Jump to content
Dogomania

Wybór trymera - co polecacie?


Saphira89

Recommended Posts

Jeśli mogę to dołączę się do wątku bo nie chcę zakładac osobnego z tym samym pytaniem. Otóż mam psa w typie sznaucera miniatury. Włos szorstki do tej pory cały cza trymowałam tzn pies m ma około roku więc w sezonie wiosenno letnim ze dwa razy wytrymowałam go prawie do łysa fajnie wychodzi mu okrywówka, podszerstek wyczesuję czerwonym trixie. Mam też marsa tego zwykłego model chyba 330 ale on malutko wyczesuje w porównaniu do trixie.

Nie będę go strzygła maszynką na pewno, chcę trymować bo dobrze ta sierść po trymowanu wygląda jest dośc sztywna, twarda, szorstka zaś podszerstek w ilości sporej puchaty i łatwo sie filcuje (szczególnie tam gdzie ma szelki),

 

Dlatego szukam czegoś żeby przyspieszyć wyczesywanie podszerstka i żeby jednocześnie coś martwej okrywówki wyszło, teraz przed zimą nie chcę go wyrywać do łysa a właśnie trak delikatnie przetrymowywać.

 

I tu moje pytanie co lepsze do tej foli trymer hakowy marsa jeśli tao to rozstaw 0,8 czy 1,5 a moze furminator? W teorii oba służa do tego samego, znalazłam opinie zadowolonych z jednego i drugiego 'narzędzia' stąd dalej mam wątpliwości a finanse póki co na jedną rzecz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...