Jump to content
Dogomania

Mikrusek już w nowym domu!!!!!!!!


auraa

Recommended Posts

Kolejny potrzebujący natychmiastowej pomocy psiak porzucony na działkach letniskowych na  wsi pod Minskiem Maz.. Pierwszy raz zobaczyłam go w ubiegłą niedzielę. Coś małego z przerażeniem w ślepkach biegało drogą w tą i spowrotem wyraźnie kogoś szukając. Byłyśmy zajęte szukaniem opieki dla porzuconej na pustej działce szczeniorki więc trzymałyśmy się myśli, ze to "coś" po prostu się zgubiło a właściciel jest w pobliżu.

Niestety przez następne dwa dni "coś" z ogonem pod brzuchem biegało od działki do działki szukając swojego pana. Kolejnego, pobiegło za sunią owczarka szetlandzkiego o imieniu Lady i jej Panią. "Coś" przez dwa dni ogonem zakrywało swoje klejnoty i Pani nie wiedziała czy to jest piesek czy sunia. W piątek ogonek poszedł w górę i "coś" otrzymało imię MIkrus.

Pani zadzwoniła do gminy i Mikrus dzisiaj miał wylądować w gminnym kojcu a potem w schronie. Po rozmowie udało mi się przekonać Panią aby pozostał u niej dopóki jest na działce. Problemem jest to,że Lady lada chwila dostanie cieczki a wtedy Mikrus musi zniknąć. Rozwiązaniem jest kastracja psiaka. W  środę jest zaplanowana wizyta u weta. Wtedy ocenimy wiek Mikrusa i jesli lekarz się zgodzi szybko musimy go wykastrować. Jeśli nie zdążymy nie wiem co sie z nim stanie?

To młodziutki bardzo wrażliwy piesek, delikatny. Wśród jego przodków na pewno był pekińczyk.

Proszę o pomoc!!!! Jeszcze nie uzbierałyśmy pieniędzy na pokrycie kosztów operacji Kulki z mojego podpisu a teraz ten biedak. Wieś Rakówiec jest zagłębiem porzucanych psów i nieodpowiedzialnych właścicieli. Nie panujemy nad tym wszystkim.

 

Mikrusek ma zarezerwowane miejsce w hotelu u Murki koszt 9 lub 10zł za dobę Zależy jak Murka oceni jego wielkość. :)

 

Wpłaty dla Mikrusa :)

  STERYLIZACJA MIKRUSA-TERESAA118  10.08.2015 -80,00  zł

  POKER DLA MIKRUSKA 10.08.2015 -30,00 zł

   AZALIA 13.08.2015- 30zł

 

 deklaracje stałe

Havanka-10zł

Tola- 10zł

Poker -20zł

4cf8cfe8ab480ff1med.jpg

97a18747d55e6367med.jpg

To naprawdę malizna.

W tle widac również damę Lady.

d40c09d22af40527med.jpg

b228fe3dcda998dcmed.jpg

b38b6e2684dd91abmed.jpg

Pani jest emerytką. Trzeba jej pomóc w utrzymaniu Mikrusa. Juz wiadomo, że psiak ma problem z oczami i trzeba będzie je zakraplać.

Bardzo proszę o wsparcie!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z wetem. W 100zł się zmieścimy z tym, że lekarz nie przeprowadzi jej przy takich upałach. Trzeba poczekać aż się trochę ochodzi bo jest to niebezpieczne dla psa. Po za problemem z gojeniem występuje  zagrożenie  skoku ciśnienia. Załamałam się.....

On ma infekcję oczu więc też trzeba je podleczyć. Co z nim będzie ?

Link to comment
Share on other sites

Pani Ania była dziś z Mikrusem u lekarza. Psiak ma więcej niz 9mcy ale nie ma jeszcze roku. Wazy 5.2 kg i jest za chudy. Musi przytyć bo nie jest w najlepszym stanie. Dopiero wtedy można go zaszczepić (najwcześniej za dwa tygodnie) i dopiero potem ciachnąć. Tego się obawiałam. Co będzie jesli sunia dostanie cieczki. Ciotki i wujkowie pomocy!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Panią Anią. Mikrusik jest wychudzony i słaby. Nie wiadomo jak długo się błąkał.  Na razie nie nadaje się do szczepienia a tym bardziej do kastracji . Dziś został odrobaczony i zakroplony przeciw pchłom i kleszczom.

Nie moge prosić Pani Ani o to aby wkroczyła z hormonami. Sunia ma problemy wątrobowe, jest na weterynaryjnej karmie. Po za tym wydaję mi się że Pani woli zeby Lady miała cieczkę na dobrze ogrodzonej działce(bardzo jej pilnuje) niż w maleńkim mieszkaniu w Warszawie. Trzeba szukać awaryjnie innego tymczasu.

Link to comment
Share on other sites

Members
PipPipPip
13676 postów

Napisany Wczoraj, 18:47 

Rozmawiałam z Panią Anią. Mikrusik jest wychudzony i słaby. Nie wiadomo jak długo się błąkał.  Na razie nie nadaje się do szczepienia a tym bardziej do kastracji . Dziś został odrobaczony i zakroplony przeciw pchłom i kleszczom.

Nie moge prosić Pani Ani o to aby wkroczyła z hormonami. Sunia ma problemy wątrobowe, jest na weterynaryjnej karmie. Po za tym wydaję mi się że Pani woli zeby Lady miała cieczkę na dobrze ogrodzonej działce(bardzo jej pilnuje) niż w maleńkim mieszkaniu w Warszawie. Trzeba szukać awaryjnie innego tymczasu.

Niestety, sprawa hormonow dla suni odpada. Trzeba sie chlopakiem zajac na cito.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...