Jump to content
Dogomania

Obroża dla Owczarka Szkockiego


SzalonaJulia

Recommended Posts

Wiatam :)
Już niedługo do mojego domu przybędzie owczarek szkocki typ amerykański. Chciała bym was zapytać jaką obrożę mu kupić. Bierzcie pod uwagę, że to TYP AMERYKAŃSKI czyli nie ma aż tak puchatej sierści i jest nieco wyższy. Wiem, że są wątki "Obroża dla Collie" ale ja będę mieć typu amerykańskiego, a to trochę inna sprawa ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam dwa owczarki szkockie i obydwa noszą szelki. Wczesniej jeden z nich nosił obrożę i nie wyglądało to dobrze, głównie z racji tego, że bujna kryza nie wygladała tak dobrze z jakby nie bylo dość ciasną, dopasowaną obrożą. Wczesniej miałam też samca (obecnie mam 2 suki) collie i nosił obrożę. Co prawda nie wyglądał tak dobrze jak mógłby wyglądać w szelkach, jednak ty będziesz mieć collaka amerykanskiego, a to zupełnie inna rasa, zatem w kwestii ilości sierści a ulożenia obroży nie powinieneś/powinnaś mieć takich problemów.

 

Jedyne co mogłabym dodać, a jest to dość ważne, to że u collie jest (a przynajmniej powinien być) widoczny trochę dyformizm płciowy, przez co suki mają często węższą głowę. To kolejny powód, dla którego moje suki nie noszą obroży, a szelki, po prostu obroże bez problemu sobie zdejmowały. U samca nie było takiego problemu, ponieważ w pewnym miejscu miał  szerszą głowę, jak to bywa u samców :) Dlatego płeć też ma w tej kwestii znaczenie. Jeśli mimo wszystko będzie ci zależało na obroży której nie zdejmie twój kolak, to wybrałabym półzaciskową, ktorej podobno nie da się tak latwo zdjąć i która często ładnie wygląda.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Miałam kiedyś collie i nosił zwykłą obrożę, która mu się zsuwała z głowy, trzeba było bardzo uważać. Obroża była ciasno zapięta, ale pies miał wąską głowę. Było to dawno temu, nie wiedziałam wtedy o istnieniu obroży półzaciskowych  Gdybym teraz miała kupować obrożę dla collie, to tylko półzacisk, okrągły byłby chyba jeszcze lepszy ze względu na długą sierść.  

 

Oczywiście szelki też jak najbardziej są godne polecenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...