Jump to content
Dogomania

Pies ze schroniska


Katkasiek

Recommended Posts

Chcę przygarnąć psiaka ze schroniska. Już wybrałam go(albo może on mnie). Przede mną wizyta przed-adopcyjna. Jestem dobrej myśli, że w przyszłym tygodniu psiak będzie w domu.

Pies jest w typie rasy amstaff, ma 1,5roku, od początku tego roku przebywa w schronisku.
To będzie pierwszy pies tego typu w moim życiu (poza psem mojego byłego faceta kilkanaście lat temu)A trzeci ze schroniska(psy pojawiały się, gdy poprzednicy odchodzili, pierwszy mając 15lat, drugi mając 12). Jestem zdecydowana w 100%. 
Pies nie jest w ogóle agresywny, jest "maskotką", która uwielbia się tulić, przytulać i pieścić.
Od czego zacząć wychowanie takiego psiaka. Na co warto zwrócić uwagę?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Daj psu 2 tygodnie na zaaklimatyzowanie się w Twoim domu. Zwykle wtedy pies pokazuje swój prawdziwy charakter. Wtedy też wyjdzie na jaw czego go warto nauczyć. Póki co buduj z nim fajną relację poprzez fajne spacery, zabawy zabawkami i smakołyki za wykonywanie prostych komend. Wszystko raczej na luzie i bez stresu. 
Warto zwrócić uwagę czy nie przejawia takich zachowań jak bronienie(pilnowanie) swojej zabawki, miski, legowiska.

No ale to jak pisałem wszystko wyjdzie w trakcie pierwszych 14dni u Ciebie w domu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...