim. Ja niestety kompletnie czasu nie mam na nic. Nie ma mnie w domu codziennie po kilkanaście godzin. Wczoraj akurat byłam jeden dzień na urlopie bo miałam ważne sprawy rodzinne, dlatego udało mi sie to maleństwo złapać, zresztą całkiem przypadkiem i niespodziewanie. Na hotel lub dom tymczasowy potrzebuje pieniedzy, a nie mam ich niestety bo ten malec to już kolejny trudny przypadek, który mam na głowie. DZięki za propozycje pomocy, naprawdę to doceniam.

Link to comment
Share on other sites

O 2.03.2016o08:42, kiyoshi napisał:

Doris nie wurzucaj go na pole blagam! Taki mlodziutki piesek DA RADE! Zaufa i znajdziemy mu najlepszy dom! Nie moge na fb pisac w pracy ale na pewno pomoge Ci finansowo w miare mozliwosci 

Nie wyrzucam, wspaniała akcja pomocowa na fb i ogromne zainteresowanie jego losem oraz pomoc finansowa pozwalają mi myśleć, ze będzie dobrze. Najwazniejsze aby był zdrowy. Czeka go jednak długa droga do normalnosci. Wczorajsze "ogledziny" w lecznicy potwierdziły, ze malec był pogryziony( ma wyrwany kawek płatka ucha, już zagojone ) i na pewno był złapany we wnyk lub cos innego co zapętliło mu sie na szyi. Oróba uwolnienia spowodowałą też już częściowo zagojone obrażenia na szyi. Rana niestety paskudna, powstał bliznowiec i w tej chwili maluch ma gule z przerośnietej tkanki wielkosci pięciozłotówki, gula miejscami krwawiąca. Trzeba będzie to wyciac w przyszłości. Na drugim uchu żle zagojona rana spowodowała deformację płatka ucha. Co to dziecko musiał przezyc.........ma dopiero około 4 miesiace a już taki los go spotkał. W dodatku ma ogromna niedowage, waży 6 kg a powinien ważyc dwa razy więcej ( wskazuje na to jego budowa, to będzie kiedyś duży pies ). Kleszczy, tego opitego draństwa zdjęto z niego kilka garści, brr.........

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie skonczylam czytac o nim na fb 

Straszne biedactwo ale dziekiBogu trafil na Ciebie! 

Jakimtrzeba byc draniem zeby takie malenstwo zistawic same w lesie pewnie byl czyms przywiazany i moze dlatego ta rana na szyji

Kibicuje mu z calych sil! I Ricie rowniez 

Link to comment
Share on other sites

Nie ogarnęłyśmy jeszcze do końca szczeniaków z pudełka, pojawił się Fado - dzikusek....z nim to taki trudniejszy przypadek. A  od przedwczoraj mamy pod opieką dwa kolejne szczylki - Słomkę i Wiórka. Znalezione przez Asię ( u której jest aktualnie Fado ) pod jej pracą, zgłoszone juz  do zabrania do Radys. Do Radys mogłyby nawet nie dojechać, bo to młode szczylki około dwa miesiące ale z genami dużych psów. Ważą już teraz po 6kg a waga docelowa będzie pewnie około 30-40 kg. I takie to mamy szczęście, że albo dzikus się znajdzie albo takie "mamutki".....co cieżko wyadoptować.  A piękniusie yorusie lub inne dupusie to nigdy nie znajdę. I co to za sprawiedliwość, hi...hiiii?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bou u Ritki bez zmian, nikt się nią nie interesuje, nikt jej nie chce .......wiec nadal jest w hotelu u Joanny Prus. Socjalizacyjnie jest z nia ok, od dawna jest już gotowa do domu, tylko domu nie ma. No i kasa na jej utrzymanie się skończyła. Na kolejny miesiąc zostajemy z saldem na minusie. Rita nie ma wielu wielbicieli wiec i kasy nie ma.

A maluch z pola ma się rewelacyjnie, odkarmiony, wyleczony, bardzo szybko się zsocjalizował. Właściwie jest gotowy do adopcji, ale chcemy mu jeszcze usunąć brzydką narośl z karku. To pozostałość po starej źle zagojonej ranie, brzydka twarda  narośl wielkości śliwki akurat w miejscu gdzie będzie nosił obróżkę. Zdecydowałyśmy, ze najpierw go odchuchamy, zaszczepimy a później zostanie usunięta narośl. O jego finanse się nie martwię bo znalazł fajnych wujków i ciocie i jego skarbonka jest póki co pełna.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U Rity bez zmian. Aktywna, wesoła,  zsocjalizowana,  młoda i piękna sunia  i ani jednego zapytania w sprawie jej adopcji. Tkwimy jak w zaczarowanym kręgu i tylko serce boli, ze sunia najpiękniejszy czas spędza w hotelu jako jedna z wielu psów a nie we własnym domu, wypieszczona i wykochana. 

Link to comment
Share on other sites

Rita ma dom!!!!!!!! Moi przyjaciele zdecydowali się dać dom stały Ricie. Mają juz dwie starsze, łagodne  suki i koty. Suki  przygarniete, jedna jest bardzo chora, także Rita bedzie teraz dowódca w stadzie.  Rita zamieszka na skraju puszczy białowieskiej

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, doris66 napisał:

Rita ma dom!!!!!!!! Moi przyjaciele zdecydowali się dać dom stały Ricie. Mają juz dwie starsze, łagodne  suki i koty. Suki  przygarniete, jedna jest bardzo chora, także Rita bedzie teraz dowódca w stadzie.  Rita zamieszka na skraju puszczy białowieskiej

W-O-W!!! bardzo się ciesze:)

Rita bądź grzeczna i szczęsliwa już zawsze!

I jeszcze ta Białowieża:) :)

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Olena84 napisał:

Ale cudownie! Doris nie wysłałam jeszcze kaski, jutro będę słać, czy Rita ma długi czy wysyłaś na jakiegoś innego psiaka w potrzebie pod Twoja opieką?

Musze na koniec miesiąca  kwietnia zapłacić za hotelowanie za kwiecień -350zł.  Rita będzie w hotelu do końca kwietnia lub nawet kilka dni dłużej, bo tak wychodzi nam z transportem ) . Stan konta Rity na dziś to 180zł. Sama zdecyduj czy chcesz  pomóc Ricie czy pomóc jakiejś innej biedzie.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...