Jump to content
Dogomania

Dlaczego akurat Royal?


india1974

Recommended Posts

Czesc kochani. Po raz kolejny kupilam dzis memu misiowi karme Royal Hepatic dla watrobkowcow. I mam takie pytanko..Kiedys kupilam (nie mialam wyboru-kasa) karme Bosch Light. Niby bardziej dla psow chorych na nerki, ale tez dla "watrobek". Cena o polowe nizsza niz Royal. Nie zaluje mej psinie, Boze bron, staram się kupowac co trzeba, ale zastanawia mnie, na czym polega fenomen karmy Royal? Bo porownałam jej skład z owym Boschem i np.w karmie Bosch zawartosc bialka jest nawet mniejsza (korzystniejsza) niz w Royalu, a reszta skladnikow prawie identyczna..Moja wetka gdy spytalam, odpowiedziała tylko "Royal jest lepszy i juz" ..Chetnie poznam Wasze opinie..

suke "watrobowa" karmilam boschem SPECJAL LIGHT. jeszcze lzejsza niz zwykly light. Pozniej przeszlysmy na diete hillsa, a z hillsa na troveta. U mnie wetka odradzala royala. Nic nie sugerowala. Powiedzialam jej czym karmie, monitorowalysmy watrobe przez badania krwi i usg. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mojego psa alergika karmiłam RC hypoallergenic'iem. I było wszystko prawidłowo. Na wiosnę doszły alereny środowiskowe, pies niestety zaczął przyjmować steryd. Karmiłabym dalej tym samym, ale posypała się jej trzustka. Hypoallergenic ma wysoki procent tłusxczu i jest przeciwskazana dla trzustkowców. Teraz pies je TOTW z rybą, ale kosztem tego, że przyjmuje trochę większą dawkę sterydu. Może RC ma kiepski skład (dla alergików źródłem białka jest soja), jest w niej mnóstwo zbóż i jedyną informacją o mięsie jest białko zwierzęce, cokolwiek to znaczy. Nie zmienia to faktu, że karmy są skuteczne. O ile zdrowy pies może szerokim łukiem omijać RC na korzyść karm bezzbożowych bądź żywienia naturalnego, to dla psów chorych jest cenną pomocą wleczeniu.

Link to comment
Share on other sites

No niestety moja suka - alergik na royalu hypoallergenic funkcjonowała najlepiej. A że skład delikatnie mówiąc nie powala, to zmieniłam jej na inną karmę i tym sposobem po każdej coś jest nie tak, a wydawałoby się, że karmy dla alergika np. acana pacifica - brzydkie kupy, TOTW z rybą - łupież, brit care z indykiem - schudła za bardzo bo light (chociaż zimą chyba do niego wrócę) itp. Nie poddaję się, ale fakt - royal był najlepiej przyswajalny i nie uczulał.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam zdecydowanie dobre doświadczenia z leczniczymi karmami RC , ale jestem też zawsze czujna i właśnie wyczaiłam karmy Happy Dog , widzę, że mają wersję specjalistyczna Sano , dla psów z przewlekłymi chorobami nerek, wątroby i serca. Może się przyda komuś .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

My używamy royal canin juz 1,5 roku https://www.maxandmrau.pl/product-pol-422-Royal-Canin-French-Bulldog-Adult-1-5-kg.html i sprawdza się genialnie. Piesek ma aktualnie dwa lata i 5 miesięcy. Sierść piękna, zęby zdrowe, żadnych problemów zdrowotnych, pies nie jest otyły. Więc karma się sprawdza jak najbardzej, nie zamienilabym na nic innego. Lepiej trochę dopłacic do karmy, a piesek jest zdrowy.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, boska88 napisał:

My używamy royal canin

Świetnie,używamy również innego nicka - Citizenx już jest spalony? Szkoda,że sklep w tak głupi i prymitywy sposób promuje goowniane karmy. Chyba do nich napiszę, bo może nie wiedzą, że tu zaglądają ludzie myślący...

Link to comment
Share on other sites

Dziwię się, że tyle osób wierzy w Royal Canin. Ja miałam z tą karmą jak najgorsze doświadczenia i uważam, że każda inna jest o niebo lepsza choć osobiście suchymi karmami swoich psów nie karmię, uważam, że mięsożerca ma jeść mięso, oczywiście nie wyłącznie bo pies nie kura i sypanie mu bobków jak kurze ziarna tylko dlatego, że tak jest wygodnie jest okrutne. Mam psy 50 lat, wszystkie jedzą mięso i nie mam żadnych problemów, nie wiem co to alergie, choroby wątroby czy nerek, psy są zdrowe i zadowolone z życia.

Link to comment
Share on other sites

taki mały off popełnię. Myślę że dogo (może dlatego że jest mało użytkowników) zrobiło się ciekawym forum, w którym użytkownicy reagują bądź nie na trole i inne robale.

Taka sieć neuronowa nam wychodzi bez nauczyciela :)

A  w/w sklep z suszkami, który źle wybrał grupę doceolową szeroko omijam.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, dwbem said:

Dziwię się, że tyle osób wierzy w Royal Canin. Ja miałam z tą karmą jak najgorsze doświadczenia i uważam, że każda inna jest o niebo lepsza choć osobiście suchymi karmami swoich psów nie karmię, uważam, że mięsożerca ma jeść mięso, oczywiście nie wyłącznie bo pies nie kura i sypanie mu bobków jak kurze ziarna tylko dlatego, że tak jest wygodnie jest okrutne. Mam psy 50 lat, wszystkie jedzą mięso i nie mam żadnych problemów, nie wiem co to alergie, choroby wątroby czy nerek, psy są zdrowe i zadowolone z życia.

Karmię barfem i za każdym razem jak jestem u weta to informuje mnie, że lepiej przejść na Royala, pomimo tego, że gdy przeszliśmy w 100% na barf to wyniki krwi psa się znacznie polepszyły. Rok temu się nawet ugięłam i przez 6 tygodni pies jadł Royala, przy czym miał trudność z załatwianiem się i nabawił się strasznego zwyczaju zjadania kup, z którego behawiorystka twierdzi nie można go wyleczyć. Czasami mam ochotę zapytać wetów czy swoje psy karmią tym badziewiem...

Link to comment
Share on other sites

Niestety Royal chyba płaci wetom za reklamę to tak robią. Ja mam weta od 1985 roku i on nigdy mi nie proponował żadnej suchej karmy, zresztą to on mi doprowadził psa do zdrowia jak przywiozłam go z Francji, gdzie był karmiony niemal od urodzenia tym badziewiem i gdybym go nie wzięła to umarłby z głodu bo kompletnie tego nie przyswajał. Byl wiecznie głodny, jadl dużo a wydalał jeszcze więcej, miał krzywicę. W domu przestawiłam go na mięso plus leczenie z krzywicy i doprowadziłam do championatu, na Royalu pewnie by padł dlatego jestem wrogiem tego świństwa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...