Jump to content
Dogomania

Nie wiem jak pomóc, 2 lub 4 bezdomne suki..jedna bardzo chora..ciągle w ciąży!!!


Nassshka

Recommended Posts

Witam!

Jestem  nowa na forum, jeżeli temat jest w nieodpowiednim miejscu...proszę o uporządkowanie. Sprawa łamiąca serce!!

Nie będę pisać o sobie zbyt wiele...3 koty znajdy, 2 psy adoptowane po przejściach..taki stan. Do rzeczy...byłam na wakacjach w Bogorii ( woj Świętokrzyskie)..dziadkowie dawno umarli, bylam tam ostatnio 6 lat temu,prawie nikogo nie znam....spoko...tylko, że przy drodze 2 suki, jedna prawie bez sierści..chyba w ciąży...druga na pewno...jakaś miska wgrzebana w ziemię...pytam ludzi....odpowiedź:" Pani...hahha, łone tu som już drugi rok, kto by się tym przejmował...." tyle w temacie.Ostatnio będąc tam przejazdem uratowałam kotka..żywcem jedzonego przez robaki....usłyszałam.."Pani..przyjdź Pani do mnie u mnie tego jest mnóstwo, tylko się kocą i kocą..., weź se Pani wszystkie"

Apropos suk.....Karmiłam, oglądałam...psiaki nieufne, ale kochane.

Podobno w tej wsi jest schronisko, chciałam pogadać z wójtem, ale go nie było...

Więcej informacji podam..jeżeli to kogokolwiek interesuje....Jestem w stanie tam podjechać w sierpniu...nie chcę również, żeby trafiły do tegoż niby-schroniska i zostały uśpione, żeby nie było kłopotu....

Chciałabym, żeby zostały wysterylizowane i adoptowane lub "dobre" schronisko.

Co robić? Pomóżcie!!

Przepraszam za mało składny post, ale piszę w zdenerwowaniu i chcę aby wiadomość szybko ujrzała światło dzienne!

Dziś dołączę zdjęcia.

Proszę o odzew!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam...to ja założyłam watek podaję mojego maila   [email protected]

Psy są tam od zeszłego roku..i są nadal...cały czas w tym samym miejscu. Jeśli ktoś może mi pomóc na miejscu tzn w Bogorii -jestem tam w stanie przyjechać. Nie ma co, trzeba pomóc tym biednym suczkom! Miło, ze i tak się ktoś odezwał. Proszę o kontakt i pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Nasshka, dzwoń do wójta, nie musisz tam jechać. I powiedz, że powiadomiłaś o problemie organizacje prozwierzęce, które będą monitorować sytuację. To ich zmobilizuje do działania. Tu nikt Ci nie pomoże. Też kiedyś prosiłam o pomoc i nawet nikt nie raczył odpowiedzieć. Taka specyfika tego forum... Zrobił się z niego komunikator dla tych, którzy się znają. Dla mnie to dziwne, ale tak jest.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Newbie za odpowiedz, ale wójt ma to gdzieś , bo już w tamtym roku moja ciotka z nim zagadała.....ja faceta na oczy nie widziałam....mieszkam na Śląsku. Zapewne podjadę tam z rodziną na Wszystkich Świętych.....może trzeba się zwrócić do najbliższego od tego miejsca Toz-u? Nie rozumiem tylko czemu to nikogo nie interesuje....Napisać "biedne pieski" to ja też potrafię....

Link to comment
Share on other sites

Zadzwonię dzisiaj do osoby, która ma je prawie przy domu.....ciężko mi to powiedzieć, ale to patologiczna sytuacja żyć koło nich i nic nie zrobić, ale....tam niektórzy ludzie na chleb nie mają...ta osoba ma w domu lub na podwórku?  kotkę, która się koci ze 3 razy w roku....nie chcę wiedzieć co ta "Pani" robi z małymi.....trzeba by też zorganizować sterylkę....można w ten sposób "upiec kilka pieczeni na jednym ogniu.."

Dziękuję bardzo, że zaczynacie się odzywać..zaczynam mieć nadzieję, ze coś się zrobi do zimy...:)

Link to comment
Share on other sites

Zadzwonię dzisiaj do osoby, która ma je prawie przy domu.....ciężko mi to powiedzieć, ale to patologiczna sytuacja żyć koło nich i nic nie zrobić, ale....tam niektórzy ludzie na chleb nie mają...ta osoba ma w domu lub na podwórku?  kotkę, która się koci ze 3 razy w roku....nie chcę wiedzieć co ta "Pani" robi z małymi.....trzeba by też zorganizować sterylkę....można w ten sposób "upiec kilka pieczeni na jednym ogniu.."

Dziękuję bardzo, że zaczynacie się odzywać..zaczynam mieć nadzieję, ze coś się zrobi do zimy...:)

Link to comment
Share on other sites

świętokrzyskie jest zagłębiem bezdomniaków :( działajacych organizacji jest kilka- w samych Kielcach naliczyłam 6, ale...ale oprocz nas (ŚTOZ Zwierzak) nie znam organizacji robiących interwencję - to raz, nikt nie ma tyle psów na utrzymaniu co my...i długów :(

Bogoria nie ma podpisanej umowy z żadnym! schroniskiem !!!

http://www.infor.pl/akt-prawny/U75.2015.059.0001110,uchwala-nr-vi452015-rady-gminy-bogoria-w-sprawie-przyjecia-programu-opieki-nad-zwierzetami-bezdomnymi-oraz-zapobiegania-bezdomnosci-zwierzat-na-terenie-gminy-bogoria-w2015roku.html

 

ale proszę skontaktować się z panią Agatą ze STOZu (531980160), powiedzieć o co chodzi - ja do nniej zadzwonię i też powiem mniej więcej - ona musi wiedzieć dokładnie co i jak

 

my niestety nie mamy miejsca na kolejne psy :( nic nie idzie do adopcji :( nawet szczeniak od miesiąca nie może znaleźć domu, a na hotele nas zwyczajnie nie stać - i tak cieżko utrzymać to,które są...może jednego,2 jakoś by się udało wepchać,ale nie więcej :(

 

no i druga opcja, która mi przychodzi do głowy - zabrać je i przewieźć do bardziej cywilizowanego regionu - do schroniska :(

 

macie też odpowiedź, czemu tu nikt nie zagląda...bo nie ma kto :(

Link to comment
Share on other sites

Nassshka - jak chcesz pomocy to musisz podać jakieś namiary kontaktowe. Bo kontakt tylko i wyłącznie na dogo - pisanie postów, których mało kto czyta-mija się z celem. Skoro chcesz cokolwiek zdziałać musi być podany jakiś numer telefonu. Czy ta Bogoria to koło Sandomierza? W Sandomierzu też i okolicy są organizacje...no ale nie wiem, czy to tam

Pani Agacie podesłałam wątek. Tylko jak ma dzwonić do gminy (czy tej Bogorii koło Sandomierza?) skoro nie ma kontaktu z założycielką...

Link to comment
Share on other sites

ja zajrzałam tu przez przypadek. Niestety nie mam możliwości pomóc inaczej jak skromnym groszem ale może jednak trzeba spróbować coś z tym zrobić?

Ile dokładnie jest zwierzaków czy są szczeniaki i w  jakim stanie. Jeżeli szczeniaki żyją to jest osoba na FB która prowadzi DT dla szczeniaków i być może mogłaby pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Nassshka - jak chcesz pomocy to musisz podać jakieś namiary kontaktowe. Bo kontakt tylko i wyłącznie na dogo - pisanie postów, których mało kto czyta-mija się z celem. Skoro chcesz cokolwiek zdziałać musi być podany jakiś numer telefonu. Czy ta Bogoria to koło Sandomierza? W Sandomierzu też i okolicy są organizacje...no ale nie wiem, czy to tam

Pani Agacie podesłałam wątek. Tylko jak ma dzwonić do gminy (czy tej Bogorii koło Sandomierza?) skoro nie ma kontaktu z założycielką...

 

andzia69 bardzo dziekuje,ze zajrzalas tu na watek :).

 

mamy namiar na maila z postu 6. może napisac? bo nie wiadomo kiedy Nassshka zajrzy na dogo...

  [email protected]

 

edit

 

już napisałam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...