Jump to content
Dogomania

Jaka karma dla wrażliwego psa?.


Yoda84

Recommended Posts

Witam,

 

Na wstępie zacznę od tego, iż posiadam małego kundelka z bardzo wrażliwym żołądkiem.

Od szczeniaka zawsze dostawała gotowane jedzenie (pierś z kurczaka, żołądki, serduszka, wątróbka itp).

Od pewnego czasu męczyły ją wymioty, rozwolnienia, brak apetytu - po konsultacji z prowadzącym ją od małego weterynarzem ustaliliśmy, że pies musi zmienić dietę i przejść na karmę mokrą na przemian z suchą.

Pierwszy zakup mokrej karmy na jaki padło to Dolina Noteci - sunia aż przedreptywała z łapki na łapkę kiedy ją podawałam.

Stolec się ustabilizował, zniknęły wymioty i brak apetytu.

Jednak od kilku dni pies znowu grymasi - tzn jest apetyt ale już nie na Dolinę Noteci - po dniu głodówki zjada z niechęcią suchą karmę Royal Canin GASTRO INTESTINAL. Dzisiaj np podałam jej karmę dla kotów i zjadła ją ze smakiem.

Według weterynarza po prostu przejadła się jednej karmy i wygląda na to, że trzeba będzie jej co jakiś czas ją zmieniać i tutaj mam pytanie do Was - jaką karmę byście polecili dla psa z wrażliwym żołądkiem?. Nie chcę karm typu winston, pedigree czy chappi ponieważ po nich pies ma biegunki.

 

Mam nadzieję, że mi pomożecie w wyborze bo muszę coś kupić co mi pies z głodu nie padnie ;).

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o karmę mokrą to dobry skład (i przez mojego wrażliwca są chętnie jedzone bez problemów) to Animonda Gran Carno, Granata Pet i Lukullus Natural. Fajny skład ma też np. Happy Dog, ale nie próbowałam ;)

 

Z karm suchych dla wrażliwca najlepiej szukaj karm bezzbożowych :)

 

Może warto zrobić badania na alergie? Będzie Ci łatwiej ustalić dobrą dietę, jeśli okaże się, czy i na co jest uczulony psiak.

Link to comment
Share on other sites

Napisz może ile chcesz przeznaczyć na karmę[...]

Do tej pory na mięsko dla niej przeznaczałam w okolicach 100zł+ ryż, kasza i warzywa. Jednakże już w tym miesiącu przeznaczyłam 200zł na karmę Royal Canin suchą... po za tym jeśli ona jest taka wybredna i potrzebuje często zmian to chcę kupić kilku producentów.

 

 

Jeżeli chodzi o karmę mokrą to dobry skład (i przez mojego wrażliwca są chętnie jedzone bez problemów) to Animonda Gran Carno[...]

Próbowałam już tą karmę z wołowiną - i powiem szczerze szału nie było, ani się nią specjalnie nie zajadała a na drugi dzień pojawiła się rzadka kupa więc szybko odstawiłam.

 

Może warto zrobić badania na alergie? Będzie Ci łatwiej ustalić dobrą dietę, jeśli okaże się, czy i na co jest uczulony psiak.

Poważnie rozważam tę opcję, ale ze względów finansowych i moich zdrowotnych muszę z tym poczekać ;(.

 

Szperając w internecie znalazłam jeszcze coś takiego jak karma Rocco - testował to ktoś z Was?, zastanawiam się nad takim pakietem próbnym bo dosyć ciekawie to wygląda.

 

Pytanie jeszcze jedno - mieszacie karmę suchą z mokrą psu?.

 

Dziękuje bardzo za odpowiedzi :).

Link to comment
Share on other sites

Z suchych możesz spróbować Brit Care albo Bosh soft +, ew. bezzbożówki jak Acana, TOTW.

Rocco wygląda całkiem ok. Chociaż nie wiem czy to mieszanie jest takie dobre przy wrażliwym żołądku, dużo osób twierdzi, że lepiej karmić psa tylko jednym. Może spróbuj jakiś czas karmić jednym typem jedzenia i zobacz czy to coś zmieni.

Link to comment
Share on other sites

Przy każdej zmianie karmy mogą wystąpić sensacje żołądkowe, a już na pewno u wrażliwca i przy zmienianiu z suchego na mokre.

Mój pies na co dzień je suchą karmę, jak od czasu do czasu dostanie puszkę to rzadkość murowana. Ale kiedy nie mógł jeść suchej karmy z przyczyn zdrowotnych i dostawał Gran Carno przez 2 tygodnie, wszystko było super i twarde.

 

Według mnie dawanie psu na przemian suchego i mokrego nie jest dobrym pomysłem, a już na pewno nie mieszaj tego na raz, w 1 misce, bo każdą karmę pies trawi inaczej.

Zawsze wszyscy radzą przestawiać psa z jednej suchej na drugą suchą stopniowo przez około tydzień i według mnie tak samo (a nawet bardziej, bo to przecież większa różnica) powinno się spojrzeć na zmianę z suchej na mokrą. Przy czym tutaj nie mieszałabym tego, tylko nie panikowała, kiedy przez pierwszych kilka dni nowej mokrej będą jakieś rewelacje i dopiero po tym czasie stwierdziła, czy psu służy, czy jednak nie.

 

Może zdecyduj, czy wolisz karmić psa suchym czy puszkami, wypróbuj mniejsze paczki, żeby nie inwestować w 12 kilogramowe worki i wtedy możesz w ramach 1 producenta urozmaicać psu smaki.

Link to comment
Share on other sites

Dla psa wrażliwego polecam GranCarno Sensitive, Renske. To karmy mokre w dobrej cenie. Jeśli biegunki powracają fajną karmą i świetnym składzie jest Dr. Berg dla psów z problemami trzustkowymi i biegunkami. Karma jest droga ale nie ma tam zboża i produktów pochodzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Wrażliwe żołądki psów to żadna nowość. Psy często borykają się z takim problemami. Karma sucha powinna zawierać minimum 50% mięsa oraz musi być bezzbożowa. Zdecydowanie odradzam również karmy, które zawierają dużo kukurydzy. Zboża i właśnie kukurydza są najtańszymi zapychaczami, które maja do zaoferowania jedynie węglowodany i nic poza tym. 

Właśnie dlatego polecam suchą karmę PETVITA.

Składa się ona z 60% mięsa, które posiada takie certyfikaty jakościowe jak mięso spożywcze dla ludzi (m.in. BRC). Wszystkie zapychacze zostały zastąpione najwyższej jakości owocami i warzywami. Oprócz samego minimum składników odżywczych, które powinna posiadać każda karma, PETVITA posiada wiele składników wspomagających pracę narządów wewnętrznych i wiele innych zalet żywieniowych, takich jak:
składniki wspomagające pracę stawów (glukozamina i siarczan chondroityny), gwarantujące piękną i lśniącą sierść oraz zdrową skórę (olej z łososia i chelaty cynku), pozytywnie wpływające na florę jelitową (fruktooligosacharydy i inulina), pomagające zachować higienę jamy ustnej (ekstrakt z juki) i wiele innych wspomagających prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

Jako, że karma PETVITA nie zawiera zapychaczy, jej mniejsza ilość spełnia dzienne zapotrzebowanie żywieniowe.

Producent PETVITA posiada w swojej ofercie również karmy mokre. Puszki PETVITA  to wyjątkowo pożywny posiłek, który dostarczy Twojemu pupilowi wszystkich składników odżywczych, niezbędnych w jego codziennej diecie. Jako produkt najwyższej klasy Ultra Premium, karma holistyczna PETVITA daje gwarancję zdrowej diety oraz troszczy się o cały organizm Twojego podopiecznego. Dzięki bardzo dużej zawartości mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego (70%) stanowi niezwykle bogate źródło wysoce przyswajalnego białka. Dodatkowo, starannie wyselekcjonowane składniki pochodzenia roślinnego czynią karmę PETVITA idealnie zbilansowaną. Karma PETVITA zawiera substancje mineralne i witaminy (w tym witaminę A i witaminę D3), dzięki którym nie tylko troszczy się o wzrok Twojego podopiecznego, ale również zapewnia mu piękną, lśniącą sierść i zdrową skórę.

Karmy PETVITA to najlepszy wybór dla Twojego pupila!

Serdecznie polecam karmę.

Pozdrawiam
EXPERT PETVITA

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Dziwne, że pies jest OK bo Dolina Noteci bez względu na to co jest napisane na puszcze ma 36-38% wieprzowiny a tego co napisane czyli jagnięcina, indyk, kurczak, wołowina tylko polowę tego i to w większości podroby. Też kupuję puszki w zooplus ale nigdy Dolinę Noteci.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
26 minut temu, Baska99 napisał:

Ja rozwniez kupije bozite bo to karma o dobrym składzie i bez zbóż na które się moja sunia uczulona 

I po co tak kłamać?

Bozita jest kiepska i ma w składzie zboża.

Np Bozita oryginal https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/bozita/bozita_sucha/529178

w składzie  na pierwszym miejscu pszenica

Skład:
pszenica*, kurczak 20% (w tym 16% suszonego i 4% świeżego kurczaka*), tłuszcz kostny*, wywar z kurczaka, suszone wysłodki buraczane*,  mączka mięsno-kostna, suszone białko wieprzowe, kiełki kukurydzy*, minerały, drożdże*

 

Bozita senior https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/bozita/bozita_sucha/529446

w składzie  kukurydza pszenica

Skład:
kukurydza*, kurczak 20% (w tym 12% suszonego i 8% świeżego kurczaka*), pszenica*, ryż*, mączka mięsna wieprzowa, suszone wysłodki buraczane*, kiełki kukurydzy*, kurczak hydrolizowany, mączka rybna*, chleb świętojański*, tłuszcz kostny*, minerały, siemię lniane*, inulina z cykorii* (0,63%), drożdże*, proszek z owocu dzikiej róży* (0,25%)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 3 months later...
Dnia 1.02.2023 o 13:16, Ada009 napisał:

Naturalna karma dla psa najlepiej się sprawdza zwłaszcza w przypadku wrażliwych żołądków. Dobre składy ma Wiejska Zagroda, Pan Mięsko, Raw Paleo, a w mojej opinii Alpha Spirit (85% mięsa), która ma półwilgotną wersję suchej karmy.

Polecasz jakieś konkretne smaki?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...