Jump to content
Dogomania

W Swoim Domku -Młoda LUNA-Dysplazja stawów biodowych...w planie komórki macierzyste...potrzebuje pomocy.


Bgra

Recommended Posts

14 miesięczna Luna

 ma stwierdzoną dysplazję stawów biodrowych.

Obecnie przebywa w BDT w Krakowie

Tymczasowa opiekunka potrzebuje wsparcia ,obecna sytuacja finanowa nie pozwalna na diagnostykę i leczenie suczki.

Nie może niestety chodzić po schodach i z tej przyczyny nie może dłużej pozostać w ciepłym i kochanym BDT ,bo obecnie mieszka na 4 piętrze w bloku ,bez windy!

Szukamy także DOMU STAŁEGO

Luna ma ogłoszenia,kilka osób było zainteresowanych,niestety z powodu braku diagnostyki i ustalonego leczenia do adopcji nie doszło.

W planach wykonanie zdjęć Rtg stawów biodrowych i konsultacja u dr Kemilewa  celem zakwalifikowania do leczenia komórkami macierzystymi.Koszt 1500 zł

W obecnej sytacji w jakiej znajduje się DT  Luny będziemy prosić także o wsparcie na ewentualne leki,karmę.

 

 

Zostaje bez problemu sama w domu.Dogaduje się z psami i kotami,bo mieszka z nimi od około roku,natomiast do małych dzieci jest nieufna.
Posiada wszystkie szczepienia,jest odrobaczona,zadbana. Lubi długie spacery,harce i swawole nad rzeką czy w polach.

 

Prosze o pomoc,zostałam poproszona o założenie wątku,zrobiłam także wydarzenie na FB

 

https://www.facebook...24469540964739/

 

 

33oql3t.jpg

 

 

Zdjęcia Rtg z listopada 2014 roku:

sdcsc3.jpg

 

1zoyidt.jpg

 

 

 

 

 

 

Ewentualne wpłaty pójdą od razu na konto Elżbiety,sama każdą wpłatę tutaj na wątku Luny odnotuje.

Link to comment
Share on other sites

 POMOC DLA LUNY :

 

 

 

1-BAZAREK - Martica@Aischa... Fashion by Milady :)  

http://www.dogomania.com/forum/topic/148238-dok%C5%82adamy-fashion-by-milady-ciuszki-i-drobiazgi-2508-2000/

 

rozliczony :łączna kwota 225 zł    wow!

 

2-BAZAREK - Martica@Aischa...Bilety na koncert Lady Pank w Katowicach :)

http://www.dogomania.com/forum/topic/148314-bilety-na-koncert-lady-pank-w-katowicach-1009-2000/

 

rozliczony :łączna kwota to 675 zł 80 gr  wow! wow!!!wow!!!!  

 

3-BAZAREK- Bgra....Malusi... na leczenie i diagnostykę młodej Luny z dysplazją stawów biodrowych

http://www.dogomania.com/forum/topic/148428-malusi-na-leczenie-i-diagnostyk%C4%99-m%C5%82odej-luny-z-dysplazj%C4%85-staw%C3%B3w-biodrowych/

 

rozliczony: łączna kwota z nadpłatami to: 130,30 zł

 

4-BAZAREK...http://www.dogomania.com/forum/topic/148551-do-12-wrze%C5%9Bnia-butybotki-i-sanda%C5%82kitorebeczkainnedla-luny-z-dysplazj%C4%85-staw%C3%B3w-biodrowych/

 

rozliczony:łaczna kwota 200,00

 

 

5-BAZAREK...http://www.dogomania.com/forum/topic/312521-bele-cona-lun%C4%99-z-dysplazj%C4%85-staw%C3%B3w-biodrowcyh-zapraszam-do-26-wrze%C5%9Bnia-2015/

rozliczony:łączna kwota 113,40 zł 

 

Wpłaty i wydatki-rozliczenie.

 

  9.09.2015  +130,30 zł -Bazarek Bgra   :)

10,09.2015  +225,00 zł -Bazarek Marticzka@Aischa   :)

15.09.2015  + 675 zł 80 gr- BazarekMarticzka@Aischa   :)

18.09.2015  +200,00     -Bazarek Bgra

-------------------------------

 

RAZEM:      +1031,10 zł   :)

                    - 125,00 zł   data-  9.09.2015

                    - 840,00 zł   data-14.09.2015

.................................................................

   razem:          +66,10 zł    

                   + 200,00 zł  data 18.09.2015- to ten bazarek z 18.09.2015 !

...................................................................

 leki              - 155,00 zł   data-18.09.2015

Omega        - 130,50 zł   data-25.09.2015

...................................................................

RAZEM:      - 19,40 zł

                  +113,40 zł  ostatni bazarek dla Lunki Bgra -rozliczony 6.10.2015

....................................................................................................................

ZOSTAŁO +94,00 zł

 

pozostała kwota zostanie przekazana dla Bubelka,na rehabilitacje łapeńki .

 

link do wątku : http://www.dogomania.com/forum/topic/150470-yorkowaty-bubel-%C5%82apka-do-generalnego-remontu-pomocy/

 

 

pieniądze na koncie Bubelka ,potwierdzenie post 294 :)

Link to comment
Share on other sites

DIAGONOSTYKA I FAKTURY.

 

 

9.09.2015-Analiza krwi Luny-koszt ....125 zł 

 

33vz0pd.jpg

 

 

mraau1.jpg

Faktrura.

12032204_887338961351061_377886742393094

 

 

14.09.2015-Sterylizacja Luny-koszt....

14.09.2015-Wykonanie zdjęć Rtg stawów biodrowych-koszt...

Faktura-łaczy koszt : ...840 zł

2je1k54.jpg

 

2q17v4p.jpg

 

 

zaświadczenie :

hu3c4m.jpg

 

2n22p2r.jpg

 

Faktura:z 18,09.2015

24bui3l.jpg

 

 

 

25.09.2015

 

dvr8qv.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kilka zdjęć  Luny :) Pies na każdą okazję :)

 

4g2hz8.jpg

Lubimy kąpiele nie tylko w rzece ;)

 

ouba68.jpg

Popilnujemy Lily jak trzeba ;)

mbpthc.jpg

Uroku jej odmówić nie można :)

vi0dqe.jpg

Luna to bardzo łagodny pies,doskonale dogaduje się z wszystkimi domownikami,łagodna,ufna.Wszystkie zdjęcia z bezpłatnego domu tymczasowego.

20uc311.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Witam sie na nowym wateczku

przecudnej panieneczki

ciociu Bgra witaj serce

zagaladam z serdecznosciami i ogromnymi kciukami 0heart.gif

 

Ewciu Dobry Aniele :) jak Ty jesteś to jest nadzieja dla Luny :) Witaj :)

 

 

Uzupełniłem wszystkie informacje z poprzedniego wątku i jestem gotowy na kolejne ;)

Trochę się sytuacja pokomplikowała, ale mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej. Zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie finansowe skoro jest już w odpowiednim dziale.

Witaj Maćku :) oby wszystko się jakoś poukładało .

 

 

To zapisuje się i tutaj :)

Agusiu nawet nie wiesz jak się cieszę :)

Link to comment
Share on other sites

Trochę się porobiło, opiekunka Luny ma problemy zdrowotne,niestety w tej sytacji to problem,żeby pojechać z Luną do weta.Jak poczuje się trochę lepiej to podeśle chociaż stare zdjęcia suni i wtedy ja porozmawiam z dr Kemilewem.
Awaryjnie  Luna przebywa u córki Elżbiety,też w Krakowie,jednak i na Anię nie można liczyć,niestety,bo ma niespełna 3 m-czne dzieciąteczko.Kilka dzielnic Krakowa komunikacją miejską z wózkiem i dużym psem to niewykonalne.
jJuż miałam sama jechać,ale nie jestem zmotoryzowana.Mogłabym wprawdzie pojechać pociągiem,ale czy Luna,która zobaczy mnie pierwszy raz pozowli sobie na jakiekolwiek procedury u weta? Elżbieta ma wątpliwości czy ze mną wyjdzie z mieszkania.

Bo w stosunku do obcych jest nieufna.

Natomiast dla swoich,jak na zdjęciu z 3 miesięczną wnusią Elżbiety.

 

2wp7cw4.jpg

 

Tu z przyjacielem domu.

120o7z4.jpg

 

i2ocyf.jpg

 

Luna w całej krasie.W miejscach bezpiecznych hasa jak na młodkę przystało.Odwołalna :)

mug4sk.jpg

 

m9y3o7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Też sobie zapisuję nowy wątek Luny. Zdjęcia na pewno nie oddają całego uroku suni - jest przepiękna i taka wdzięczna i łagodna. Pies - marzenie :).

Oby trafiła do domku najlepszego pod słońcem  - trzymam za to bardzo mocno kciuki ;).

Witaj ,nie znam osobiście Luny ,ale myślę podobnie :)

Młoda sunia dobrze rokuje,dr Kemilew czeka na zdjęcia,więc postaram się  podesłać wcześniejsze Rtg Luny.

Obawiam się do czasu aż sytuacji zdrowotnej Luny nie wyprostujemy,domek w marzeniach.

Szkoda,bo dwa domki takie sensowne się niestety wykruszyły.

Sunia ma ogłoszenia wykonane przez nieocenioną Ziutkę :)

Link to comment
Share on other sites

Witaj ,nie znam osobiście Luny ,ale myślę podobnie :)
Młoda sunia dobrze rokuje,dr Kemilew czeka na zdjęcia,więc postaram się  podesłać wcześniejsze Rtg Luny.
Obawiam się do czasu aż sytuacji zdrowotnej Luny nie wyprostujemy,domek w marzeniach.
Szkoda,bo dwa domki takie sensowne się niestety wykruszyły.
Sunia ma ogłoszenia wykonane przez nieocenioną Ziutkę :)

To super, że Ziutka robiła ogłoszenia Lunki :). "Moje" schroniskowe psiaki, którym ogłoszenia robiła dla mnie Ziutka znalazły domki: Labrador, wyżłowaty Taj i kilka innych. Będzie domek dla Lunki, trzymam za to mocno kciuki :).
Link to comment
Share on other sites

To super, że Ziutka robiła ogłoszenia Lunki :). "Moje" schroniskowe psiaki, którym ogłoszenia robiła dla mnie Ziutka znalazły domki: Labrador, wyżłowaty Taj i kilka innych. Będzie domek dla Lunki, trzymam za to mocno kciuki :).

Był spory odzew,wiele niepoważnych,ale chyba to jak zawsze ;)

jest jeszcze jedna osoba,która ma się odezwac z początkiem wrzesnia,obecnie na wakcjach.

dzieki za kciuki :)

fajnie,ze nie jestem tutaj sama :)

Link to comment
Share on other sites

ciocia i my szykujemy bazarek dla ślicznotki :) ruszymy po niedzieli bo muszę przywrócic aparat z powrotem do świata żywych ;)

ja mam też " małą" awarię sprzętową,jak mi się laptop sypnie, to strach pomyśleć :(

cieszę się ogromnie i już dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

Czy moglibyście wkleić rtg Luny  to z bioderek, jak poważna jest dysplazja, gdyby była mniejsza i lżejsza można by się było pokusić o osteotomię głów kości ale ona jest bardzo duża, szkoda, że nie jest przed rokiem to w grę wchodziła by daroplastyka. Mimo wszystko skontaktowałabym się z dr Niedzielskim z Wrocławia, tyle, że każdy dzień się liczy nie wiem czy już nie jest za późno na ten zabieg.

W innym przypadku opiekun Luny będzie się musiał liczyć z konkretnym leczeniem do końca życia i niemałymi wydatkami na leki. Oczywiście wszystko zależy od stopnia dysplazji, wiecie jaki on jest.

Link to comment
Share on other sites

Czy moglibyście wkleić rtg Luny  to z bioderek, jak poważna jest dysplazja, gdyby była mniejsza i lżejsza można by się było pokusić o osteotomię głów kości ale ona jest bardzo duża, szkoda, że nie jest przed rokiem to w grę wchodziła by daroplastyka. Mimo wszystko skontaktowałabym się z dr Niedzielskim z Wrocławia, tyle, że każdy dzień się liczy nie wiem czy już nie jest za późno na ten zabieg.

W innym przypadku opiekun Luny będzie się musiał liczyć z konkretnym leczeniem do końca życia i niemałymi wydatkami na leki. Oczywiście wszystko zależy od stopnia dysplazji, wiecie jaki on jest.

Muszę przyznać,że ja niewiele wiem.Poproszono mnie tylko o pomoc.

Elżbieta w środę zrobi nowe zdjęcia Rtg i prześle je do mnie razem ze starymi,ma zdjęcia z września i listopada,mam nadzieję na uprzejmość weta z Zakopianka-Orzeł w Krakowie.

 

 

Niestety tak jak pisałam wcześniej także dostęp do internetu i awaria sprzętu tymczasową opiekunkę ogranicza,korzysta tylko z internetu w tel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...